KONTAKT

Inspira s.r.o
Hvožďanská 3
140 00 Praha 4

teambuilding
a firemní akce
tel.: 255 701 361

konference, eventy
a incentivní zájezdy
tel.: 226 804 790

incentivní zájezdy
a dovolená na míru
tel.: 222 361 190

produkce
tel.: 222 363 063


mobil: 776 007 883
mobil: 603 155 884

info@inspira-travel.cz

Připojte se k nám na Facebooku


JSME ČLENY
Asociace cestovních kanceláří

Hospodářská komora
rozvoj týmů
CZ l EN

Bhútán

bhutan Bhútán patří mezi poslední země na světě, kde zažijete atmosféru původních časů.
Toto buddhistické království pod štíty Himálaje nabízí úžasnou přírodu, zasněžené hory, ukryté kláštery, prastaré obyčeje a velmi pohostinné lidi. Bhútán představuje unikátní destinaci s minimem turistů, jejíž kouzlo se ale možná velmi brzy vytratí. Můžete se vydat na některý z nádherných treků vedoucích pod posvátnými sedmitisícovými vrcholky Jomolhari a Gangkhar Puensum, zdolat náročný „Snowman trek“ nebo středně těžkou túru „Laya – Gasa“.
Bhútán ale nabízí víc – můžete poznávat buddhistické kláštery a místní kulturu, nahlédnout do života místních lidí, obdivovat architekturu monumentálních pevností nebo pěšky vystoupat na vyhlídková místa vysoko nad údolím.


Co zde můžete vidět:


Příroda – Bhútán patří mezi nejčistší země světa a najdeme tu jak původní pralesy, suché oblasti s ledovci a horskými jezery, tak původní zemědělskou krajinu s terasovitými rýžovými políčky.
Milovníci rozkvetlých rododendronů budou na jaře jásat nad záplavou barevných květů, na podzim zase můžete obdivovat jasný vzduch a výhledy na himálajské hory. Mezi unikátní živočichy patří například sněžný levhart, tygr, jeřáb černokrký nebo mýtický takin bhútánský, který je národním zvířetem Bhútánu.

Treking – Bhútán je jedním z nejskvělejších míst na Zemi pro klasický horský trekking.
Na rozdíl například od Nepálu tu ale potkáte minimum turistů (pravděpodobně v horách nepotkáte nikoho jiného) a budete se těšit servisu, o kterém se vám ani nesnilo. Veškeré věci ponese karavana koní nebo jaků, o plnou penzi se postará kuchař a o vaši bezpečnost privátní průvodce. Mezi nejzajímavější treky patří 10-denní Jomolhari – Laya – Gasa a 24-denní Snowman trek. Oba tyto treky vedou podél Bhútánsko – Tibetské hranice pod posvátnými vrcholy Himálaje. Zajímavé jsou i kratší treky, například 5-denní Druk path nebo Dagala s výhledy na Mount Everest.

Buddhistické kláštery – Tibetský buddhismus představuje v Bhútánu hlavní proud víry a ovlivňuje každodenní život všech obyvatel. V Bhútánu najdeme doslova tisíce klášterů, některé jsou ukryté vysoko v horách, jiné leží v centrech vesnic a měst.
Nejznámnějším klášterem je bezesporu Taktsang, známý také pod jménem Tygří hnízdo. Tento klášter je vystavěn na skalním výběžku ve výšce 3100 m, vysoko nad údolím nedaleko města Paro. Výstup k tygřímu hnízdu představuje půldenní túru a patří mezi „povinnou“ součást programu v Bhútánu.

Festivaly a slavnosti - po celý rok probíhají v nejrůznějších částech Bhútánu několikadenní lidové slavnosti, tance a prastaré buddhistické rituály. Proslulé jsou zejména tradiční rituální tance v maskách nebo tzv. čchamové tance. Návštěva festivalu je fascinujícím a barvitým zážitkem, kde se mísí prastaré obyčeje a soudobý život obyčejných lidí. Návštěvu Bhútánu vám pomůžeme načasovat tak, abyste mohli být svědky některého z místních festivalů.

Dalších 25 věcí, které můžete zažít v Bhútánu: rafting * horská kola * tradiční hudba * návštěva modlitby buddhistických mnichů * degustace místní pálenky * střelba z luku * piknik u řeky * lekce jógy * meditace * pochopení buddhismu * požehnání od Lámy * tradiční vaření * bylinná koupel * návštěva trhu * procházka po rýžových políčkách * návštěva tradičního domu * ochutnávka sýra * pozorování jeřábů černokrkých * návštěva vesnice * pověšení modlitebních vlajek * malování * golf * fotografování * návštěva tkalcovské dílny * bhútánský film


Náš servis v Bhútánu zahrnuje:


  • Kompletní zajištění cesty s vyzkoušenou místní CK (povinná podmínka)
  • zajištění optimální mezinárodní letenky (podle vašich požadavků lze kombinovat např. s návštěvou Káthmandú)
  • zajištění vnitrostátních letenek
  • zajištění víz
  • zajištění místního průvodce, v případě zájmu česky mluvící průvodce
  • rezervaci ubytování po trase – volíme vyzkoušené hotely
  • tištěný podrobný itinerář cesty
  • osobní konzultaci - poradíme Vám například jak si na cestu zabalit a jak se připravit.Galerie fotografií z Bhútánu

:

bhutan bhutan bhutan bhutan bhutan bhutan bhutan bhutan bhutan bhutan bhutan bhutan bhutan bhutan bhutan bhutan Pro další podrobné informace navštivte naše specializované portály www.PolarniCesty.cz a www.VIPholiday.cz

.

Polarni cesty VIP holiday

Inspira s.r.o., Hvožďanská 3, 140 00 Praha 4
+420 255 701 361, +420 776 007 883, info@inspira-travel.cz
webdesign VLHA