KONTAKT

Inspira s.r.o
Hvožďanská 3
140 00 Praha 4

teambuilding
a firemní akce
tel.: 255 701 361

konference, eventy
a incentivní zájezdy
tel.: 226 804 790

incentivní zájezdy
a dovolená na míru
tel.: 222 361 190

produkce
tel.: 222 363 063


mobil: 776 007 883
mobil: 603 155 884

info@inspira-travel.cz

Připojte se k nám na Facebooku


JSME ČLENY
Asociace cestovních kanceláří

Hospodářská komora
motivační zájezdy
CZ l EN

Motivační zájezdy

Incentivní turistika patří mezi moderní nástroje motivace a odměňování zaměstnanců, prodejců nebo obchodních partnerů. Klade si za cíl dosažení lepších výsledků společnosti, povzbuzení zaměstnanců, navázání neformálních obchodních vztahů či získání vyšší loyality odběratelů formou na míru připravených cest.

Kdo by si nepřál mít ve svém týmu motivované zaměstnance s vynikajícími pracovními výsledky? Nabídněte svým lidem něco nového a nevšedního!

Naše nabídka programů je široká. Záleží na zvolené destinaci, konkrétních aktivitách, míře náročnosti vybraných aktivit a nastavené cenové hladině. Vaši lidé mohou přenocovat v ledovém hotelu, lyžovat se psím spřežením, ochutnávat víno ve francouzských sklepích či řídit plachetnici v Karibiku. Zážitky z takových akcí zůstanou každopádně natrvalo v paměti.

Chcete-li obdržet návrh programu připravený na míru, vyplňte, prosím, tento formulář.

Uvedené zájezdy chápejte pouze jako inspiraci, neboť každou akci vždy připravujeme na základě konkrétní poptávky jako originální program.

Azorské ostrovy

Zatím turisty neobjevený ráj uprostřed Atlantiku vás může zlákat na svou unikátní přírodu a poklidný venkovský život. Tady najdete mimo jiné jedno z nejlepších míst v Evropě pro pozorování velryb a také jedno z posledních míst, kde můžete zažít tradiční běh s býky zvaný „Tourada a Corda“. Program doplní třeba koupání v přírodních termálech a kráterových jezerech, skvělé azorské víno, návštěva jediných čajových plantáží v Evropě nebo typické jídlo „Cocido“, připravované v zemní peci.
                        

Barcelona

Zveme vás do svébytné metropole Katalánska, které nabídne každému něco – ať už jste fanoušci FC Barcelona, máte rádi umění a architekturu nebo sem chcete vyrazit za závody F1. Zasvětíme vás i do tajů krájení pravé šunky Jamón Serrano a budeme se plavit na privátní jachtě podél pobřeží.
                        

Benátky

Připravíme vám netradiční program v tradiční turistické destinaci. Benátky zaujmou v kterékoliv roční době, kulisa vodních kanálů a gondol je prostě jedinečná. Ve spleti uliček vám připravíme dobrodružnou honbu za pokladem – tzv. „Treasure hunt“, kdy se zábavnou a soutěžní formou dozvíte spoustu zajímavostí o Benátkách. Nebude samozřejmě chybět ani klasická plavba na gondolách, návštěva okolních ostrovů, či zdejších sklářských dílen.
                        

Bhútán

Bhútán Bhútán patří mezi poslední země na světě, kde zažijete atmosféru původních časů.

Toto buddhistické království pod štíty Himálaje nabízí úžasnou přírodu, zasněžené hory, ukryté kláštery, prastaré obyčeje a velmi pohostinné lidi. Bhútán představuje unikátní destinaci s minimem turistů, jejíž kouzlo se ale možná velmi brzy vytratí. Můžete se vydat na některý z nádherných treků vedoucích pod posvátnými sedmitisícovými vrcholky Jomolhari a Gangkhar Puensum, zdolat náročný „Snowman trek“ nebo středně těžkou túru „Laya – Gasa.“

Bhútán ale nabízí víc – můžete poznávat buddhistické kláštery a místní kulturu, nahlédnout do života místních lidí, obdivovat architekturu monumentálních pevností nebo pěšky vystoupat na vyhlídková místa vysoko nad údolím.

Pro další podrobné informace navštivte naši stránku věnovanou Bhútánu nebo náš specializovaný portál VIPholiday.cz.
                        

