Aljaška

Aljaška je proslulá svými panenskými ledovci,  fjordy, řekami a tyrkysovými jezery. Je opravdovou divočinou,  krajinou plnou medvědů, vlků, sobů i losů v nekonečných lesích. Pohledy na širou krajinu, kde štíty hor rozrývají divoké řeky, vám vezmou dech. Budeme pozorovat i velryby, lachtany, orly bělohlavé, bobry a další divoká zvířata.

Čtvrtina Aljašky leží za polárním kruhem. Dominantním přírodním symbolem celé oblasti je reliéf Kordiller s nejvyšším štítem Severní Ameriky – Mt. McKinley.  Ten nevynecháme.

Když prožijete několik týdnů na Aljašce, na jednom z nejodlehlejších míst planety, nedotčenost drsné přírody vás změní uvnitř. Jen nespěchejte a dovolte, aby vás Aljaška mohla oslovit.

Na co se můžete těšit?

 • národní park Denali a jízda speciálním autobusem do nitra parku
 • vyhlídkový let nad Mt. MCKinley
 • 6. hodinová plavba po národním parku Kenai Fjords
 • vyhlídkový let nad Mt. McKinley
 • pozorování grizzlyho, kosatek i mořských vyder

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Počasí a ideální termín :

  Vzhledem k tomu, že Aljaška leží výrazně severně, platí, že ideální  termín je v letních měsících od června do srpna. V tomto období zde jsou na Aljašce nejvyšší teploty a slunce zde zapadá jen na 5 hodin denně.

  Zajímavý termín může být i na jaře (květen) a na podzim (září), kdy je Aljaška dokonale bez lidí, ceny jsou mnohem příznivější, nicméně dny jsou o poznání kratší a chladnější a některé aktivity mohou být nedostupné. Navíc na jaře i na podzim jsou větší srážky a hodně času by vám mohlo propršet.

  Letní teploty v Anchorage se pohybují kolem 24 stupňů, naopak zima je zde velmi krutá a mráz může klesnou až po  -30 stupňů.

 • Realizace vaší cesty :

  Všechny zájezdy “Dovolená na míru” připravujeme jako exkluzivní program podle vašeho přání. Navrhneme vám  a do detailu zajistíme program, veškeré služby a vypracujeme velmi detailní itinerář. Zejména tedy:  letenky, ubytování, rezervace auta, zajištění jakékoliv další potřebné dopravy, vstupy, aktivity, které chcete zažít,  ubytování, pokud budete potřebovat, tak i místního průvodce. 

  Pokud se ocitnete v jakýchkoliv problémech, pomůžeme vám telefonicky a například zajistíme přebukování hotelu, pomoc v nečekaných situacích a poradíme i se změnou plánu, když se například změní počasí, vyřídíme třeba změnu letenek, když se rozhodnete prodloužit pobyt a pod.

 • Víza do USA :

  Pro občany ČR platí bezvízový program, nicméně si musíte vyřídit elektronické online povolení ESTA ještě před vstupem na území USA. Nezáleží na tom, jestli je Vaším cílem cesty turistika, obchod nebo jestli pouze projíždíte územím USA. ESTu musíte mít ještě před nástupem do letadla. Vyřízení je možné elektronicky (https://estavisa.cz/), platí na délku pobytu do 90 dnů a je platnost je na 2 roky.  Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k vstupu do USA využít ESTA povolení, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum. 

 • Ubytování :

  I v divočině vám zařídíme velmi pohodlné hotelové bydlení, nicméně s výjimkou Anchorage půjde zpravidla spíše o bungalovy, horské chaty, prázdninové domy či sruby. 

  V národním parku Denali je dokonce možné s velkým předstihem objednat hotel Sheldon Chalet uprostřed hor, v naprosté izolaci. Hotel leží na skalnatém vrcholku obklopený ledovci a je dostupný jedině helikoptérou. Jeho rezervaci je však nutné provést s opravdu velkým předstihem.

 • Poznámka k ceně:

  Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…). Významnou roli z hlediska ceny často hraje dostatek času na realizaci, neboť zejména cena ubytování a letenky se vždy zvyšují v čase, který zbývá do uskutečnění akce a je třeba zejména tyto služby objednat s dostatečným předstihem.  V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte s dostatečný předstihem, což v ideálním případě znamená rok předem. Značně tím můžete ušetřit.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  Odlet z Prahy

 • 2. den

  Přílet do Anchorage, Prohlídka města Anchorage – centrum města, Log Cabin Visitor Information Center, Anchorage Museum. Vycházka na vyhlídkový bod Flattop Mountain – úchvatné výhledy na město a zároveň na pravou aljašskou divočinu (cca 2 hod pěší výlet). Památník kapitána Cooka a Resolution Park – navštivte hezký park v centru u pobřeží.

 • 3. den

  Přejezd z Anchorage do národního parku Denali.

  variantně možnost vyhlídkového letu nad Mt. MCKinley

  lehká vycházka podél řeky Savage River

 • 4. - 5. den

  Traily po národním parku Denali s možností volby náročnosti.  V rámci národního parku Denali jízda speciálním autobusem do nitra parku po silnici nepřístupné pro ostatní provoz. 

  Výhled na monumentální horu Mt. McKinley (6.194 m)Pěší turistika v tundře. 

   

 • 6. - 7. den

  Možnost unikátního ubytování v lodži uvnitř národního parku Denali se skvělou možností pozorování místní přírody a zvířat. Součástí služeb jsou průvodcované procházky s biologem, půjčovna horských kol, rýžování zlata, nebo transfery k jezeru Wonder Lake. 

 • 8. den

  Přejezd do Anchorage se zajížďkou do opuštěného zlatého dolu Independence Mine a možností krátkých výletů do přírody.

 • 9. den

  Scenérický přejezd z Anchorage do Seward je jednou z nejkrásnějších vyhlídkových silnic na Aljašce. Uvidíte Kenai Fiords a město Seward, zdoláte pěší túru Caines Head Trail za orly bělohlavými. Zastavíte se také na ledovci Exit, kde je patrné jeho rychlé ubývání.

 • 10. den

  Plavba Kenai Fiords.  Plavba k přílivovému ledovci Holgate glacier, jehož mohutné čelo se s rachotem odlamuje přímo do moře. Kromě odlamování ker lze většinou pozorovat spoustu zvířat – orly, tuleně, mořské vydry, kosatky a mnohé další.

 • 11. den

  Návrat do Anchorage, odlet

 • 12. den

  Návrat do Prahy

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  Fotbalové utkání v zahraničí

  USA PARKY ZÁPADU

  BOTSWANA SAFARI

  AZORSKÉ OSTROVY – TERCEIRA

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • Termíny a cena nejdete na www.madeiran.cz

   http://www.madeiran.cz

  Pohodový přechod Madeiry nalehko

  JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA