Island – země ohně a ledu

Ať už si představujete Island jakkoliv, ohromí vás. Je to země protikladů, najdete tu oheň i led, tepající město i rozlehlé pustiny, velmi tradiční venkovský život i moderní techniku. Člověk si uvědomí sílu přírody, která zde nabízí jedinečnou pestrost.

Drsná ale úchvatná příroda je tu v mnoha oblastech nedotčená civilizací. Uvidíte aktivní i vyhaslé sopky, ledovce, bublající bahno, lávová pole, pláže s černým pískem. Dravé řeky, horké přírodní prameny, kde se můžete koupat a bezpočet vodopádů a jezer. Ale jsou tu i zelené oblasti – na pláních se pasou polodivocí koně a stáda chundelatých ovcí.

Pěší trek může vystřídat projížďka na mimochodných islandských koních. Doporučujeme si terénním vozem vyrazit do vnitrozemí, autem přebrodit potoky a spatřit barevné geotermální oblasti Landmannalaugaru (Duhových hor). Voda ve všech podobách se vám ukáže při plavbě obojživelným vozidlem mezi obřími plovoucími ledovými krami, výletní plavbě za velrybami nebo při rybolovu na otevřeném moři… Čerstvě nalovené ryby zde umí chutně upravit.

Kromě dobrodružství vám Island nabídne něco navíc – pocítit jedinečnost a sílu přírody, která nás všechny přesahuje. Tady si často člověk uvědomí, kolik pokory nám všem schází.

Na co se můžete těšit?

 • úchvatně krásná a pustá příroda
 • sopky a ledovce, jezera, vodopády i gejzíry
 • vyjíždky na koních, chytání ryb na otevřeném moři, plavba za velrybami
 • koupání v horkých pramenech a termálních lázních
 • fantastické treky v úchvatné přírodě
 • plavba obojživelným vozidlem

Doporučená délka pobytu: 10 - 14 dní dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zájezdu na míru:

  Uvedený zájezd spadá do kategorie zájezdů na míru. Cena zájezdu bude tedy stanovena na základě konkrétního termínu a dalších konkrétních požadavků (typ auta, typu ubytování, zvolených aktivitách zahrnutých do ceny, počtu klientů, itinerář a délku programu – uvedený itinerář je jen návrhem se kterým zpravidla dále pracujeme). 

  Pokud budete mít o tento zájezd, kontaktujte nás prosím. Dotvoříme vaše představy a celý zájezd připravíme na klíč, tak aby to byla dovolená vašich snů.

 • Počasí a ideální termín:

  Island je silně ovlivněn Golfským proudem, klima je vlhké ale relativně teplé (s ohledem ne zeměpisnou šířku). Islandské počasí je velmi proměnlivé a změny jsou mnohem rychlejší, než známe. Zpravidla během jednoho dne mnohokrát zaprší a zároveň zase začne svítit slunce a tak pořád dokola, je třeba počítat i se silným větrem. Během zimy jen málokdy klesne teplota pod – 5 °C.

   

   

 • Realizace vaší cesty:

  Všechny zájezdy “Dovolená na míru” připravujeme jako exkluzivní program na míru. Podle vašeho očekávání vám navrhnete a do detailu zajistíme program, veškeré služby a vypracujeme velmi podrobný itinerář. Zajistíme  tedy také veškeré služby jakými jsou: letenky, rezervace auta, včasné rezervace ubytování i zajištění jakýchkoliv dalších aktivit. 

  Uvedený program chápejte prosím jako inspiraci, samozřejmě vám připravíme jakýkoliv program podle vámi zvolených kritérií. S Islandem má Česká republika bezvízový styk.

  Uvedený itinerář detailně zobrazuje okružní trasu kolem Islandu, je ale samozřejmě možné koncipovat zájezd na přání výrazně jinak. Můžete například projet vnitrozemí Islandu, zamířit na nejodlehlejší místa Islandu – Westfjords, kde můžete putovat po horských chatách, zažít plavbu na mořských kajacích, nebo se vydat třeba na trekking do neskutečně pestré oblasti Landmannalaugar.

  Rádi vám na přání a na klíč připravíme jakoukoliv cestu na Island.

 • Ubytování:

  Vzhledem k tomu, že se v posledních letech stal Island velmi navštěvovanou zemí, nastává často problém s rezervací ubytování v atraktivních lokalitách, doporučujeme tedy rezervace ubytování a 4WD aut pro cesty do vnitrozemí neodkládat.

  Předpokládáme kvalitní penzióny, v Reykjavíku a několika větších městech jsou dostupné i luxusní 4* hotely, nicméně zpravidla budete nocovat v chatách, penzionech, občas v soukromí na farmách.