Borneo

Borneo (také Kalimantan) je třetí největší ostrov světa. Vydáme se poznávat jeho malajskou část, která ukrývá jeden z nejbohatších pralesů světa, kde můžete pozorovat vzácné orangutany. Navštívíme město Sandakan a nedalekou rezervaci Sepilok, uskutečníme safari na řece Kinabatangan, objevíme obří raflésie a budeme pozorovat odvážné sběrače vlaštovčích hnízd. Vrcholem bude dvoudenní výstup na nejvyšší horu jihovýchodní Asie – 4095m vysokou Mt. Kinabalu. Na závěr cesty budeme lenošit na plážích panenského ostrova uprostřed jihočínského moře
                        

Burgundsko pro labužníky a vinaře

Zájezd pro milovníky vynikajícího vína a nepřekonatelných gurmánských zážitků míří do kraje v srdci Francie. Hovězí charolais, proslulá dijonská hořčice, či burgundští hlemýždi... Umění žít je zkrátka v Burgundsku pozdvihnuto na úroveň filosofie. Burgundsko ale také oplývá bohatými a rozmanitými památkami – navštívíme opatství Cluny, středověké městečko Brancion, Dijon, Beaune nebo nejdražší vinohrad světa Romanée-Conti.
                        

Champagne

Kdo by neznal šampaňské! Ukážeme vám, kde tento světoznámý skvost vzniká: navštívíme hluboké sklepy proslulých vinařských domů Pommery nebo Moët & Chandon i malá zapadlá vinařství s limitovanou produkcí těch nejlepších vín. Zavítáme do míst, kde Dom Perignon objevil princip vzniku šampaňského a pokusíme se v soutěži týmů najít poklad. Připravíme vám pravý francouzský piknik s výhledem na řeku Marna a okolní vinohrady, po řece se projedeme kolesovým parníkem a hlavně budeme kontinuálně negustovat šampaňské!
                        

Ekvádor

Malá, ale o to rozmanitější země na rovníku nabízí opravdu pestrou paletu možností: Můžete se vydat do Amazonského pralesa a pozorovat nepřeberné druhy ptáků nebo vyzkoušet lov foukačkami, výrobu kurare či plout na balzovém voru. Milovníci hor najdou v Ekvádoru vysoké kužely vulkánů v čele s nádhernou sopkou Cotopaxi. Tady vás ubytujeme v typické haciendě odkud se vydáte na koních pozorovat kondory a zapadající slunce. Součástí Ekvádoru jsou i Galapágy a zájezd lze kombinovat i s poznáváním tohoto souostroví.
                        

Finsko – cesta za polární kruh

Výprava za polární kruh do drsného kraje bílých plání, sobů a polárních září. Projedeme se na sněžném skútru, naučíme se řídit sobí spřežení, seznámíme se s životem Laponců a ochutnáme jejich speciality. Na závěr navštívíme finské středisko zimních sportů Lahti, kde si na simulátoru můžeme vyzkoušet skok na lyžích z olympijského můstku.
                        

Golf a letní lyžování v Rakousku

Na ledovci v Zell am See si můžete zalyžovat i uprostřed léta. Jako doplňkový program nabídneme golfové utkání na krásném golfovém hřišti nedaleko jezera nebo výlety do alpské přírody. Ubytování v rodinném penzionu na břehu jezera.
            

Irsko – Dublin

Hlavní město Irska Dublin je známé nejenom množstvím památek, ale také typickými irskými bary se živou muzikou a místním pivem Giuness. Jeho místo zrodu – zdejší pivovar – můžeme navštívit, stejně tak, jako si udělat jednodenní výlet do hor Wicklow Mountains, ukrývající klenot irské historie, klášter Glendalough.
                        

Island - země ohně a ledu

Motivační a poznávací program v jedné z posledních divočin Evropy. Přejezd off-roady vnitrozemím přes lávové pouště, výstup na činnou sopku, plavba obojživelným vozidlem mezi ledovými krami, jízda na koních, pozorování velryb, půlnoční koupání v termálních pramenech… Ubytování v hotelu či na rodinných farmách.
                        

Istanbul

Návštěva města dvou kontinentů může mít řadu podob – každopádně jen málokterá metropole má tolik památek, rušných tržišť, lázní i čistých pláží. Lodí překonáme kdysi námořníky obávaný Bospor, prožijeme turecký večer s folklórním programem a břišními tanečnicemi a relaxovat budeme v tureckých lázních nebo na nedaleké černomořské pláži.
                        

