Pohodový přechod Madeiry nalehko

Program je určen pro aktivní pěší turisty, kteří mají rádi kontinuální putování, ale zároveň hotelový komfort a putování nalehko. Z přechodu ostrova Madeira západovýchodním směrem jsme vybrali nejkrásnější trasy v jeho jednotlivých částech, tak abyste viděli co možná největší pestrost krajiny a zbyl i čas na koupání a kulinářské zážitky. Bydlí se celou dobu v pohodlném hotelu ve Funchalu, na začátky tras je to autobusem maximálně hodinu jízdy. Denně se chodí zhruba 3-6 hodin, ubytování je po celou dobu v hotelu v hlavním městě, takže v pozdním odpoledni se můžete vykoupat na přilehlé pláži, nebo zajít na dobrou večeři. Zájezd je vhodný i pro ty, co již na Madeiře byli, ale chtějí zažít ostrov jinak a podívat se i do méně známých míst, kam se běžný turista nedostane, zároveň nevynechává hlavní „taháky“. Program si neklade za cíl přejít pěšky úplně celý ostrov, ale jednotlivé trasy na sebe volně navazují a uvidíte tak to nejkrásnější z jednotlivých částí ostrova věčného jara.

Náročnost (1 nejnižší, 5 nejvyšší): 4

Více informací a také termíny a ceny najdete na našem novém webu  www.madeiran.cz

Odjezd
Návrat
Cena

Na co se můžete těšit?

 • pohodové putování napříč ostrovem
 • podpora autobusu, noclehy v pohodlném 4* hotelu ve Funchalu
 • denně 3 - 6 hod. chůze nelehko
 • nádherná místa, kam se běžný turista nedostane
 • levády s vodopády i polopouštní krajina na východním cípu
 • 4* hotel s bazénem poblíž moře

Průvodce

 • Honza Kubišta

  Velmi zkušený průvodce, který má dar, že se za všech okolností mile usmívá a je vstřícný i v těch nejnáročnějších situacích. Jeho druhým domovem je Madeira a sousední Azorské ostrovy. Strávil zde několik let svého života a hovoří plynně portugalsky. Na Madeiře zná doslova každý kořen, tajná zákoutí s vodopády, má prochozenou každou levádu včetně tunelů napříč horami. A protože ví, jak divoký je tento ostrov, umí dobře předvídat všechny nečekané situace, které jsou často spojené se živly (prudký déšť, silné větry v horách, náročné terény ….) a má na Madeiře bezpočet přátel.  S Honzou budete tedy na Madeiře vždy v bezpečí.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  Ubytování v pohodlném 4* hotelu (s bazénem poblíž moře) se snídaní, dopravu pronajatým mikrobusem včetně transferů na letiště, českého průvodce, který dokonale zná celý ostrov, zajištění veškerého programu podle itineráře

 • Cena nezahrnuje:

  • Letenky (viz. níže)
  • Stravování vyjma snídaní v hotelu
  • Povinný příplatek v případě jednolůžkového pokoje na vyžádání
  • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 4 % z ceny zájezdu)
  • Testy na Covid-19, pokud budou potřeba
  • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře 
 • Letenky:

  Letenka není zahrnuta v ceně zájezdu. Je to z toho důvodu, že ceny letenek se výrazně mění v závislosti na konkrétním leteckém spoji a při včasném termínu objednání letenek můžete velmi výrazně ušetřit. Ceny letenek se pohybují od 6 000 Kč do 12 000 Kč a pokud si budete přát, rádi vám letenky zajistíme. Průvodce vás bude očekávat až při přistání na letišti.  

 • Počasí:

  Madeira je garancí stálého a teplého počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období. Teplota v průběhu roku neklesne pod 19°C, nicméně během zimy na Madeiře více prší.

  V červenci panuje na Madeiře srovnatelné s teplotami v Česku, tedy kolem 24°C. Nadto je červenec měsícem s nejmenšími srážkami a tedy skoro nepší. Je to ideální čas jak na výlety do hor, tak i v případě, že budete chtít třeba surfovat v moři.

  U moře panuje tropické klima, oblasti nad 200 m. již mají subtropické klima, kde se pěstuje obilí, jablka, třešně i vinná réva. Ve výškách 400 – 800 m. najdete travnaté plošiny s pasoucími se stády ovcí, které tak trochu připomínají Skotsko. A ve výškách nad 1000 m. panuje již mírné klima, kde budete rádi za teplou mikinu a výjimečně  i pláštěnku.

 • Program:

  Program je aktivní a velmi pestrý, nicméně průměrně trénovaný člověk nebude mít žádné problémy. Díky podpoře mikrobusu vždy nastupujeme na treky ve vyšších pasážích. Budete se pohybovat v nádherné přírodě, vykoupete se v moři a zažijete i  nečekaná přírodní dobrodružství a večer se můžete i vykoupat při každodenním návratu do Funchalu.

