Pohádková Namibie

Namibie jako nejméně obydlená země světa je ideálním místem pro cestovatele, kteří si chtějí užít pocit objevitele panenské přírody.

Tato africká země je plná kontrastů, svérázné pouštní krajiny a písečných dun, ale také poklidných koloniálních městeček a nepřekonatelných národních parků s úžasným safari. Poznáte dravé pobřeží Atlantiku, kaňony, bohatou faunu i flóru a také etnickou pestrost místních obyvatel.

Navštívíme mimo jiné nejoblíbenější národní park Ethosa s obrovským solným jezerem, kde zejména v období sucha můžete u napajedel pozorovat nosorožce, buvoly, lvy, leopardy i slony.

Budeme mít příležitost navštívit i místní kmeny – zejména kmen Himba.

V Namibii vás také mile překvapí výborná místní kuchyně s vyhlášenými ústřicemi.

Namibie se svou oranžovou pouštní barvou vás nadchne a navždy se vám zapíše pod kůži.

Na co se můžete těšit?

 • neuvěřitelná různorodost přírody
 • největší přírodní rezervaci světa Etosha s obrovským solným jezerem
 • svérázná pouštní krajina
 • úžasné safari s pozorováním nosorožců, lvů, leopardy, slony, buvolů ....
 • dravé pobřeží atlantiku
 • rozmanitá etnika domorodců

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Počasí a ideální termín :

  Namibie má z velké části pouštní charakter, což v důsledku znamená velký rozdíl teplot mezi dnem a nocí.  V chladnějších měsících (od května do září) se denní teploty se pohybují mezi 19°C do 25°C, po zbytek roku potom mezi 21°C až 35°C. V noci mohou ale teploty klesat až k nule. Od prosince do března je více srážek. Srážky jsou ovšem nepravidelné a vzhledem k tomu, že Namibie patří mezi nejsušší místa na světě, není třeba se jich příliš obávat. Nicméně v této době se mohou rozvodnit některá koryta, která jsou po zbytek roku vyschlá. Pobřeží má přímořské klima, ale díky studenému Benguelskému proudu jsou tu po celý rok stálé a relativně nízké teploty kolem 20°C.

  Namibie patří mezi destinace, které můžete navštívit celoročně.  Nicméně z hlediska fotografování je nejzajímavější období od prosince do února, kdy se ve vyschlé krajině soustřeďují zvířata u napajedel (water holes) a v krajině je minimum zeleně.  Naopak od září do listopadu panuje v Namibii mírné klima a díky občasným srážkám je krajina zelená a je to období, kdy se rodí mláďata a krajina je v tuto dobu poměrně dost zelená.

 • Realizace vaší cesty :

  Všechny zájezdy „Dovolená na míru“ připravujeme jako exkluzivní program na míru. Podle vašeho očekávání vám navrhnete a do detailu zajistíme program, veškeré služby a vypracujeme velmi detailní itinerář. Letenky, rezervace auta, zajištění jakékoliv dopravy, vstupy, aktivity, které chcete zažít,  ubytování, pokud budete potřebovat, tak i místního průvodce a vše podle vašeho přání budete mít zajištěno a nemusíte se předem starat o nic. Nemusíte se nikterak přizpůsobovat a vaše dovolená bude podle vašich snů. 

  Pokud se ocitnete v jakýchkoliv problémech, pomůžeme vám telefonicky a například zajistíme přebukování hotelu, pomoc v nečekaných situacích a poradíme i se změnou plánu, když se například změní počasí, nebo máte problémy s letenkami….

  Uvedený program chápejte prosím jako inspiraci, samozřejmě vám připravíme jakýkoliv program podle vámi zvolených kritérií.

