Plavba zaoceánskou výletní lodí je velkolepým zážitkem. Můžete si vybrat  okružní plavby po Středozemním moři, ale stejně tak můžete proplouvat   zaoceánskou lodí Karibské moře a navštívit exotické země Karibiku, nebo si vybrat třeba proslulé pobřeží Pacifiku s Inside Passage, která se táhne od Aljašky do Britské Kolumbie v Kanadě.  Ubytováni budete na luxusních lodích je komfortní, jsou pro vás zajištěny gastronomické speciality, koncerty, divadelní vystoupení  a horní paluba představuje bazény a wellness.  A každý den navštívíte jinou destinaci, jiná místa i rozličné kultury. Říční lodě jsou samozřejmě menší, ale zase podobně jako zaoceánské lodi vám nabídnout veškerý komfort kombinovaný s poznávání života podél řeky. Můžete si takovou loď představit jako pohodlný hotel, který se ovšem pohybuje v krajině a vy můžete mít zároveň zajištěný veškerý komfort i poznávání. Za zmínku stojí v souvislosti s lodními zájezdy i Polární plavby, které naleznete zde.
Zájezdy, o kterých by bylo možné říci, že jsou určitou výzvou. Často míří do zemí, kam byste se na dovolenou nevydali,  přitom jsou to takové země, kde zažijete větší dobrodružství, než v zemích s rozvinutější civilizací. U všech těchto zájezdů platí, že čím více energie do putování a objevování vložíte, tím větší zážitky a dobrodružství zažijete. Uvedené zájezdy chápejte pouze jako inspiraci, neboť každou akci vždy připravujeme na základě konkrétní poptávky jako originální program.
Incentivní zimní zájezdy představují nabízejí širokou škálu neobvyklých aktivit a zážitků. Nemusíte vůbec lyžovat, užijete si  neobvyklé zimní aktivity a každý si tedy přijde na své. Příklady aktivit, které pro Vás můžeme připravit:
 • Curling (metaná na ledě)
 • Sáňkování
 • Jízda se psím spřežením nebo na sněžných skútrech
 • Snowrafting, snowtubing
 • Telemarkové lyžování nebo skialpinismus
 • Ledové sochání
 • Výpravy na sněžnicích …a další
A pokud se rozhodnete pro „klasické“ zimní zájezdy s lyžováním vybereme vám zimní středisko i hotel, kde si zimu opravdu užijete. Hotely volíme podle přání našich klientů s tím, že víme, že mnoho klientů vyhledává wellness hotely, kde po lyžování skvěle postaráno i o vaši relaxaci a pohodu. Jinou variantou jsou stylové rodinné penziony, které zase skýtají dostatek soukromí.  Uvedené zájezdy chápejte pouze jako inspiraci, neboť každou akci vždy připravujeme na základě konkrétní poptávky jako originální program. 
Podrobnou nabídku teambuildingových programů najdete zde, nebo  na webových stránkách https://www.firemni-rozvoj.cz Nabídka teambuildingu na webových stránkách pro  incentivu zahrnuje zájezdy, které mají potenciál podpořit týmového ducha, týmovou spolupráci, motivaci i pocit sounáležitosti účastníků. Tyto programy mají jako společného jmenovatele dosažení konkrétního společného cíle, jakým může být například přechod hor, splutí divoké řeky, nebo přejezd na horských kolech apod….. Samostatnou kapitolou je potom i teambuilding pojatý jako jachting na moři.  Další podrobnosti těchto programů najdete na webových stránkách www.inspira-sailing.cz Uvedené zájezdy chápejte pouze jako inspiraci, neboť každou akci vždy připravujeme na základě konkrétní poptávky jako originální program.