Itinerář

 • 1. den

  přílet, přejezd do hotelu, informační posezení u sklenky madeirského vína, osobní volno.

 • 2. den

  přejezd na vyhlídku Pico dos Barcelos s krásným panoramatickým výhledem na hlavní město. Následně cesta busem na nejzápadnější mys Madeiry Ponta do Pargo. Úchvatné vyhlídky z útesů a známý ostrovní maják. Poté přejezd na začátek trasy na levada Nova (jeden z nejvýznamnějších zavlažovacích kanálků ostrova) – rozcházecí trasa po vrstevnici kopcovitou oblastí eukalyptových lesů a kulturní krajiny. (cca 13 km, převýšení zanedbatelné, necelé 3 hodiny chůze, náročnost snadná). Po pěším výletu zastávka na koupání ve slunečném městečku Ponta do Sol.

 • 3. den

  přejezd na jeden z nejvyšších útesů na světě Cabo Girão (zastávka na vyhlídce 580 m.n.m) a pak cesta do místa Bica da Cana. Nádherná cesta vavřínovými a vřesovcovými pralesy po opomíjené levádě, dlouhé tunely kontrastující s výhledy na centrální masív v jedné z nejdivočejších částí ostrova. Doputujeme do horského sedla Encumeada. Po cestě zpět zastávka na typický alkoholický drink poncha v legendárním baru v Serra da Água. (Cca 10 km, 4,5 hodiny chůze, náročnost střední až vysoká).

 • 4. den

  výjezd zpět do horského sedla Encumeada, srdce ostrova. Královská cesta Madeiry – přechod hlavního ostrovního hřebene z Encumeady až na nejvyšší horu Pico Ruivo. Cesta plná stoupání a klesání, nebeských výhledů i bohaté květeny. (cca 6 hodin chůze, 13 km, náročnost vysoká). Z nejvyšší hory přechod do Achada da Teixeira, cesta busem do Santany, možnost občerstvení a prohlídky zdejších typických domečků.

 • 5. den

  výjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova a vyhlídku Pico do Arieiro, odkud se symbolicky rozloučíme s nejvyššími horami. Pak přejedeme do oblasti třetihorních lesů laurisilva ve vesničce Ribeiro Frio, odkud se vydáme na pohodovou cestu pralesem po levádě do Furado, která nás pohodovým odpočinkovým tempem zavede do vesnice Portela. V odpoledních hodinách volný čas na občerstvení, případně koupání v tomto malebném městečku na úpatí Orlí skály. Náročnost snadná, cca 12 km, 4 h chůze.

 • 6. den

  návrat do Porto da Cruz, odkud začneme úplně jiné, tentokrát pobřežní putování po útesech severního pobřeží po staré vinařské cestě do sedla Boca do Risco. Krásný, krajinově velmi pestrý trek nás zavede až k hornímu okraji nejstaršího města na ostrově – Machico. Zde si dáme opět volno na koupání či dobré jídlo a po cestě zpět se zastavíme na ponchu ve vyhlášeném baru cestou na hotel. Náročnost :snadná, cca 3,5 hodiny chůze.

 • 7. den

  výjezd na Pico do Facho – bývalý protipirátský signalizační kopec, dnes vyhlídka na místní letiště a také na dějiště poslední etapy – nejvýchodnější cíp ostrova São Lourenço. Přejezd na tůru v naprosto rozdílné krajině – polopouštní barevné útesy kontrastující s modří Atlantiku. Výstup na nejvýchodnější místo ostrova a oslava úspěšně vykonané cesty. Abychom se nevraceli zpět stejnou cestou, nasedneme na loďku, která nás odveze do blízkého přístavu a celé putování zakončíme chlazeným pivem a koupáním na malé pláži Prainha. Náročnost snadná až střední, cca 7 km, 3 h chůze.

 • 8. den

  odjezd na letiště, závěrečná poncha a odlet.

 • Pozn.:

  V případě nepřízně počasí na jedné straně ostrova lze jednotlivé trasy mezi sebou vyměnit, ale cílem je zachovat návaznost.

Místa, aktivity a ubytování

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  MEXIKO – YUCATÁN

  TEAMBUILDING NA KOLE, S VÍNEM, WELLNESS …

  Maroko

  LUXUSNÍ GURMÁNSKÉ A VINAŘSKÉ BURGUNSKO

  Grónsko, Greenland

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • od 5 790 euro

   Cena za osobu ve sdílené čtyřlůžkové kajutě. Dvojlůžková 8100 euro za osobu. Další kategorie kajut na vyžádání.

  • od 5 790 euro

   Cena za osobu ve sdílené čtyřlůžkové kajutě. Dvojlůžková 8100 euro za osobu. Další kategorie kajut na vyžádání.

  Plavba Špicberky, severovýchodní Grónsko a Island

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • Aktuálně nemáme vypsaný žádný termín

  Mindfulness a přirozený běh věcí – Laos