GALAPÁGY (LZE SPOJIT S EKVÁDOREM)

Galapágy jsou ekvádorské souostroví osmnácti sopečných ostrovů ležících na rovníku. Představují unikátní ekosystém, kde se příroda vyvíjela zcela samostatně a odlišně, proto zde žije mnoho ojedinělých druhů živočichů. Najdete zde obří želvy, tučňáky galapážské, pestře zbarvené ptáky, leguány,  lachtany velryby a výčet zdejší fauny i flóry by mohl být téměř nekonečný.

Na plážích s bílým pískem zažijete šnorchlování v průzračné vodě, kde se kolem vás prohánějí rejnoci. Výlet po ostrově vám ukáže zvířata, která se nebojí lidí – nikdy nebyla lovena. Ptáci nerušeně hnízdí ve větvích, mláďata terejů trénují létání. Můžete procházet kaktusovými lesy.

Dalším zážitkem je potom plavba mezi ostrovy na lodi a potápění přímo z lodi.

Je téměř neuvěřitelné, že v roce 1835, kdy na Galapágy poprvé připlouvá Charles Darwin a zachycuje rozmanitost druhů pro svou evoluční teorii, je toto místo nazývané  „Prokletými ostrovy“ a žijí zde trestanci. Dnes platí Galapágy za natolik unikátní místo, jakých na naší planetě již mnoho nezbývá. Je tedy otázkou, kolik lidí bude mít ještě šanci poznat zdejší jedinečnou přírodu.

Na co se můžete těšit?

 • Unikátní ekosystém, kde se příroda vyvíjela odlišně
 • lachtani, tučňáci, obří želvy, rejnoci, leguáni, velryby....
 • šnorchlování v unikátní skalní průrvě
 • plavba k mysu Cape Rosa
 • procházka po lávových tunelech nad tyrkysovým mořem
 • výlet ke kráteru Sierra Negra s úžasnými výhledy

Fotogalerie

Doplňující informace

 • Počasí a ideální termín na Galapágy :

  Nejteplejší měsíce jsou na Galapágách od ledna do května (cca 27 stupňů)  a tento čas je také ideální počasí na návštěvu Galapách. Ale obecně platí, že i během celého roku jsou podmínky na cestu na Galapágy dobré, (nicméně po zbytek roku teploty klesají na 22 až 25 stupňů). Nejméně vhodné je září (teploty padají až na 22 stupňů).

  Nejvíce srážek je na jaře (leden – duben) a to je zde paradoxně výhodou. Je teplo a přitom vás slunce, které má zde neskutečnou sílu, nespálí. Srážky trvají cca 30 – 50 min za den a nikterak neomezují. 

  Nedoporučujeme měsíce červen – srpen kvůli velkému náporu amerických turistů.

   

   

 • Realizace vaší cesty :

  Všechny zájezdy „Dovolená na míru“ připravujeme jako exkluzivní program na míru. Podle vašeho očekávání vám navrhnete a do detailu zajistíme program, veškeré služby a vypracujeme velmi detailní itinerář. Zajistíme  tedy veškeré služby jakými jsou:  letenky, ubytování, rezervace auta či dopravy,  rezervace lodí, vstupy, aktivity, které chcete zažít,  ubytování, pokud budete potřebovat, tak i místního průvodce.  Víza nepotřebujete, ČR má s Ekvádorem bezvízový styk na dobu max. 90 dní.

 • Naše doporučení :

  Splňte si své cestovatelské sny a nechte veškeré starosti na nás. Z hlediska co nejnižší ceny vám navrhujeme, abyste svou výjimečnou dovolenou začali plánovat s dostatečným předstihem.  Veškeré výlety a pobyt na ostrově je vzhledem k unikátnosti a vyhlášenému národnímu parku velmi přísně kontrolované. Výlety po ostrovech lze podnikat výhradně v organizovaných skupinách (zajistíme) a počet návštěvníků je přísně kontrolovaný. Je tedy velmi důležité plánovat cestu s předstihem. 

  Navíc  ceny letenek a ubytování se vždy zvyšují v čase a pokud objednáte předstihem, můžete hodně ušetřit. Vaší cestu umíme  pojistit proti případnému stornu. Kontaktujte nám tedy prosím v případě zájmu klidně rok dopředu.

 • Geografické údaje :

  Souostroví Galapágy je sopečného původu a je ve své podstatě tvytvořené vrcholy kuželů malých sopek, které vystupují z mořského dna. Stáří ostrovů je 5,5 milionů let. Některé sopky jsou činné a nejvyšším vrcholem je sopka Wolf o výšce 1707 m. Celková rozloha je 7 844 m2 a klima je díky chladné vodě Tichého oceánu převážně suché.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

  přílet do Quita, přelet na Galapágy na letiště Baltra (ostrov Santa Cruz), přejezd do hornaté části ostrova Santa Cruz. Procházky lávovými tunely, pozorování sloních želv. Darvinova výzkumná stanice v Puerto Ayora.

