EKVÁDOR (PRODLOUŽENÍ GALAPÁGY)

Ekvádor je velmi pestrá a bezpečná země ležící na rovníku u pobřeží Tichého oceánu.

Najdete tady krásnou přímořskou krajinu, úžasné náhorní plošiny, sopky i velehory And. Andy od sebe zcela oddělují dvě nízko položené oblasti – Amazonii na východě a západní pobřeží Pacifiku. Tato různorodost na poměrně malém prostoru předurčuje i mimořádnou pestrost našeho ekvádorského putování. Budeme plavat na kánoích v nedotčeném amazonském pralese, poznáme život místních indiánů, navštívíme sopečnou krajinu i deštný prales.

Zájezd je možné kombinovat s návštěvou či plavbou po Galapágách, které jsou vyhlášeny svými jedinečnými klimatickými podmínkami.  Staly se  tak národním parkem s přísně omezeným cestovním ruchem.

Na co se můžete těšit?

 • neskutečně pestrá krajina - přímořská krajina, náhorní plošiny i velehory
 • vulkanický kráter vyplněný tyrkysovým jezerem Quilotoa
 • termální lázně Baňos
 • indiánské trhy v Saquisilí
 • domorodé indiánské kmeny
 • tropická Amazónie s deštným pralesem, džunglí a pozorování zvířat
 • plavba kánoí systémem lagun

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Počasí a ideální termín na cestu do Ekvádoru :

  Stejně jako další země ležící v tropech nemá Ekvádor pro nás typická čtyři roční období. V průběhu roku se tu střídá „období sucha“ a „období dešťů.“  Období deštů je zde hlavně od ledna do dubna. Pokud můžete, tak se do Ekvádoru vydejte mimo jarní deštivé období.

  Průměrné teploty závisí hlavně na to, v jaké nadmořské výšce se pohybujete.  V nížinách a na pobřeží panuje klasické tropické klima. Paradoxně místem s nejkrásnějším počasím je obvykle hlavní město Quito. Se zvyšující se výškou se zvyšuje pravděpodobnost jasného dne se sluníčkem. Obecně lze tvrdit, že dobou s největším slunečním svitem jsou rána, poté se postupně zatáhne, což je spíše výhodou.

 • Naše doporučení :

  Splňte si své cestovatelské sny a nechte veškeré starosti na nás. Všechny zájezdy „Dovolená na míru“ připravujeme jako exkluzivní program na míru. Podle vašeho očekávání vám navrhnete a do detailu zajistíme program, veškeré služby a vypracujeme velmi detailní itinerář. Zajistíme  tedy:  letenky, ubytování, rezervace auta, zajištění jakékoliv dopravy, pronájem motorové lodě s lodivodem, veškeré aktivity, které chcete zažít,  ubytování, pokud budete potřebovat, tak i místního průvodce. 

  Pokud se ocitnete v jakýchkoliv problémech, pomůžeme vám telefonicky a například zajistíme přebukování hotelu, pomoc v nečekaných situacích a poradíme i se změnou plánu, když se například změní počasí, řešení pojištění, nebo když se například rozhodnete prodloužit si cestu a potřebujete změnit letenky….

  Navíc  ceny letenek a ubytování se vždy zvyšují v čase a pokud objednáte předstihem, můžete hodně ušetřit. Vaší cestu umíme  pojistit proti případnému stornu. Kontaktujte nám tedy prosím v případě zájmu klidně rok dopředu.

  Víza nepotřebujete, ČR má s Ekvádorem bezvízový styk na dobu max. 90 dní.

  Uvedený program chápejte prosím jako inspiraci, samozřejmě vám připravíme jakýkoliv program podle vámi zvolených kritérií.

 • Možnosti ubytování :

  Předpokládáme kvalitní ubytování zpravidla ve velmi pohodlných  4* hotelích, často je součástí ubytování i bazén.

