Thajsko na jachtě – Andamanské moře

Petr Hlubuček

Thajsko na jachtě – Andamanské moře

Pokud chcete poznat Asii na jachtě, je Thajsko ideálním začátkem.  Thajci vše řeší s úsměvem a už z principu snaží vyhýbat jakýmkoliv konfliktům a problémům. Jsou tedy za všech okolností velmi milí.

Thajské království, kdysi Siam, je významnou součástí  jihovýchodní Asie. Hlavní část Thajska tvoří vnitrozemí obklopené Myanmarem (Barmou), Laosem a Kambodžou. Druhá část leží na Malajském poloostrově a sousedí s Malajsií. Tato oblast také dělí Thajsko na pro nás dvě důležité oblasti – Thajský záliv a Andamanské moře.

Podle jachtařů se Thajsko dělí na dvě oblasti – Thajský záliv a Andamanské moře. Andamanské moře je oproti Thajskému zálivu rušnější a také pestřejší. Tato oblast je známa krásnými vápencovými útvary, které ční vysoko z moře a tvoří jedinečné panorama a dokonalou členitost několik stovek místních ostrovů a skal.

Termín na vyžádání.

Odjezd
Návrat
Cena
 • 56 000 Kč + letenka

  Termín na vyžádání. 

Na co se můžete těšit?

 • Phuket s tržišti, hinduistickými chrámy a bohatým nočním životem
 • ostrovy Racha s křišťálově čistou vodou a nádhernými plážemi
 • ostrovy Phi Phi se strmými vápencovými stěnami a množstvím pustých pláží
 • zátoka Ko Tapu s rybářskou vesnicí postavenou na kůlech
 • fascinující Krabi, které odedávna přitahuje filmaře
 • ostrov Ko Lanta se slony, plážemi, domorodci a půjčovnami motorek

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  českého kapitána a průvodce, pronájem lodi na 10 nocí, transfer z letiště do mariny a zpět, polopenze na lodi, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, celní a přístavní poplatky a kotvení, pitná voda na lodi, plyn, nafta, informační materiály, pojištění CK proti úpadku, pojištění lodě, tištěné materiály, předodjezdová schůzka, dopravu kapitána a stravu kapitána.

 • cena nezahrnuje:

  letenku Praha – Phuket – Praha (cca 18.000 Kč), vstupy a výlety nad rámec programu, potápění.

 • ubytování:

  dvoulůžková kajuta na lodi se sdílenou toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

 • poznámka:

  přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Itinerář

 • itinerář plavby:

  Během plavby v Thajsku navštívíme ta nejzajímavější místa a budeme si vychutnávat krásu zdejších zátok, pláží a nádherných osamělých kotvišť. Trasu plavby budeme volit podle aktuálních podmínek, naši znalí kapitáni vám každopádně ukážou to nejlepší!

  Phuket – ostrov odkud budeme vyplouvat. Najdete tu buddhistické chrámy, obří sochu Buddhy, tržiště a bohatý noční život.

  Ostrovy Racha jen 10 mil od ostrova Phuket nabízejí křišťálově čistou vodu a nádherné pláže. Tady najdete jeden z rájů pro potápění nebo šnorchlování

  Phi Phi – tyto proslulé ostrovy patří mezi nejkrásnější ostrovy na světě a nabízejí jedno z nejkrásnějších potápění a šnorchlování v Thajsku. Phi Phi Don se strmými vápencovými stěnami ukrývá několik pustých plážiček, kam se dostanete jenom na kajaku. Neobydlený Phi Phi Leh navštívíme večer, kdy se ostrov vylidní. Na tomto ostrově se točil film „Beach“ s Leonardem di Capriem.

  Zátoka Phang Nga – tady najdete jednu z ikon, ostrov James Bond, neboli Ko Tapu. Poplujeme kolem strmých útesů a navštívíme rybářskou vesnici na kůlech. Sever zátoky je plný ostrůvků, zátok a jeskyní, které můžeme prozkoumat na člunu nebo na kajaku.

  Krabi – poblíž tohoto městečka najdete jedny z nejkrásnějších pláží na světě Railay a Ao Nang. Kulisy skal a útesů vystupujících přímo z moře jsou fascinující.

  Ostrov Ko Lanta má nekonečné písečné pláže a četné hotýlky a bary s živou hudbou, kde můžete večer posedět.Oblíbené jsou zde výlety na slonech, případně si můžete zapůjčit  skútr a prozkoumat ostrov po vlastní ose.

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


Související zájezdy