Silvestr na Madeiře

Madeira je destinace, která se dá navštěvovat celoročně díky svému skvělému klimatu a nekončícímu jarnímu počasí. Každoročně je jedním z vrcholů sezóny silvestr, jehož oslavy zde mají velkou tradici. Hlavní město je velkolepě vánočně vyzdobené a místní novoroční ohňostroj jeden z nejkrásnějších a největších na světě. Pojeďte se s námi ohřát na Madeiru a oslavit závěr letošního roku.

Ostrov leží v Atlantském oceánu na úrovni Maroka a teploty ani v zimě neklesají pod 19 °C, a proto se Madeiře někdy přezdívá „ostrov věčného jara“ nebo „květináč Evropy“. Divoká a nespoutaná příroda je proslulá exotickou květenou, která nikdy neuvadá. Hory s bujnou vegetací i deštnými pralesy dosahují téměř 2 000 m., moře je lemováno strmými útesy. Naprosto jedinečné jsou zavlažovací kanály tzv. levády, které často vedou úbočími strmých hor, prochází tunely a vytvářejí neuvěřitelnou síť, která zavlažuje sušší jižní část ostrova. Souběžně s levádami jsou vybudované pěší stezky ideální pro turistické treky. Podstanou výhodou turistiky podle levád je minimální převýšení. Jedinečný je i vavřínový les pralesovitého typu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Náročnost (1 nejnižší, 5 nejvyšší): 2

Více informací a také termíny a ceny najdete na našem novém webu www.madeiran.cz

Odjezd
Návrat
Cena

Na co se můžete těšit?

 • Ostrov věčného jara s přezdívkou "květináč Evropy".
 • Silvestr v deštném pralese, divoké a bující vegetaci, kde jsou i spousty orchidejí.
 • Vodní cesty levády s chodníčky a tunely v úbočích hor, kam míří treky.
 • Ochutnávky skvělého madeirského vína ve sklípcích.
 • Nenáročné výlety podél levád do deštného pralesa s úžasnou horskou scenérií.

Průvodce

 • Honza Kubišta

  Velmi zkušený průvodce, který má dar, že se za všech okolností mile usmívá a je vstřícný i v těch nejnáročnějších situacích. Jeho druhým domovem je Madeira a sousední Azorské ostrovy. Strávil zde několik let svého života a hovoří plynně portugalsky. Na Madeiře zná doslova každý kořen, tajná zákoutí s vodopády, má prochozenou každou levádu včetně tunelů napříč horami. A protože ví, jak divoký je tento ostrov, umí dobře předvídat všechny nečekané situace, které jsou často spojené se živly (prudký déšť, silné větry v horách, náročné terény ….) a má na Madeiře bezpočet přátel.  S Honzou budete tedy na Madeiře vždy v bezpečí.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  Přímé letecké spojení z Prahy a nazpět, ubytování ve 4 * hotelu se snídaní, dopravu mikrobusem nebo autobusem, česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova, zajištění veškerého programu podle itineráře.

 • Cena nezahrnuje:

  Pojištění léčebných výloh a pojištění storna. Uvedené pojištění vám na vyžádání zajistíme u Evropské pojišťovny ERV, nebo u České pojišťovny (jen pojištění léčebných výloh). Testy na koronavirus. Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře. V ceně není zahrnuta ani slavnostní silvestrovská večeře, nicméně pokud projevíte zájem, je možné silvestrovskou večeři objednat v některé ze skvělých místních restaurací za cenu 50 EUR.

   

 • Počasí:

  Madeira je garancí stálého a teplého počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období. Teplota v průběhu roku neklesne pod 19°C, nicméně během zimy na Madeiře více prší.

  V době silvestru můžete očekávat přes den teploty kolem 20°C, maximální teploty potom 24°C s minimem srážet i když nelze vyloučit, že nějaký déšť přijde.

  U moře panuje tropické klima, oblasti nad 200 m. již mají subtropické klima, kde se pěstuje obilí, jablka, třešně i vinná réva. Ve výškách 400 – 800 m. najdete travnaté plošiny s pasoucími se stády ovcí, které tak trochu připomínají Skotsko. Ve výškách nad 1000 m. panuje již mírné klima, kde budete rádi za teplou mikinu a občas i pláštěnku, nad 1500 m může i mrznout.

 • Ubytování:

  V pohodlném 4* hotelu ve dvoulůžkových pokojích. Hotel je umístěný 3 km od centra Funchalu v blízké vzdálenosti k moři.  Níže najdete fotografie hotelu. Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí: 9 800 Kč.

 • Průběh programu:

  Naše skupina bude mít po celou dobu zájezdu k dispozici autobus nebo mikrobus (s výjimkou jednoho dne ve Funchalu).  Autobusem projedeme v průběhu zájezdu prakticky celý ostrov a také využijeme autobus ke krásným nepříliš náročným horským výletům podél levád. V těchto případech bude autobus přejíždět a počká na nás v cílovém místě, kam přejede.