   

 • Víza do Namibie :

  Občané ČR mohou nově obdržet vízum pro pobyt do 90 dnů po příletu na letiště Hosea Kutako ve Windhoeku (WDH). Je ale nutné upozornit, že vyřízení víza na letišti se někdy spojuje s velkým zdržením a proto doporučuje namibijská ambasáda vyřízení víza předem. Na vyřízení víza prosím počítejte s rezervou 5 – 6 týdnů a jeho vyřízení vám můžeme zajistit, pokud budeme mít dostatek času.

 • Ubytování :

   Předpokládáme ubytování v kvalitních 4* hotelech,  pohodlných lodžích, nebo velmi pohodlných stanech na úrovni 4* hotelu.

 • Naše doporučení :

  Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…). Významnou roli z hlediska ceny často hraje dostatek času na realizaci, neboť zejména cena safari, ubytování a letenky se vždy zvyšují v čase, který zbývá do uskutečnění akce a je třeba zejména tyto služby objednat s dostatečným předstihem. V době sezóny potom svou roli hraje i omezená kapacita . V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte s dostatečný předstihem, což v ideálním případě znamená i rok předem. Značně tím můžete ušetřit.

Itinerář pro inspiraci

 • 0. den

  Odlet z Prahy

 • 1. den

  Přílet do hlavního města Windhoek, prohlídka současného moderního města, odpočinek

 • 2. - 3. den

  Celodenní přejezd do Sussusvlei – oblast obřích červených dun, které obklopuje bílá solná pánev Deadvlei . V období dešťů řeka Tsaubach zaplní pánev vodou a fotografové jsou potom nadšeni zrcadlových jezerem s odrazem okolních dun. 

  V případě zájmu výlet na elektro-bikách, vychutnejte zázraky namibijské pouště ze sedla kola.

 • 4. den

  Národní park  Namib Naukluft je jedním z největších afrických parků v oblasti Soussusvlei, kde je možné pozorovat bezpočet velkých zvířat. 

 • 5. den

  Swakopmund – velmi příjemné přímořské letovisko s německou koloniální minulostí, která je zde velmi patrná. Výlety na jachtách nebo katamaránech na moře, pozorování delfínu, velryb, rybolov. Případně návštěva mořského akvária.  

   

   

 • 6. den

  Damaraland – jedna z nejmalebnějších oblastí Namíbie. Drsně krásná , dobrodružná oblast s otevřenými pláněmi, pouštními scenériemi a pastvinami, kde nejdete velká stáda slonů, černého nosorožce, žirafy a dokonce  pštrosa.

 • 7. den

  Návštěva místního kmene Himba, kteří si dodnes udrželi tradiční způsob života a své zvyky a kteří žijí velmi spokojeně.  Učarují vám himbské dívky jen v kožených sukénkách, které jsou pokreslené červenou hlínou s tukem, což umocňuje jejich krásu.

 • 8. - 10. den

  Národní park Ethosa safari se dvěma nocemi přespání uprostřed parku se stanech.  Obrovské solné jezero přitahuje zvířata jako magnet a tak můžete u napajedel  pozorovat nosorožce, buvoly, lvi, leopardy, slony, pakoně, zebry, žirafy a mnoho dalších zvířat. Safari můžete absolvovat v otevřených safari autech. Ačkoliv budete nocovat ve stanech, můžete mít přesto vlastní koupelnu a komfort 5* hotelu.

   

 • 11. den

  Doslova off roadovými cesta do přírodní rezervace Okonjima, kde působí nadace AfriCat, která je vědeckou stanicí a pomáhá slabým či zraněným zejména kočkovitým predátorům (lev, leopard , gepard)  k návratu do volné přírody.

 • 12. den

  Přejezd do Windhoeku, odlet

 • 13. den

  Přílet do Prahy

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


  Podobné zájezdy

  LONDÝN

  GALAPÁGY (LZE SPOJIT S EKVÁDOREM)

  ALBÁNIE

  EKVÁDOR A GALAPÁGY

  DUBROVNÍK

  GOLF V RAKOUSKU

  0