V jisté fázi života se může stát, že se dosavadní způsob života vyčerpá. Vyhoříme, porazí nás nemoc, stres či únava, začneme pochybovat, práce či vztahy nás přestanou naplňovat. Cítíme,  že je čas na změnu, ale jakou ? V bibli se praví, že každý sedmý (sabatický) rok  je čas na velkou změnu, máme věnovat čas sami sobě. Termín sabatikl neboli tvůrčí volno se dostává pomalu i do personalistického slovníku. Manažeři či vysokoškolští učitelé tak dostávají volno, aby načerpali nové nápady a nové síly do dalších let. Potřebujeme odstup, potřebujeme vyrazit na Cestu. Ale klasický zájezd nepomůže, potřebujeme na delší a svobodnější cestu, potřebujeme poznávat na vlastní kůži, občas zabloudit, občas se spálit… přesto potřebujeme načerpat z dané země (nebo více zemí) maximum. Nabízíme pro takovou Cestu průvodce. Naši průvodci jsou zkušení, vnímaví, komunikativní a přizpůsobiví. Dokážou vám nabídnout ochutnávky různých zážitků a zkušeností, vybírat budete vy. Ukážou vám spektrum, které daná země nabízí, krajinu, kulturu, vztahy. Průvodce si můžete najmou na určitý čas (třeba 14 dní) a konkrétní část cesty s ním procestovat. Od nás budete mít začátek cesty detailně připravený (ubytování, dopravu, itinerář) a nastartujete si tak svou vlastní cestu. Druhou variantou  je detailně zpracovaný itinerář a detailně připravená cesta včetně ubytování, rezervací i doporučených míst, kde se zastavit a co si užít. Budeme průběžně během putování komunikovat (třeba 1 - 2 x týdně) a vždy vám dopředu připravíme program a zajistíme vše potřebné podle vašeho přání.  Zároveň ale bude na vás, jak cestu pojmete, jak ji chcete přizpůsobit, s čím chcete poradit. Budeme představovat jakousi podporu při vaší cestě a změně. Při třetí variantě navrhneme itinerář, doporučíme trasy, vše pro vás připravené na míru. Fixně ale zajistíme jen první dny či týdny. Potom si postupně si osvojíte svůj styl putování. Necháte vést svou intuicí, zážitky, setkáními i náhodou. My budeme potom připraveni jen pro případ nenadálých záležitostí, které se řeší při cestě obtížně. Například rezervace treků, zajištění letenek až se rozhodnete vrátit a pod. Vlastní putování bude už jen na vás. A pokud potřebujete vyrazit sami na delší svobodnější cestu, máme pro vás ještě jeden typ - podívejte se na  "Výjimečné cesty". Je to skvělé možnost, jak takovou cestu zahájit.
Aktivní poznávání patří k pilířům našich cestovatelských incentivních programů. Během předchozích let jsme s našimi klienty prokřižovali doslova celý svět a získali tak dokonalé znalosti té které země. Váš program jsme proto schopni pružně přizpůsobit i neočekávaným okolnostem (např. počasí, politické situaci, apod.). Díky našim zkušenostem a místním kontaktům vám můžeme zajistit atraktivnější program, než jste si představovali. Naši klienti se domů vrací nejenom plni zážitků, ale také s rozšířeným obzorem. Program volíme tak, abychom v dané zemi nebo regionu poznali co nejvíce, nikoliv ovšem na úkor pohodlí. Na našich cestách tedy rozhodně nebudete spěchat, naopak budete mít dostatek času zastavit se a vstřebat tak "genius loci". Skupinu vždy doprovází český delegát, na místě podle potřeby najímáme místní průvodce. Snažíme se najímat jako místní průvodce Čechy, kteří v zemi dlouhodobě žijí a zpravidla se nám to daří. Takový průvodce rozumí naší mentalitě a umožní nám zemi opravdu pochopit. Standard ubytování, dopravní prostředky a další služby mohou být velice variabilní (od přespání v domorodé chýši ke čtyřhvězdičkovému hotelu), volba závisí na místních možnostech a vašich požadavcích. Můžete s námi například prožít netradičně řešené Eurovíkendy (po kanálech Londýna či podzemím Paříže) nebo poznat velké množství mimoevropských destinací (od Aljašky po Nový Zéland). Stačí si vysnít místo či aktivitu, a my váš sen již dovedeme k realizaci. Uvedené zájezdy chápejte pouze jako inspiraci, neboť každou akci vždy připravujeme na základě konkrétní poptávky jako originální program. 
Naše Polární výpravy a expedice míří do arktických i antarktických oblastí. Umíme vám nabídnout plavby do míst jako je Norsko, Grónsko, Špicberky, Jižní Goergia, nebo Aljaška. Ale také Antarktida, Patagonie nebo třeba Island. Dokážeme pro vás najít vysněnou plavbu podle vaší představy a nebo na našich stránkách budete nacházet aktualizované plavby s konkrétním termínem a cenou. Našimi partnery jsou prověřené společnosti, které připravují bezpečné plavby s vysokým standardem včetně vědeckých přednášek, nejrůznějších výletů i sportovních aktivit pro zájemce jakými jsou například plavby na mořském kajaku, výlety na sněžnicích či skialpových lyžích a jiné… Také nabízíme plavby do polárních oblastí na velkých plachetnicích, což je vskutku jedinečný zážitek zpravidla doplněný výlety na sněžnicích či skialpovch lyžích. Plavba do polárních oblastí je zážitek na celý život. Nutno dodat, že plavby jsou připravovány s maximální ohleduplností k životnímu prostředí a ve své podstatě učí objevovat krásu a chránit nádhernou přírodu polárních oblastí, která nám ještě zbyla.
