Národní parky středozápadu USA

Okruh po národních parcích západu USA je strhujícím zážitkem. Národní parky nás překvapí svojí monumentálností a rozmanitostí.  Od mořských pláží, po pouštní parky Zion či Bryce Cynyon, od strhujících vodopádů, horských lesů a řek v Yosemitech až k jedinečným skalním obloukům v NP Arches.

Budete fascinováni při procházce po hraně Grand Canyonu (UNESCO) či mezi bizarními rostlinami NP Joshua Tree. Projedete se po legendární Route 66, zavítáte pod největší stromy v NP Sequoia, budete obdivovat pozoruhodné geologické útvary a pestrou paletu rostlin a živočichů v NP Zion a s indiánskými průvodci zavítáte do fascinujícího Monument Valley.

Kromě přírody poznáte i charismatická města západu USA – emocionální Los Angeles, San Francisco s příjemným chladnějším podnebím i pouštní Las Vegas s proslulými kasiny. Zájezd je přehlídkou toho nejlepšího, co může americký západ nabídnout.

 

Na co se můžete těšit?

 • nejkrásnější národní parky středozápadu USA
 • NZ Yosemite, NP Death Valley, NP Bryce Canyon, NP Zion, NP Arches, NP Joshua tree, NP Sequoia
 • Grand Canyon a Monument Valley
 • emocionální Los Angeles, příjemné San Francisco i hazard v Las Vegas
 • legendární Pacific Highway a slavná Route 66
 • rafting a bike v Moabu

Fotogalerie

Doplňující informace

 • Počasí a ideální termín :

  Pro národní parky středozápadu USA je během celého roku stabilní a tuto cestu je možné absolvovat během celého roku. V lednu bývají teploty mezi 12 – 18 stupni, v červenci mezi 29 – 40 stupni, v říjnu potom mezi 19 – 26 stupni.

  Ideální doba z hlediska počasí je během jara (duben- první polovina května) a potom na podzim ( druhá polovina září – listopad)

   Od začátku července do září jsou teploty pro nás evropany příliš vysoké a  navíc jsou v naprosté většině ceny za služby až o 50 % vyšší, než po zbytek roku.  Zajímavá místa jsou přeplněná americkými turisty a do některých národních parků a pamětihodností se bez včasné rezervace dokonce ani nedostanete. 

 • Víza do USA :

  Pro občany ČR platí bezvízový program, nicméně si musíte vyřídit elektronické online povolení ESTA ještě před vstupem na území USA. Nezáleží na tom, jestli je Vaším cílem cesty turistika, obchod nebo jestli pouze projíždíte územím USA. ESTu musíte mít ještě před nástupem do letadla. Vyřízení je možné elektronicky (https://estavisa.cz/), platí na délku pobytu do 90 dnů a je platnost je na 2 roky.  Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. 3. 2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k vstupu do USA využít ESTA povolení, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum. 

 • Realizace vaší cesty :

  Všechny zájezdy „Dovolená na míru“ připravujeme jako exkluzivní program na míru. Podle vašeho očekávání vám navrhnete a do detailu zajistíme program, veškeré služby a vypracujeme velmi detailní itinerář. Zajistíme  tedy:  letenky, ubytování, rezervace auta, zajištění jakékoliv dopravy, vstupy, aktivity, které chcete zažít,  ubytování, pokud budete potřebovat, tak i místního průvodce. 

  Pokud se ocitnete v jakýchkoliv problémech, pomůžeme vám telefonicky a například zajistíme přebukování hotelu, pomoc v nečekaných situacích a poradíme i se změnou plánu, když se například změní počasí, řešení pojištění, nebo když se například rozhodnete prodloužit si cestu a potřebujete změnit letenky….

 • Možnosti ubytování :

  Předpokládáme ubytování v kvalitních 4 či 5 *hotelech, které jsou zastoupeny v národních parcích i ve městech. Vzhledem k teplotám v létě je samozřejmostí klimatizace a některé hotely jsou vybaveny bazény. 

  Postel je vždy nejluxusnější část nábytku a v porovnání s našimi zkušenostmi z Evropy a jsou vysoké, aby se dobře vstávalo. Širší postele jsou označovány king size bed, užší potom queen size bed (ale i tyto postele jsou širší, než jsme zvyklí) 

  Jinou variantou je využití obytného karavanu ve kterém můžete velmi pohodlně nocovat a být zcela nezávislí v čase.

 • Poznámka :

  Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…). Významnou roli z hlediska ceny často hraje dostatek času na realizaci, neboť zejména cena ubytování a letenky se vždy zvyšují v čase, který zbývá do uskutečnění akce a je třeba zejména tyto služby objednat s dostatečným předstihem. V době sezóny potom svou roli hraje i omezená kapacita pamětihodností i národních parků. V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte s dostatečný předstihem, což v ideálním případě znamená rok předem. Značně tím můžete ušetřit.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  odlet z Prahy do Los Angeles, odpolední aklimatizace

  ubytování v hotelu, večerní prohlídka Los Angeles

 • 2. den

  Celodenní přejezd do San Francisca po legendární  Pacific Highway , jedné z nejscéničtějších cest světa

 • 3. den

  Prohlídka San Francisca, originální město na pobřeží Pacifiku, jehož studené proudy jsou příčinou příjemného a chladného klimata. Navštívíme i členitou krajinu Point Reyes Nation Seashore, která je podobně jako San Francisco výrazně odlišná od ostatní zdejší přírody.