Kanárské ostrovy – Tenerife

Tenerife, ostrov věčného jara, nabízí kromě koupání i řadu aktivit. Začít můžeme okružní cestou kolem ostrova, vystoupit na nejvyšší horu Pico del Teide, lodí se vydat k západnímu pobřeží Los Gigantes spojenou s pozorováním velryb, nebo navštívit nejbližší ostrov La Gomera proslulý svým přírodním parkem s jedinečnou flórou.
                        

Ladovská zima v Oslu

Kromě kulturních a historických zajímavostí nabízí zimní Oslo bezpočet zajímavých aktivit: bruslení a hokej v centru metropole nebo na jezerech těsně za městem, lyžování v hlubokých norských lesích, či večerní korzo na osvětlených běžeckých tratích v areálu Holmenkollen.
                        

Lisabon

Nejzápadněji položená metropole Evropy rozkládající se na sedmi kopcích, město mořeplavců, památek i překrásné přírody. Okolí Lisabonu nabízí nečekané možnosti – vydáme se na nejzápadnější mys Cabo da Rocca, v zátoce Setubal budeme pozorovat delfíny, ochutnáme portské víno i lokální sladký Moskatel, namalujeme si vlastní kachlíky – tzv. azulejos, navštívíme královský hrad Sintra… Lisabon prostě zaujme svou krásou i pohostinností.
                  

Lofoty

Navštivte s námi severní Norsko a magické Lofoty (také Lofoten), jedno z nejhezčích souostroví na světě. V krajině divokých a ledovcem modelovaných štítů strmě vystupujících z moře budeme poznávat přírodu, kulturu a historii této části Norska. Poplujeme úzkými fjordy, navštívíme rybářské vesnice kde dodnes suší ryby, vyzkoušíme rybolov na moři, zaveslujeme si ve vikingské lodi, ochutnáme místní skvělé jehněčí připravené na ohni podle vikingského receptu, projdeme se na překrásných plážích…
                        

Lyžování v italských Dolomitech

Lyžování v Itálii je velmi příjemné a má rodinný charakter. Dolomity jsou vyhlášené tím, že v březnu zde zpravidla panuje slunečné počasí, a to i v případě, že v jiných oblastech Alp je zataženo a sněží. Ubytování v horském penzionu přímo na sjezdovce.
                        

Madagaskar

Turisty opomíjený „sedmý kontinent“ vám nabídne nejenom pestrou paletu nám neznámých druhů rostlin a živočichů, ale také přátelské malgašské obyvatele, jejichž úsměvy si budete ještě dlouho pamatovat. Na dvoukolácích tažených zebu projedeme baobabovým lesem, vyfotíme se s lemury a chameleony, okusíme skvělý rum a vyzkoušíme šnorchlování na korálovém útesu. Cestu sem ocení zejména zkušení cestovatelé, kteří si myslí, „že je už nic nemůže překvapit“.
                        

Madeira

Malebný ostrov v Atlantiku potěší nejenom svým podnebím připomínajícím věčné jaro: najdete tu nádhernou přírodu s levádami a horami s téměř 2000 m výšky, vydat se můžete na vzdušnou hřebenovou túru mezi dvěma nejvyššími horami Pico Ruivo a Pico Arieiro. V hlavním městě Funchal ochutnáte proslulé madeirské víno nebo místní specialitu „bol de mel“, lanovkou vyjedete na kopec Monte a dolů budete klouzat v typických dřevěných saních. Zajistíme vám plavbu na dokonalé replice Kolumbovy lodi Santa Maria – budete překvapeni, jak malá kocábka dopravila první mořeplavce do Ameriky.
                        

Mexiko – Yucatan

Zájezd míří do Mexika na poloostrov Yucatan, kde se mísí historie, kultura a přírodní krásy celé Jižní a střední Ameriky. Budeme mít příležitost poznávat pradávné pyramidy a památky aztécké a mayské civilizace. Poznáme ale také současnou mexickou hudbu, vůni, vkus i temperament zdejších lidí. Zbude i dostatek času na koupání a šnorchlování v průzračném Karibiku. Ubytováni budeme v pohodlných hotýlcích.
                        

