TAHITI A FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE NA KATAMARÁNU

Petr Hlubuček

TAHITI A FRANCOUZSKÁ POLYNÉSIE NA KATAMARÁNU

Stejně, jako kapitán James Cook, i my se vždy rádi vracíme do oblasti Společenských ostrovů ve Francouzské Polynésii. Najdete tady nejkrásnější lagunu tichomoří Bora Bora, prastaré polynéské chrámy zvané „marae“ a samozřejmě také usměvavé a krásné domorodce. Během naší 14-denní plavby poznáme šest ostrovů: kromě proslulého Bora Bora to bude RaiateaTahaaHuahine a korálové atoly Maupiti aTupai.

Během naší 14-denní plavby poznáme šest ostrovů: kromě proslulého Bora Bora to bude RaiateaTahaaHuahine a korálové atoly Maupiti a Tupai. Na naší jachtě naplujeme asi 250 námořních mil a kotvit budeme na nádherných místech v korálových lagunách.

Budeme se koupat, šnorchlovat na korálových útesech a podnikat výlety po ostrovech. Zájemci o potápění budou mít několik příležitostí k ponorům, budeme chytat čerstvé ryby a vyzkoušíme i skvělou místní kuchyni.

Tento zájezd připravujeme i pro ucelené skupiny na zakázku a vybereme plavidlo odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort. Cena za loď je potom zpravidla výhodnější.

Další plavby najdete na www.inspira-sailing.cz

Odjezd
Návrat
Cena
 • 17. 04. 2020
  04. 05. 2020
  74 000 Kč + letenka

  příplatek za privátní kajutu: 58 000 Kč

Na co se můžete těšit?

 • pět krásných ostrovů a korálových lagun
 • možná nejromantičtější místa na dovolenou u moře a jachting
 • Bora Bora - vyhlášená laguna v Tichomoří
 • výlety do vnitrozemí
 • tradiční polynézská kuchyně

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • cena zahrnuje:

  český kapitán a průvodce, transfer z letiště do mariny a zpět, pronájem lodi na 13 nocí, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, 13x snídaně, 7x večeře na lodi, nealko nápoje na lodi, přístavní poplatky a kotvení, pitná voda na lodi, plyn, nafta, informační materiály, nafukovací sea kajak Gumotex s karbonovými pádly TNP.

 • cena nezahrnuje:

  letenka vč. všech poplatků Praha-Papeete-Raiatea-Praha ve výši cca 45 000 Kč, večeře mimo loď (7x), vstupy, půjčení kola na Bora Bora, potápění, fakultativní výlety.

 • ubytování:

  dvoulůžková kajuta na lodi se sdílenou toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

 • poznámka:

  přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

  loď:  Catana 41

Itinerář

 • 1. - 2. den

  Přílet na Tahiti. Místní přelet na ostrov Raiatea. Nalodění a krátká plavba lagunou na ostrov Tahaa

 • 3. - 4. den

  plavba na ostrov Huahine. Rybářská vesnice Fare s rybí restaurací. Plavba lagunou na jih k nádherné pláži v zátoce Avea Bay. Skvělé šnorchlování na korálovém útesu, procházka podél pustého pobřeží.

 • 5. - 6. den

  přeplavba na ostrov Raiatea, zátoka Faaroa Bay. Možnost plavby kajakem po mangrovové řece Faaaroa River. Návštěva nejstaršího posvátného maorského chrámu „Marate Taputapuatea“. Odpoledne plavba lagunou na kotviště u ostrůvku Nao Nao Motu.

 • 7. - 10. den

  plavba na ostrov Bora Bora, kotvení na laguně s nádhernými pohledy na hlavní ostrov. Budeme prozkoumávat tuto „nejhezčí lagunu Tichomoří“, šnorchlovat nebo plavat se želvami a s neškodnými lagunovými žraloky a rejnoky. Možnost potápěnína kole kolem ostrova, výstup na jeden z vrcholů… Večeře v proslulé restauraci Bloody Mary.

 • 11. - 13. den

  plavba na atol Maupiti – atol je přístupný jen za mírnějšího větru a klidného moře. Průzkum ostrova, šnorchlování, potápění, výstup na vyhlídkový vrchol, na kole kolem ostrova,.. večeře v restauraci. Návrat na Bora Bora, odpočinek. Večeře v restauraci.

 • 14. - 15. den

  plavba na ostrov Tahaa, kotvení v zátoce HurepitiVanilla tour – botanická exkurze nejenom za vanilkou, návštěva perlové farmyPolynéský večer s tanci, ohňovou show a typickým polynéským jídlem. Ostrůvek Mahatea se skvělým šnorchlováním v korálové řece.

 • 16. - 18. den

  návrat do Mariny na Raiatea a předání lodi. Odlet na Tahiti a do Prahy.

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


Související zájezdy