 • 3. den

  Šnorchlování a sea kayaking. Pláž Playa de los Alenames, šnorchlování v unikátní skalní průrvě „Las Grietas“. Pozorování lachtanů, leguánů a mořských ptáků. Možnost vyzkoušet sea kayaking.

 • 4. den

  Volný den na ostrově Santa Cruz – koupání, procházka po malebném Puerto Ayora, neobvyklá rybárna s lachtany a pelikány,… Odpoledne přesun rychlým člunem na ostrov Isabela (2,5 hod. cesty). Transfer do hotelu.

 • 5. den

  Výlet ke kráteru Sierra Negra s úžasnými výhledy – jeden z nejkrásnějších kráterů světa a nejaktivnější vulkán Galapágů (poslední erupce v r. 2005). Oběd na farmě Campo Duro, možnost pozorování obřích želv. Odpoledne návrat do Puerto Villamil.

 • 6. den

  Rezervace Tintoretas Islets – pozorování místní fauny: žraločí kanál s kolonií žraloků dlouhoploutvých, mořští leguáni, lvouni. Možnost šnorchlování nebo potápění.

 • 7. den

  Den plný nezapomenutelných zážitků začne plavbou k mysu Cape Rosa na západní straně ostrova – jedno z nejkrásnějších přírodních míst na světě! Procházka po lávových tunelech nad tyrkysovou mořskou vodou, ve které lze pozorovat mořské želvy, tučňáky a rejnoky. Možnost plavání a šnorchlování. Odpoledne návštěva historické Zdi slz, postavené vězni z první ekvádorské věznice. Cestou nazpět zastávka s výstupem na vrchol Orchilla Mirador – krásný výhled z vrcholu po krajině. Ideální příležitost pro panoramatické fotky!

 • 8. den

  Ranní odjezd přes ostrov Santa Cruz na letiště a přelet do Guayaquil. Ubytování v hotelu v centru města. Procházka v okolí hotelu – moderní nábřeží Malecón 2000park Iguana se spoutou leguánů uprostřed velkoměsta..

 • 9. - 10. den

  Dopoledne City tour: Centenario Park, pitoreskní čtvrť Las PeñasArtesanal Market (nákup suvenýrů). Transfer na letiště a odlet domů.

 • Vaší  cestu je možné s výhodou kombinovat s poznávání Ekvádoru (viz. Ekvádor)

Místa, aktivity a ubytování

 • Když se chcete vypravit na Galapágy (viz uvedený itinerář), zajistíme vám ubytování na některém z ostrovů a mezi ostrovy vám zajistíme trajekty nebo čluny. Takto máte větší volnost, zase se ovšem nedostanete na všechny ostrovy.

 • Dražší variantou je možnost, že vám zajistíme poznávání Galapách z paluby lodi, která se stane i vaším hotelem. V tomto případě se musíte zcela přizpůsobit danému itineráři a dostanete se na místa, která není možné navštívit jiným způsobem.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


  Podobné zájezdy

  TAJEMNÉ IRSKO A DUBLIN

  IZRAEL

  Ferrari Tour

  ALJAŠKA

  GOLF V RAKOUSKU

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • 25. 10. 2022
   14. 11. 2022
   nejnižší cena: 283 050 Kč

   v případě čtyřlůžkové kajuty * –  loď MS Ortelius

    

  • 02. 11. 2022
   22. 11. 2022
   nejnižší cena: 283 050 Kč

   v případě čtyřlůžkové kajuty * – loď MS Hondius

  • 07. 11. 2022
   26. 11. 2022
   nejnižší cena: 286 850 Kč

   v případě čtyřlůžkové kajuty * – loď MS Janssonius

  • 22. 11. 2022
   10. 12. 2022
   nejnižší cena: 286 850 Kč

   v případě čtyřlůžkové kajuty * – loď MS Plancius

  • 16. 12. 2022
   04. 01. 2023
   nejnižší cena: 309 850 Kč

   v případě čtyřlůžkové kajuty * – loď MS Ortelius

  • 23. 12. 2022
   11. 01. 2023
   nejnižší cena: 334 050 Kč

   v případě čtyřlůžkové kajuty * – loď MS Janssonius

  • 04. 01. 2023
   23. 01. 2023
   nejnižší cena: 334 050 Kč

   v případě čtyřlůžkové kajuty * – loď MS Hondius

  • 14. 01. 2023
   01. 02. 2023
   nejnižší cena: 334 050 Kč

   v případě čtyřlůžkové kajuty * – loď MS Plantius

  • 22. 02. 2023
   16. 03. 2023
   nejnižší cena: 341 700 Kč

   v případě čtyřlůžkové kajuty * – loď MS Janssonius

   * Cena vždy závisí na zvolené třídě kajuty podle dostupnosti, konkrétní lodi a termínu. Kontaktujte nás ve chvíli vašeho zájmu a my vám sdělíme konkrétní cenové možnosti v danou chvíli.

  Falklady, Jižní Georgia, Jižní Orkneje, Antarktida

  0