Monako a Azurové pobřeží

Oblast francouzského pobřeží mezi městy Cannes, Nice a Monaco charakterizuje příjemné počasí, úchvatná příroda a pohodová atmosféra. Navštívíme Casino Monte Carlo, projedeme se na plachetnici, ochutnáme vynikající vína, ve vesnici Eze zajdeme do proslulé parfumerie Fragonard. Podnikneme i cestu do vnitrozemí, které ukrývá největší evropský kaňon Verdon – rafting na řece Verdon bude patřit k nejsilnějším adrenalinovým zážitkům!
                        

Nepál

Motivační cesta pod nejvyšší horu světa, 8850 m vysoký Mt. Everest. Po vnitrostátním letu z Káthmándů do Lukly nás čeká 2-denní túra do Namche Bazaru. Navštívíme šerpskou školu postavenou E. Hillary, buddhistický klášter, horské vesničky – to vše v kulisách zasněžených osmitisícovek. Ubytování v hotelu s výhledem na Mt. Everest.
                        

New York

Cestu zahájíme návštěvou mrakodrapu Empire State Building, odkud je jeden z nejhezčích pohledů na rozzářený Manhattan. Druhý den navštívíme Wall Street se slavnou burzou, China Town, Brooklyn Bridge a lodí obeplujeme Manhattan kolem dokola. Na závěr se přesuneme do Atlantic City, vykoupeme se na některé z pláží, vyzkoušíme rybolov, jachting a samozřejmě zajdeme do některého ze zdejších kasin.
                        

Normandie

Francouzský region Normandie není krajem plážových povalečů, tento zdánlivě všední region ale v sobě ukrývá spoustu zajímavostí. Především to je historie 2. světové války a vylodění v Normandii – historická místa, pláže a vojenské hřbitovy můžete navštívit v džípu nebo obojživelném vojenském vozidle. Gurmáni jistě ocení nejlepší ústřice, šneky, skvělou čokoládu nebo zdejší pálenku calvados. Z památek nesmíme zapomenout proslulý ostrov Mont Staint-Michel nebo historické přístavní město Honfleur.
                        

Norsko – rybaření, ledovce a fjordy

Cesta do země fjordů směřuje zejména za poznáním úchvatné severské přírody. Po prohlídce malebného města Bergen s typickými hansovními domy se vydáme na ledovec Folgefonna, proplujeme nejhezčí norský fjord Naeroyfjorden, zpět od moře do hor nás vyveze nejstrmější evropská železnice Flam – Myrdal. Samozřejmě se zastavíme u typických norských kostelíků a také uvidíme mnoho vodopádů. Zážitkem jistě bude i rybaření na moři, oběd z nalovených ryb a pozorování orlů mořských.
                        

Petrohrad

Turisty zatím neprávem opomíjený Petrohrad, přezdívaný Benátky severu, nabízí bezpočet příjemných překvapení. Pomineme-li procházku po nábřeží za bílých nocí, tak mezi nejznámější atrakce patří barokní Zimní palác se slavnou galerií Ermitáž, Petropavlovská pevnost, carské sídlo Petrodvorce a samozřejmě si prohlédneme známý křižník Aurora.
                  

Podyjím na kole a do vinných sklípků

Příjemný zážitek z cyklistického výletu do nádherné přírody Podyjí doplníme poznáváním architektonických skvostů jižní Moravy. Prohlídneme si areál Lednického zámku s rozlehlým parkem a víkend zakončíme ve vinném sklípku, kde ochutnáme kvalitní vínečka. Nocování v pohodlném penzionu v sousedství sklípku, k dispozici doprovodné vozidlo a veškerý servis.
                        

Réunion

Malý ostrov nedaleko Madagaskaru, nazývaný pro svou unikátní přírodu také „Havaj Indického oceánu“ je doposud dobře utajeným unikátem naší planety. Strmé sopky se tu zvedají od modrého oceánu vysoko do mraků a jejich svahy skrápějí stovky vodopádů. Na světě nenajdete lepší místo pro kaňoning a na své si tu přijdou milovníci trekingu, potápění, či raftingu. Můžete tu vyzkoušet surfing nebo vystoupit ke kráteru jedné z nejaktivnějších sopek světa.
                        

