Madeira – výjimečná cesta rozvoje mentální odolnosti

Nový a neobvyklý typ zájezdu – více zde: VÝJIMEČNÉ CESTY

Mentální odolnost pomáhá lidskému druhu přežívat více než 200 000 let. Přestože naše tělo není vybaveno srstí, krunýřem ani kly či drápy, nacházeli jsme způsoby, jak zvládat mnohdy nehostinné podmínky vnějšího světa, unikat predátorům a zvládat živly.  Jsme odolní jiným způsobem než většina živočichů na této planetě. Naše odolnost je primárně psychická. Zbavte se s námi vymožeností civilizace a vraťme se na začátek tohoto příběhu; člověka a přírody.

Cesta za mentální odolností vám ukáže, jak využívat vnitřní zdroje při zvládání náročných situací, jak obnovit energii a jak využít dnešní zkušenost k lepšímu zvládání zítřejší zátěže. Budete s námi čelit vzdušným výškám, ledové vodě, podzemním tunelům a dostanete příležitost překročit žhavé uhlí bosou nohou.

Ideálním místem pro takovou cestu je ostrov Madeira, kde se jeho obyvatelé museli přizpůsobit přírodním živlům a zároveň prokázat psychickou i fyzickou odolnost, aby zde přežili. Výsledkem jejich snahy je jednak svébytná kultura a mentalita, ovlivněná geografickou izolovaností a nutností soužití na odlehlém místě. Na vnější úrovni se pak jejich odolnost a píle manifestuje v podobně kulturního dědictví: unikátní zavlažovací systém kanálků „levád“, vybudovaných ve zdejším drsném hornatém terénu, všudypřítomná terasovitá políčka šplhající do závratných výšek a v neposlední řadě síť pěších cest napříč celým ostrovem, která vznikla právě díky “levádám”. Počátek stavby levád spadá do období kolonizace ostrova už v 16. století, nejvíce jich bylo postaveno v první polovině 20. století.

Odjezd
Návrat
Cena
 • 02. 08. 2021
  09. 08. 2021
  57 930 Kč

Na co se můžete těšit?

 • Víc než jen zájezd - poznáte Madeiru i sami sebe
 • Potkáme se reálně s přírodními živly včetně přechodu přes žhavé uhlí
 • Jak využívat vnitřní zdroje při náročných situacích ?
 • Jak obnovit energii ?
 • Cesta do nádherných hor, do tunelů levád, do vyprahlé pouštní krajiny i do deštných pralesů a k vodopádům.

Průvodce

 • PhDr. Jan J. Ženatý

  Seniorní lektor a konzultant, psycholog, skvělý řečník a trenér s psychologickým zázemím. Je certifikovaným lektorem Firewalkingu a Ekmanovy metody. (Ekmanova metoda říká, že základní emoce vyjadřují lidé na celém světě stejně a lze se naučit je přečíst ve tváři druhých). Hlavně je Honza Ženatý skvělý parťák, který povede spolu s Honzou Kubištou Výjimečnou cestu na Madeiru, bude vytvářet výbornou náladu a vy se na něj budete moci spolehnout během putování po horách i na cestě k sobě samému.

 • Honza Kubišta

  Velmi zkušený průvodce, který má dar, že se za všech okolností mile usmívá a je vstřícný i v těch nejnáročnějších situacích. Jeho druhým domovem je Madeira a sousední Azorské ostrovy. Strávil zde několik let svého života a hovoří plynně portugalsky. Na Madeiře zná doslova každý kořen, tajná zákoutí s vodopády, má prochozenou každou levádu včetně tunelů napříč horami. A protože ví, jak divoký je tento ostrov, umí dobře předvídat všechny nečekané situace, které jsou často spojené se živly (prudký déšť, silné větry v horách, náročné terény ….) a má na Madeiře bezpočet přátel.  S Honzou budete tedy na Madeiře vždy v bezpečí.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  • letenka Praha – Funchal
  • veškeré přejezdy autobusem po ostrově
  • ubytování v pohodlné lodgi na nádherném místě mimo civilizaci
  • snídaně
  • průvodce a lektor 
  • rozvojový program, který je součástí dané cesty
 • Cena nezahrnuje:

  • test proti Covidu, pokud bude nutný
  • obědy a večeře (je možné zajistit společně v rámci ubytování)
 • Velikost skupiny:

  8 – 14 účastníků

 • Poznámka:

  Výjimečné cesty, jejichž součástí je i tato cesta, nejsou klasickým zájezdem, nýbrž cestou s programem zaměřeným na osobní rozvoj. Program je připraven v blocích, které bude průvodce s lektorem zařazovat v závislosti na počasí, únavě, náladě a rozpoložení účastníků nebo podle potřeb skupiny. Není tedy daný přesný časový rámec. Přestože je program pečlivě předem připravený je jeho součástí i improvizace a dění ve skupině. Všichni účastníci se vlastně také podílejí na programu a vždy platí, že každý si z programu odnese právě tolik, kolik energie a úsilí sám vynaloží!