   

 • 4. den

  přejezd San Francisco – NP Yosemite, prohlídka NP Yosemite – Yosemite Valley

 • 5. den

  prohlídka NP Yosemite – Yosemite valley, Glaciar point

 • 6. den

  Jezero Mono Lake je slané a vysoko položené slané jezero v Kalifornii, jehož slaná voda je bohatá na minerály a alkalické sole. Nesmírně fotogenické místo.

  Údolí smrti (Death Valley) je nejsušší, nejteplejší a nejníže položené místo respektive poušť v celé Severní Americe a teploty zde mohou v létě dosahovat až 55 stupňů.

 • 7. den

  NP Death Valley – (Údolí smrti) nejsušším a nejníže položené pouštní místo v Severní Americe, kde bývají naměřeny nejvyšší teploty na světě dosahující až 56 stupňů

  prohlídka Las Vegas a okolí, zábava, kultura, nákupy, odpočinek…vše na jednom místě ve Vegas

  večer na Las Vegas boulevardu, procházka po Strip

 • 8. - 10. den

  relaxace u nádherného jezera Lake Powell na řece Colorado, kopání, výlet na zapůjčených motorových člunech 

  NP Bryce Canyon – prohlídka parku, několik variant vycházek v tzv. Amfiteátru, fotografické zastávky

  přejezd do NP Zion – výšlap soutěskou Zion Narrows, scenérická silnice Zion-Mt Carmel Highway

 • 11. den

  NP Arches – celodenní návštěva parku, pěší výlety k jedinečným skalním obloukům včetně světoznámého Landscape Arch, který měří 100 metrů

 • 12. den

  městečko Moab, které se stalo centrem outdoorových sportů a dobrodruhů.  Velkým lákadlem je možnost skvělého raftingu v malebné skalní přírodě na divokých řekách. Tím nejpodstatnějším jsou zde ale hlavně světoznáme bikové traily Slickrock. Jsou to vyznačené skalní traily nejrůznějších obtížností, ze kterých si vybere každý.  Jezdíte zde doslova po skalách. Je to zážitek na který nezapomenete. Kvalitní horská kola si zde samozřejmě můžete zapůjčit.

   

   

 • 13. den

  Monument Valley –  obří červené skalní útvary a stolové hory, které se monumentálně tyčí na náhorní pouštní planině Colorado. Monument Valley se nachází v národní indiánské rezervaci kmene Navajů

 • 14. - 15. den

  Grand Canyon – průjezd po jižní terase kaňonu s neskutečnými vyhlídkami. Odpolední procházka pro hraně kaňonu a pozorování západu slunce. Následující den možnost sestupu po Bright Angel Trail na dno kaňonu, případně půldenní rafting po řece Colorado. Možnost vyhlídkového letu helikoptérou nad kaňonem.

 • 16. - 17. den

  přejezd do Las Vegas, odlet, následující den přílet do Prahy

Místa, aktivity a ubytování

 • Los Angeles je po New Yorku druhé nejlidnatější město USA. Je centrem vědy, technologií, mezinárodního obchodu a vzdělání ale zejména je centrem kultury a hlavně filmových studií.

 • San Francisco je jedním z nejnavštěvovanějších míst na světě a to díky velké toleranci. Tady vznikalo hnutí hippies a přitahuje umělce – zejména potom hudebníky a spisovatele. Díky studeným proudům Tichého oceánu  je San Francisco výrazně ochlazováno, což je zejména v prudkém létě nečekané a velmi příjemné. 

 • Úchvatné vodopády, nádherné lesy, do nebe sahající sekvoje a do nebe vystupující vystupující skalní stěny a proslulou 900 m. vysokou skalní stěnou  El Capitan – to je Yosemitský národní park.  Navštívit Yosemity znamená potkat se s úžasnou kalifornskou přírodou a nebude vám na to stačit jen několik hodin….

 • Výjimečný přírodní úkaz – jezero Mono Lake. Jeho hladina a břehy jsou posety krápníkovými útvary vytvořenými ze soli a dalších minerálů, které se sem dostaly z nedalekého pohoří Sierra Nevada. Křehká krása ale brzy zase zmizí pod hladinou.

 • Jezero Lake Powell je překrásné jezero, které vzniklo umělým zatopením kaňonů poblíž řeky Colorado v době, kdy se stavěla přehrada Glen Dam. Dnes je jezero součástí národního parku Glen Canyon a neodmyslitelně patří k předním zajímavostem v této části Spojených států.

 • Pro svou jedinečnou polohu na rozhraní tří geografických oblastí (Koloradské plošiny, Velké pánve a Mohavské pouště) patří tento národní park k vyhledávaným turistickým cílům jak pro pozoruhodné geologické útvary, tak pro neobvykle pestrou paletu rostlin a živočichů.

 • Grand Canyon je druhý nejdelší kaňon na světě. Byl vytvořený řekou Colorado a tvoří podstatnou část národního parku Grand Canyon, jednoho z prvních národních parků založených v USA.

 • Las Vegas je největší město státu Nevada. Leží uprostřed vyprahlé kotliny, v poušti,  obklopené horami – hlavní město zábavy – oslňující Las Vegas. Město neuvěřitelných hotelů s mnoha kasíny, místo nejrůznějších koncertů, představení i všeho co se jakkoliv týká zábavního průmyslu a showbusinessu. 

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  HONG KONG

  Plavba na Antarktidu

  MONAKO

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • Termín zájezdu není v tuto chvíli stanoven

  Leadership a vědomý business (katamarán Korfu – Řecko)

  Holandsko na motorové lodi

  MEXIKO – YUCATÁN