Rio de Janeiro

Jedno z nejkrásnějších měst světa - Rio de Janeiro - obklopují hory a drobné ostrůvky vystupující z azurově modrého moře. Dnešní Rio je synonymem zábavy a vzrušujícího života. Najdeme tu prostorné parky, tropický prales v NP Floresta da Tijuca, botanické zahrady, muzea a samozřejmě lákavé pláže, z nichž nejznámější je Playa Copacabana.
                        

Sicílie – Etna

Etna je bezesporu královnou mezi evropskými sopkami – je totiž nejen nejvyšší na celém kontinentě, ale také zdaleka nejaktivnější. Měřit se s ní v tomto směru může snad jen blízká sousedka Stromboli. Vydejte se s námi džípy i pěšky mezi kouřící krátery, ochutnejte víno rostoucí na svazích vulkánu, navštivte starobylé Syrakusy nebo vyzkoušejte canyoning… Jedinečná krása krajiny, nádherné pláže a množství antických památek, to je to, proč stojí za to Sicílii navštívit.
                  

Skotsko

Ač součástí Velké Británie, patří Skotsko ke svébytným zemím se svými typickými zvyky. Nav?tívíme město Edinburgh se svým hradem a nedalekou kolonií terejů Bass Rock. Poté budeme směřovat na sever, do hor Highlands. Zastavíme se u unikátního lodního výtahu Falkirk Wheel, nav?tívíme nejstar?í palírnu Skotska v Crieffu, na lodích splujeme řeku Tay a d?ípy se vydáme do hor. Nebude samozřejmě chybět degustace whisky, skotský dudák či typické skotské tance.
                        

Slovinsko

Relaxační pobyt v komfortně vybavených apartmánech u jezera se sportovním zázemím (golf, tenis, jízda na koni, atd.). V bezprostřední okolí najdeme též ideální podmínky pro outdoorové aktivity – například celodenní rafting na řece Soča, horská túra v okolí Triglavských jezer nebo výstup po jištěných skalních stezkách.
            

Vietnam

Vzdálená a přesto nám blízká země nabízí svým návštěvníkům nepřeberné množství zážitků. Od shonu velkoměsta v Ho Či Minově městě nebo Hanoji, přes plavbu na tradiční loďce v deltě Mekongu, ochutnávku tropických druhů ovoce a plodů moře, jedinečné vodní loutkové divadlo, historické památky a buddhistické pagody, až po překrásné pláže s bílým pískem, palmami a luxusními resorty. Během zájezdu se vydáme na jih země a připravíme pro vás atraktivní mix poznávání a relaxace.
                        

Viktoriiny vodopády, safari a rafting na Zambezi

Mezi africkými státy Zimbabwe a Zambie navštívíme jeden ze sedmi přírodních divů světa, Viktoriiny vodopády. Zde také začíná jednodenní rafting na Zambezi, který znalci považují za nejlepší komerční rafting na světě. Národní park Chobe v sousedním státě Botswana s množstvím antilop a největším počtem slonů na světě bude tečkou za naším dobrodružstvím; patří mezi TOP 10 safari světa – stáda slonů, buvolů, řeky plné hrochů a krokodýlů; nefalšovaná, pravá, černá a horoucí Afrika a divočina jaká má být!
                        

Zima pod Eigerem - Švýcarsko

Jedna z největších lyžařských oblastí Švýcarska se rozprostírá pod impozantní kulisou tří hlavních vrcholů Eiger (3.970 m), Mönch (4.099 m) a Jungfrau (4.158 m). Během pobytu absolvujeme výjezd vláčkem na nejvýše položenou železniční stanici Evropy v horském sedle Jungfraujoch (3.454 m) nebo jízdu po nejdelší sáňkařské trati v Evropě.
                        

Zimní Vancouver

Aktivní program v nejkrásnějším městě Kanady, kde se potkávají hory a moře a které bude hostitelem příštích olympijských her. Prohlídka města, lyžování na báječných svazích přímo nad metropolí, olympijské lyžařské středisko Whistler – lyžování a variantní nabídka jízdy na sněžném skútru, jízda se psím spřežením, skialpinismus, popřípadě heliskiing. Ubytováních v komfortních horských hotelech.
                        

Nechte se inspirovat naší další nabídkou
Inspira s.r.o., Hvožďanská 3, 140 00 Praha 4
+420 255 701 361, +420 776 007 883, info@inspira-travel.cz
webdesign VLHA