 • Naše doporučení:

  Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…). Významnou roli z hlediska ceny často hraje dostatek času na realizaci. Na začátku roku je možné zakoupit velmi levné letenky, přičemž později se cena výrazně zvyšuje, podobně s ubytováním a rezervací auta. V době sezóny potom svou roli hraje i omezená kapacita některých služeb. V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte s dostatečný předstihem, což v ideálním případě znamená i rok předem. Můžete tím značně ušetřit.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  přílet do Keflavíku, vyzvednutí auta, přejezd do Reykjavíku, ubytování

  procházka po Reykjavíku, návštěva moderní katedrály Hallgrímskirkja, moderní koncertní hala Harpa na pobřeží, procházka centrem

 • 2. den

  tzv. Zlatý trojúhelník: vodopád Gullfoss, stále aktivní gejzír Strokkur, nejstarší parlament světa a národní park Thingvellir

 • 3. den

  Skógar – prohlídka islandského skansenu, vodopád Skógafoss,

  pěší vycházka podél kaskády vodopádů, vodopád Seljalandfoss,

  útes Dyrhólaey a divoká příroda s koloniemi papuchalků.

 • 4. den

  přejezd do národního parku Skaftafell:

  pěší výlet k vodopádu Svartifoss a k čelu ledovce a široké možnosti dalších túr

 • 5. den

  laguna Jökulsárlón (plavbu obojživelným vozidlem po laguně do které spadá ledovec a ulamují se mohutné masivy ledu).

  přístavní městečko Höfn

 • 6. den

  přejezd sopečnou krajinou k jezeru Mývatn (úsek cca 100 km, kde Islanďané staví pomníčky trolům, aby bezpečně přejeli) 

  několik kilometrů dlouhý kaňon řeky Jökulsá á Fjöllum vzniklý dávnou erupcí sopky v oblasti ledovce Vatnajökull a následnou obrovskou záplavou, největší (nejvodnatější) evropský vodopád Dettifoss

 • 7. den

  malebné rybářské městečko Husavík:

  muzeum velrybářství a nejlepší místo na plavbu s možností pozorování velryb

 • 8. den

  jezero Mývatn – perla islandského severu:
  oblast Námaskard (solfatarová pole, bahenní sopky a vývěry),
  sopka Krafla s kráterovým jezerem Víti 
  Skútustadir – pseudokrátery 
  koupání ve zdejších termálech Jarðböðin, což je obdoba Modré laguny na jihu

 • 9. den

  okouzlující Akureyri – největší město islandského severu

  Blonduós pro zájemce výuka chytání ryb v jezerech s profesionálním rybářem

 • 10. den

  druhý nejvyšší vodopád Islandu – Glymur

  Hraunfossar  – vodopády v lávě

 • 11. den

  možnost vyjížďky na islandských koních

  Reykjavík – vyhlídka Perlan, vikingská loď 

 • 12. den

  odlet do Prahy

Místa, aktivity a ubytování

 • V těsném sousedství gejzíru Geysir, který dal jméno všem dalším, dnes vybuchuje několik dalších gejzírů. Dnes tento gejzír tryská jen velmi zřídka, nicméně v jeho okolí je několik dalších gejzírů, sopouchů, bahenních sopek a horkých zřídel.

 • Vodopád Gullfoss řinoucí se do hluboké průrvy. Ve chvíli, kdy zasvítí slunce vytváří obrovskou duhu, která se klene přes celý horizont.

 • Rybolov při plavbě za velrybami na otevřeném moři. 

 • Lávová pole, kterými je pokryta převážná část Islandu velmi rychle zvětrávají a postupně se pokrývají mechy, lišejníky a nejrůznější vegetací. Jen žasnete nad pestrostí a neuvěřitelnou rozdílností od chvíle, kdy přistanete.

 • Jarní výlet nedaleko Reykjavíku.

 • Architektura i vnitřní uspořádání moderních kostelů je stejně pestré jako celý ostrov.

 • Komfortní chaty jsou jedním z možných typů ubytování.

 • Chata z předchozího obrázku má i přírodní vířivku.

Island

Uvedené video je verze obsahující jen 5 úvodních minut celé přednášky či promítání. Pokud máte zájem shlédnout celé video, potom prosím vyplňte tento formulář, kterým nám zároveň dáváte souhlas se zasíláním podobných vzdělávacích i reklamních materiálů. Odkaz pro zhlédnutí videa vám obratem pošleme mailem. Děkujeme.

Promítání vás zavede na všechna nejznámější, ale i méně navštěvovaná místa na Islandu.
Objedeme jej kolem dokola po okružní silnici číslo 1, ale vydáme se i do vnitrozemí
dostupného pouze terénními auty schopnými brodění řek. Projdeme si nejpopulárnější islandské treky, zavítáme na Vestmanské ostrovy i sopku Laki.
Výběr z fotografií z několika měsíců strávených na Islandu touláním pěšky i autem. Přednáší
Helena Křenková, naše kolegyně, průvodkyně severských zemí.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  ISLANDSKÝM VNITROZEMÍM NA OFF ROADECH

  EKVÁDOR A GALAPÁGY

  ZIMNÍ TEAMBUILDING

  CHILE

  ISLAND – ZEMĚ OHNĚ A LEDU

  Polární plavby

  GRÓNSKO