  Ve skupině bude probíhat sdílení (není samozřejmě povinné). Je však důležité, aby si lidé ve skupině rozuměli, důvěřovali si a pomáhali. Zároveň platí, že cokoliv je ve skupině řečeno je přísně důvěrné i po skončení zájezdu. 

  Budeme po celou dobu spát na jednom místě v pohodlně lodgi, kde je komfortní prostor ke společnému setkání celé skupiny. Budeme zde mít naprosté soukromí, umístění je v nádherné přírodě mimo civilizaci a prostředí nechybí genius loci.

  Z důvodu kompatibility skupiny a zejména psychické a fyzické bezpečnosti jsou Výjimečné cesty výběrové. Vyhrazujeme si právo účast odmítnou a s každým účastníkem se před začátkem cesty potřebujeme osobně sejít.

   

 • Fyzická náročnost:

  Po fyzické stránce představuje cesta průměrné fyzické zatížení, které zahrnuje výlety do hor, ale nic extrémního. Respektujeme pravidlo „chalenge by choice“, které říká, že každý má právo zúčastnit se programu pro který se sám rozhodne a nic není povinné. Neplatí ani žádné věkové omezení, naopak je dobře když se setkají lidé s různými zkušenostmi i v různé životní etapě.

  Pokud jste v situaci, kdy už tušíte, že se věci hodně změní. Odrostli vám třeba děti, prodali jste firmu, rozvedli jste se, nebo cítíte nutnost odejít ze stávajícího zaměstnání… Může vám cesta na Madeiru pomoci nastartovat novou změnu. Získáte nadhled, nové nápady i energii a třeba najdete svou novou vizi. 

Itinerář

 • některý den

  Cesta do nejvyšších hor. Východ slunce v centrálním masívu, výstup na nejvyšší horu Pico Ruivo. Všudypřítomné bizarní skály, výšky, výhledy, tunely. Pestrost tvarů i barev, mraky, květiny.

 • některý den

  Boca do Risco – historická spojnice, kudy se nosily vinné hrozny ze severního na jižní pobřeží. Kontrast kulturní krajiny s odlehlými divokými útesy, bouřlivý Atlantik. Pláž Maiata – vlny lámající se o pobřeží na úpatí Orlí skály.

 • některý den

  Fajá Da Noguiera – odlehlé údolí třetihorních pralesů daleko od civilizace. Cesta nitrem centrálního masivu přes dlouhé tunely. Pekelný kotel Caldeirao do Inferno – strmé skalní kaňony, vodopády. Mlžné vavřínové lesy, laguny a cesty podle zavlažovacích kanálků, při kterých zůstává rozum stát nad umem jejich stavitelů.

 • některý den

  Ponta de Sao Lourenco – vyprahlá polopouštní krajina. Vysoká skaliska hrající barvami kontrastující s elementem oceánu. Sucho, slunce, teplo.  Život se zde přizpůsobil nehostinným podmínkám – od květeny až po všudypřítomné ještěrky. Kontrast ke zbytku ostrova a důkaz, že na Madeiře naleznete všechny typy krajin.

 • některý den

  Paúl da Serra – náhorní plošina, daleké rozhledy, vřesoviště a mlhy. Horské sedlo Encumeada – silnice, při jejich projíždění se tají dech. Lagoa do Vento: odlehlé jezero s vodopádem, jehož chlad můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Fanal: meditativní krajina prastarých vavřínů pamatující Kryštofa Kolumba. Seixal a Porto Moniz: unikátní koupání v divokém Atlantiku.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


  Podobné zájezdy

  PORTO

  Aljaška

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • Aktuální termíny a ceny na www.madeiran.cz

   http://www.madeiran.cz

  Velký poznávací okruh Madeirou

  Odjezd
  Návrat
  Cena

  Azorské ostrovy – SÃO MIGUEL

  CHILE

  Island – země ohně a ledu

  0