Cesta obytným autem je o volnosti a svobodě. Nemusíte rezervovat žádný hotel, ten jste vyměnili za auto.  Nepotřebujete nutně hledat ani restauraci, máte svoji kuchyni, lednici, vařič. Nejste závislí na počasí, když je ošklivo, pojedete tam, kde je hezky. Na cestu můžete vyrážet i večer a ve chvíli, kdy pocítíte únavu, zaparkujete, přespíte a klidně brzy  ráno hned pokračujete. Jindy dojedete na parkoviště vysoko v horách za deště, v suchu a teple počkáte až se zlepší počasí. V zimě při lyžování zaparkujete hned u lanovky, žádné zdlouhavé dojíždění od hotelu… Záleží jen na vaší náladě a situaci co chcete podniknout a kde budete zrovna dneska spát. A ta místa jsou často mnohem romantičtější než nějaký hotel… Auto má k dispozici kuchyň s teplou vodou, lednici vařič, je vybaveno vždy 4 – 6 postelemi, stolem se dvěmi sedačkami,  sprchu, toaletu, klimatizaci i topení. Nabízíme vám samozřejmě zajištění spolehlivého vozu a to jak v Evropě (máme vlastní), tak třeba v USA, kde jsou stejně ideální podmínky. Samozřejmé je i vypracování návrhu detailního itineráře a detailní popis dalších míst, která vás mohou zaujmout. Jak nádherné treky v přírodě, tak zajímavá kulturní místa, nejrůznější koncerty,sportovní akce, stejně tak muzea, zábavní parky, lázně, dechberoucí příroda a také samozřejmě doporučená místa na kempování, spaní i parkování. V případě požadavku samozřejmě i kvalitní průvodce. To vše od nás dostanete na cestu. Nebudete se muset starat o nic, jen vyrazíte. Může jít o delší cestu třeba do Skandinávie, můžete se obytkou vydat poznávat národní parky USA, můžete v podstatě kamkoliv, kde jsou pro cestování obytkou příhodné podmínky.
Využít k poznávání zajímavé dopravní prostředky dostane vaší cestu o úroveň výše. Vychutnat si ubíhající krajinu ze sedla motorky Halley-Davisdon nebo okénka vlaku Orient Express bude patřit k nezapomenutelným zážitkům. Někomu učarovaly luxusní auta, jiný má raději terénní off road, pohodáři mohou relaxovat na palubě zaoceánské jachty… Nabízíme Vám následující produkty:
 • Luxusní auta
 • Džípy, off roady
 • Motorky, Harley-Davidson
 • Lodě, jachty, čluny
 • Okružní plavby
 • Cesty legendárními vlaky
 • Obytná auta
Uvedené zájezdy chápejte pouze jako inspiraci, neboť každou akci vždy připravujeme na základě konkrétní poptávky jako originální program.
Nejzajímavější jsou takové cesty, kdy musíme improvizovat, jste odkázáni na malou skupinku lidí, která si důvěřuje a pomáhá. Dostáváte do neznámých oblastí a nečekaných a nepřipravených  situací. Takhle vznikají autentické zážitky, nová přátelství a dobrodružství, jaké vám žádná cestovka nenabídne. Zkušení průvodci vám potvrdí, že si nejvíce užili průzkumné cesty, kdy se sami nebo v malé skupince vydali do nových míst bez přesného itinerář, kdy je cílem prozkoumat nová místa a připravit nové zájezdy. Nově vám i takové zážitky chceme nabídnout. Vyrážíme do míst, kam doposud zájezdy míří jen ojediněle. Vyrážíme se zkušeným  průvodcem, který se umí v dané zemi či charakteru krajiny dobře pohybovat, je komunikativní a zná jazyky. Expedice  má vždy daný termín, který je vymezen předem zakoupenými letenkami. Má daný cíl a místo. Existuje i představa itineráře, ale zároveň i předpoklad, že jej uzpůsobíme podmínkám a itinerář se změní.  Naše skupina bude mít zpravidla 4-5 účastníků, maximálně 8. Je samozřejmě podmínkou, aby účastníci expedice měli určitou cestovatelskou vyspělost a zkušenosti a lidé ve skupině si musí rozumět a navzájem si důvěřovat a pomáhat. Nejen z důvodu fyzické ale i psychické bezpečnosti jsou tedy tyto cesty výběrové a vyhrazujeme si právo účast odmítnout.
