Indie

Objevte poklady Zlatého trojúhelníku

Mám zájem

Užijte si jedinečný úvod do třech nejpopulárnějších indických destinací: Dillí, Ágry a Jaipuru. Poznejte největší indické ikony a objevte tajemství tohoto fascinujícího regionu. Seznamte se s historií mohutných pevností, okázalostí a vznešeností rajastánských paláců. Zažijte shon a ruch indických tržišť, bazarů a tradice tohoto státu. Ochutnejte proslulou indickou kuchyni, vynikající sladkosti a čerstvé ovoce. Cestujte zemí plnou kontrastů a zažijte nezapomenutelné.

Na co se můžete těšit

 • Taj Mahal - jeden z nejznámějších divů světa
 • Fascinující prastaré rajastánské paláce
 • Unikátní indická kultura
 • Speciality věhlasné regionální kuchyně
 • Nezapomenutelné cestovatelské zážitky
Mám zájem

Fotogalerie

Itinerář

1. den

Odlet z Prahy do Dillí.

2. den

Dillí – odpočinek po cestě, uvítací schůzka, odpoledne prohlídka starého Dillí (projížďka rikšou) a návštěva hlavní a největší mešity Jama Masjid.

3. den

Po snídani přejezd soukromým minibusem z Dillí do Ágry. Cesta trvá cca 4 hodiny. Odpoledne prohlídka Ágry: návštěva paláce Itmad-ud-Daula, přezdívaného „Baby Taj“, večer fakultativně možnost návštěvy divadelního představení, které vypráví příběh lásky, jenž stojí za vznikem Taj Mahalu.

4. den

Návštěva Taj Mahalu za východu slunce. Snídaně. Přejezd do Fatehpur Sikri (cca 1 h jízdy) a následně pokračování minibusem do městečka Bharatpur.

5. den

Po snídani navštívíme Národní park Keoladeo, dříve známý jako ptačí rezervace Bharatpur. Odpoledne přejezd do Karauli (cca 3 hod jízdy).

6. den

V Karauli navštívíme Městský palác, který Vás uchvátí svou výzdobou a projdeme se po starém městě.

7. den

Cestou do Jaipuru si prohlédneme Chand Baori Step Well ve vesnici Abhaneri. Jedná se o stupňovitou studnu, která byla postavena před více než tisíci lety.

8. den

Návštěva Royal City Palace, který byl správním sídlem maharádži z Jaipuru. Další zastávkou bude Hawa Mahal, neboli Palác větrů, postavený z červeného a růžového pískovce.

9. den

Po snídani přejezd zpět do Dillí. Náš nejdelší přejezd, který trvá 6 hodin. Podvečer odpočinek.

10. den

Prohlídka sikhské svatyně Gurudwara Sis Ganj Sahib a minaretu Qutub Minar. Volné odpoledne.

11. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Doplňující informace

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenku Praha – Dillí a zpět do částky 18.000
 • Ubytování v hotelích se snídaní
 • Transfery minibusem
 • Vstupy do všech památek zahrnutých v programu
 • Českého průvodce po celou dobu pobytu
 • Místního průvodce v místech potřebných
 • 1x společnou večeři

Cena nezahrnuje

 • Indické vízum (online vízum stojí cca 700 Kč)
 • Cestovní pojištění (lze zajistit přes CK)
 • Stravu mimo výše uvedené
 • Vstupné nad rámec společného programu

Ubytování a stravování

Ubytování je zajištěno ve 3-4* hotelech se snídaní. Na místě si můžete dokoupit večeře v hotelu. Indie je země s vyhlášenou kuchyní, ceny stravování jsou velmi příznivé. Během výletů se vždy zastavíme na společný oběd (není v ceně zájezdu).

Poznámka

Navštívíme mnoho chrámů, ve kterých je třeba dodržovat náboženská a kulturní pravidla. Proto se prosím vybavte oblečením, které bude zakrývat ramena a bude sahat pod kolena.

Pokud vlastníte dalekohled, v ptačí rezervaci ho určitě využijete.

V Indii mohou teploty šplhat velmi vysoko, proto prosím dbejte na hydrataci a ochranu před sluncem.

Termíny

15. 2. - 25. 2. 2025

Cena:
49 800 Kč

Mám zájem

Zajímavá místa

Taj Mahal

Byl postaven jako symbol lásky a trvalé oddanosti. Byl objednán Mughalským císařem Šáhem Džahánem na památku jeho oblíbené manželky Mumtáz Mahal, která zemřela při porodu v roce 1631. Výstavba Taj Mahalu začala v roce 1632 a byla dokončena v roce 1653, zaměstnávajíc tisíce umělců, řemeslníků a dělníků. Taj Mahal je často považovaný za jednu z nejkrásnějších budov na světě, jedná se o mauzoleum z bílého mramoru, spojující perský, islámský a indický architektonický styl.

Jaipur

Jaipur je často nazýváno “Růžové město” pro jeho charakteristické a převážně růžově zbarvené budovy. Spojení města s růžovou barvou má historické kořeny. V roce 1876 se Maharadža Sawai Ram Singh II. rozhodl celé město natřít na růžovo jako gesto pohostinnosti při návštěvě prince z Walesu (pozdější král Eduard VII.). Růžová barva byla vybrána, protože je tradičně spojována s pohostinností a považuje se za uvítací a teplou barvu. Rozhodnutí natřít město na růžovo bylo také ovlivněno touhou dát Jaipuru jedinečnou a rozpoznatelnou identitu. Použití v architektuře se rozšířilo i na rezidenční a komerční oblasti.

Mám zájem