   

 • Řešení otázky Covid 19:

  Pojištění léčebných výloh se vztahuje na případ onemocnění Covid 19. Předpokládáme, že zůstane zachovám stav z druhé poloviny listopadu vzhledem k tomu, že počty nemocných v České republice začaly od poloviny listopadu klesat. Pro cestování na Madeiru je nutný negativní test PCR, který nesmí být starší 72 hodin. Pro vlastní let budete potřebovat 2 roušky či respirátory.

  Madeira má vzhledem minimální počet onemocnění (ke dni 13.11.2020 deset osob), rozhodně budete tedy cestovat z tohoto hlediska do významně bezpečnější destinace.

Itinerář

 • 1. den

  Přílet – přímý let z Prahy, transfer na hotel, informační schůzka.

 • 2. den

  Prohlídka hlavního města s průvodcem: Park Sv. Kateřiny s výhledem na přístav, procházka hlavní třídou Avenida Arriaga. Pevnost Sao Lourenço, katedrála (nejvýznamnější sakrální stavba ostrova). Ochutnávka madeirského vína ve sklípcích společnosti Oliveiras. Procházka nejkrásnější ulicí starého města Rua Santa Maria. Návštěva vyhlášené tržnice Mercado dos Lavradores. Osobní volno.

  V odpoledních hodinách prohlídka vyhlášené botanické zahrady Jardím Botánico. Přejezd na Monte: návštěva kostelíku Nossa Senhora da Monte, kde je pochovaný Karel I. Habsburský. Fakultativně za poplatek sjezd na vyhlášených proutěných saních.

 • 3. den

  Západní okruh: autobusový poznávací výlet za nejznámějšími místy západní části Madeiry: vyhlídka „Pousada dos Vinháticos“, horské sedlo Encumeada (krátká procházka po místní levádě – cca 20 minut, ochutnávka vyhlášeného alkoholického nápoje Poncha). Přejezd panoramatickou silnicí na náhorní plošinu Paúl da Serra. Cesta přes magické místo Fanal – nejstarší vavříny na ostrově. Porto Moniz: v případě příznivých podmínek koupání ve vyhlášených lávových bazéncích. Návrat přes divoké severní pobřeží a vyhlídku na vodopád Véu da Noiva.

 • 4. den

  Cesta východním směrem, vyhlídka Pico do Facho (výhled na místní unikátní letiště). Pěší tůra „Boca do Risco“, vedoucí částečně po levádě a zčásti po útesech severního pobřeží byla starou vinařskou stezkou, kudy se nosily vinné hrozny ze severního na jižní pobřeží (cca 10 km, 3,5 hodiny, náročnost snadná až střední). Návštěva městečka Porto da Cruz na úpatí „orlí skály“ – možnost občerstvení.

 • 5. den

  Východní okruh: výjezd na úchvatnou vyhlídku Pico do Areiro (1818 m.n.m.) – výhledy do nejvyšších hor. Přesun do oblasti třetihorních pralesů ve vesnici Ribeiro Frio. Krátká prohlídka pstruží farmy a krátká procházka na známou vyhlídku Balcões s výhledy na centrální masív. Cesta do Santany, prohlídka typických domků lidové architektury, možnost oběda. Návrat kolem severního pobřeží, zastávka na mysu Ponta de São Lourenço, krajina rozeklaných barevných skal a divokého Atlantiku.

  Na půlnoc transfer do města na velkolepé ohňostroje, které byly zapsány do Guinessovy knihy rekordů v roce 2006 jako největší ohňostroje na světě. Vybereme si nejlepší vyhlídkové místo, odkud lze pozorovat tuto show, po jejímž skončení se vrátíme naším autobusem na hotel.

 • 6. den

  Volný program s možností fakultativních výletů – zajistí průvodce na místě (možnost sledování velryb a delfínů/pěší turistika v horách či na levádách/lodní výlety/pronájem auta/návštěva botanických zahrad…)

 • 7. den

  Výjezd na panoramatickou vyhlídku Eira do Serrado v madeirském středozemí. Úžasné výhledy na vesnici Curral das Freiras (Údolí jeptišek). Pokračování cesty západním směrem, zastávka na jednom z nejvyšších útesů světa Cabo Girão (580 m.n.m). Cesta na jihozápadní pobřeží: surfařská mekka Jardím do Mar, slunná vesnice Calheta a nekonečné banánové plantáže v Madalena do Mar.

 • 8. den

  Transfer na letiště a odlet. Přímý let do Prahy.

   

Místa, aktivity a ubytování

 • Hotel má velmi dobré hodnocení v jeho bezprostřední blízkosti najdete příjemné restaurace, pěšky je cca 7 minut k moři a z centra Funchalu je vzdálený 3 km.

 • Hotel má rozlehlé zahrady, kde jsou také venkovní bazény.

 • Prohlídněte si interier pokojů.

 • Pro případ nepříznivého počasí, nebo na včer kdy jsou nižší teploty můžete využít i vnitřní bazén.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  REUNION

  Snowman trek – Bhútán

  GALAPÁGY (LZE SPOJIT S EKVÁDOREM)

  JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

  GRÓNSKO – ILULISSAT

  ALBÁNIE