 • Geografické údaje :

  Ekvádor je geograficky nenapodobitelnou zemí. Jméno mu dala poloha přímo na rovníku. Páteř země tvoří rozlehlý hřeben And, dokonce s „nejvyšší horou světa“, protože zeměkoule v pase trochu přibrala: díky tomu je vrchol vulkánu Chimborazo (6310 m) vzdálenější od středu naší planety než vrchol Everestu. Andy od sebe zcela oddělují dvě nízko položené oblasti – Amazonii na východě a západní pobřeží Pacifiku. Tato různorodost země na poměrně malém prostoru předurčuje i mimořádnou pestrost našeho ekvádorského putování.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  Odlet z Prahy do Quita

 • 2. den

  Prohlídka města Quito, prohlídka historického centra města, vyhlídka na El Panecillo, návštěva citadely Mitad del Mundo, kde budete mít  možnost překročit rovník.  Výlet k jezeru Cuicocha, které leží ve vyhaslém kráteru.

 • 3. den

  Otavalonáměstí Plaza Centanario a možnost návštěvy obrovského trhu s oblečením, návštěva kaskády Peguche s procházkou eukalyptovým lesem, návštěva archeologického parku Cochasqui – 15 pyramid a 21 hřbitovů, , lunární a sluneční kalendář.

 • 4. den

  Přelet do Lago Agrio,  přejezd motorovou lodí do rezervace Cuyabeno, koupání v laguně

 • 5. - 6. den

  Pobyt v Amazonii – brzy ráno plavba na  pozorování papoušků, pěší výlet džunglí (asi 4 hod.). Návštěva věže v džungli s výhledem na koruny stromů primárního deštného lesa a možností pozorovat  život v pralese v různých patrech. Noční výprava do džungle, plavba kánoí systémem lagun.Plavba ke komunitě Kichwa –, demonstrace nejrůznějších aktivit a života v deštném pralese, možnost navštívit rodinu. Plavba po řece do Tierras Orientales.

 • 7. den

  Přelet Lago Agrio – Quito, odjezd do národního parku Cotopaxi, odjezd do oblasti andské tundry zvané „paramo“, výjezd a překonání 300 výškových metrů k horské chatě Jose Ribas (4850 m), která leží na úbočí ledovce aktivní sopky Cotopaxi (5897 m.)

 • 8. den

   Quilotoa – vulkanický kráter vyplněný lagunou smaragdové barvy. K hladině jezera je možné sestoupit.  Přesun do koloniálního města Riobamba s působivými výhledy na nejvyšší sopku Ekvádoru Chimborazo (6310 m), cestou dle možností návštěva indiánských trhů. 

 • 9. den

  Město Baňos, přezdívané bránou do Amazonie (někdy také Cesta vodopádů) , je posledním městem na pomezí hor a džungle. Kromě krásné krajiny se oblast pyšní i množstvím termálních pramenů a krásnými trhy.Vrcholem dne bude návštěva vodopádu „Pailon del Diablo“. Přesun do města Alausi.

 • 10. den

  Projížďka vlakem z Alausi, krásné scenérie z vlaku, který projíždí velmi složitým terénem a železnice se budovala se v letech 1860-1874.

  Komplex Ingapirca ukazuje sloučení dvou velkých kultur: incká architektura využívá perfektně opracované kameny s téměř žádným prostorem mezi nimi, zatímco architektura Canari používá hrubě opracované kameny, které pojí malta.

  Přesun do města Cuenca.

 • 11. den

  Historické jádro města Cuenca bylo zapsáno seznam památek UNESCO, celkový ráz města určuje množství koloniálních památek z 16. a 17. století. Starému městu dominuje katedrála Iglesia El Sagrario.

  Národní park El Cajas, s ledovcovými jezery a lagunami. V oblasti se nachází množství endemických či ohrožených druhů živočichů a rostlin, například kolibřík velký či kondor. 

  Guayaquilu – zajímavé umělecké centrum města.

 • 12. den

  odlet zpět na ostrov Quita,  letecký návrat do Prahy

 • Cestu do Ekvádoru je možné s výhodou propojit s poznáváním Galapág (viz Galapágy)

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  PATAGONIE, OHŇOVÁ ZEMĚ

  SEYCHELY

  ESTONSKO

  VÝSTUP NA KILIMANJARO

  PLAVBA NA ŘÍČNÍCH LODÍCH

  Mystické Mexiko – Yucatán