Při velkém pracovním nasazení si zasloužíte luxusní dovolenou na míru. Víme jak je váš čas vzácný a chceme vám v rámci vaší cesty nabídnout maximum možného. Víme, co znamená exkluzivita a luxus na cestách, který si zasloužíte.  V rámci luxusní a exkluzivních zájezdů vám umíme nabídnout špičkové služby a excelentní servis,  ať již v rámci vaší dovolené či  skupinových incentivních luxusních zájezdů. Dokážeme uspokojit i nejnáročnější klienty. Příkladem může být program, kdy bydlíme ve zrekonstruovaném hradě, součástí programu mohou být takové exkluzivní zážitky jako je např. reálného vylodění v Normandii, nebo třeba přesun zimní krajinou na psím spřežení…. Nabídneme vám přepychové ubytování ve špičkových stylových hotelech, vynikající gastronomii, nejlepší průvodce, letenky s minimem čekání a přestupů a maximálním pohodlím. Cestu, program i veškeré detaily vám připravíme podle vašeho přání. V rámci exkluzivních zájezdů nejde ovšem jen o luxus. Dotváříme vaše představy a sny a tvoříme výjimečné zážitky, které v sobě budete nosit ještě dlouho do budoucna. Uvedené luxusní a exkluzivní zájezdy chápejte pouze jako inspiraci, neboť každou akci vždy připravujeme na základě konkrétní poptávky jako originální program. 
Gurmánské a vinařské zájezdy vždy míří do zajímavých destinací, které jsou proslulé nejen svou historií a způsobem života. Gurmánské zájezdy, vedle zajímavého programu, podtrhují i kulinářské umění, které můžete ocenit v kvalitních restauracích což dokresluje a výrazně umocňuje celkový zážitek.  Zejména ve Francii, ale i v mnoha dalších zemích se zaměřujeme i na, kdy součástí programu je i návštěva skvělých vinařství, kde vína degustujeme. Kultura, historie zvyky i způsob života se vždy promítají do chutí a přípravy jídla a způsobů stravování vůbec.  Gurmánské zájezdy jsou tak vynikající příležitostí, jak vyzkoušet i tento rozměr cestování. Francie, Vientam, Čína, nebo třeba Japonsko - vždy budete překvapeni kuchyní, stravovacími návyky a teprve s odstupem si vždy uvědomíte proč je tamní gastronomie právě taková, jaká je.
Pokud milujete golf, můžete využít našich zkušeností se zajišťováním golfových cest a nechat si pro váš tým či skupinu připravit golfovou nabídku na míru. Golf se potom stane základním těžištěm cesty a  další program se zcel přizpůsobuje dění na greenu.  Máme dokonalý přehled o možnostech golfu v blízkých evropských zemích i exotických destinacích. Umíme vám vám nabídnout hřiště vysokých kvalit včetně souvisejících služeb a golf kombinujeme i s dalším poznávacím nebo sportovním programem.
Cesty se sdílením představují nový typ zájezdu. Jde nejen o poznání přírody a kultury cizí země, ale také sama sebe. Setkáte se se sebou prostřednictvím svých spolucestujících i tím, co daná země nabízí.  Jsou velkou výzvou. Můžou nabídnou přátelství, blízkost, sdílení, inspiraci a také změnu. Průběh:  Budeme samozřejmě věnovat pozornost přírodním krásám a kulturním zajímavostem. Kromě toho má každá cesta své téma, které je v dané zemi akcentováno. Můžeme se tak od místních učit.  Osobní rozvoj je plnohodnotnou součástí programu.  Na cestě bude čas na diskuse, zpětné vazby, inspiraci, zážitkové aktivity a nepovinné sdílení s ostatními účastníky. Ve skupině bude probíhat sdílení (není samozřejmě povinné). Je však důležité, aby si lidé ve skupině rozuměli, důvěřovali si a pomáhali. Zároveň platí, že cokoliv je ve skupině řečeno je přísně důvěrné i po skončení naší cesty.  Platí, že čím více energie do společné cesty vložíte, tím více také dostanete. Průvodci: Cestujeme v malé skupině s průvodcem lokalitou a lektorem, koučem či facilitátorem.  Ten má v tomto směru i odpovídající vzdělání, osobním rozvojem se profesionálně zabývá, postará se o atmosféru ve skupině a bude také zodpovídat za bezpečnost a psychickou pohodu účastníků. V zásadních situacích má právo veta, o mnoha věcech ale rozhoduje celá skupina. Náročnost: Každá cesta je profesionálně připravena a zajištěna. Bezpečnost je naší prioritou. Většina cest míří do pohodlných hotelů (tam, kde to jde), zpravidla je zajištěna polopenze či plná penze.  Charakter cesty bude poklidnější, než znáte z klasických zájezdů, během času budou chvíle vykročení z komfortní zóny i prostor pro improvizaci. Cesty se sdílením jsou výběrové. S každým účastníkem povedeme individuální pohovor, vyhrazujeme si právo účast potvrdit či odmítnout. Důvodem může být psychická a fyzická  bezpečnost a kompatibilita jednotlivých členů ve skupině. Skupina tak získá porozumnění a prostor pro růst.