Velký poznávací okruh Madeirou

Chcete si užít hornatý ostrov Madeira, ale nepatříte k vyznavačům horské turistiky a preferujete při svém cestování mít pohodlí autobusu a vše perfektně zorganizované? Potom zde máme poznávací zájezd pro vás. I během něj vás čekají krásné vyhlídky, přírodní scenérie, gastronomické zážitky, koupání, kultura a historie. Dostanete se do všech důležitých míst, které by návštěvník ostrova neměl opomenout a seznámíte se se vším, co jste o Madeiře kdy chtěli vědět.

Náročnost: (1 nejnižší, 5 nejvyšší): 1

Více detailů a širší nabídku najdete na našich nových stránkách www.madeiran.cz

Odjezd
Návrat
Cena

Na co se můžete těšit?

 • Neuvěřitelné přírodní scenérie
 • Hory, divoká příroda a úchvatné vyhlídky
 • Gastronomické zážitky a vinné sklípky
 • Pohodové poznávání
 • Koupání, kultura a historie

Průvodce

 • Honza Kubišta

  Velmi zkušený průvodce, který má dar, že se za všech okolností mile usmívá a je vstřícný i v těch nejnáročnějších situacích. Jeho druhým domovem je Madeira a sousední Azorské ostrovy. Strávil zde několik let svého života a hovoří plynně portugalsky. Na Madeiře zná doslova každý kořen, tajná zákoutí s vodopády, má prochozenou každou levádu včetně tunelů napříč horami. A protože ví, jak divoký je tento ostrov, umí dobře předvídat všechny nečekané situace, které jsou často spojené se živly (prudký déšť, silné větry v horách, náročné terény ….) a má na Madeiře bezpočet přátel.  S Honzou budete tedy na Madeiře vždy v bezpečí.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  • Ubytování ve 4* hotelu (s bazénem) a se snídaní
  • Dopravu mikrobusem
  • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
  • Zajištění veškerého programu podle itineráře
  • Pojištění léčebných výloh
 • Cena nazahrnuje:

  • Pojištění storna, které vám na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV (cca 4 % z ceny zájezdu)
  • Testy na Covid 19
  • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře 
 • Letenka:

  Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu z toho důvodu, že v případě včasné přihlášky vám jsme vám schopni zajistit přímou letenku z Prahy do Funchalu (cca 4 hodiny letu) v cenové úrovni 10 000 Kč. Pokud však bude již v době vaší přihlášky let naplněn, musíte letět s přestupem a v takovém případě se bude cena letenky pohybovat kolem 15 000 Kč.

  Letenku vám na přání samozřejmě zajistíme.

 • Fakultativně:

  • jízda na proutěných saních 13 EUR
  • Plavba na plachetnici cca 25 EUR
  • Vstupné do batanické zahrady  6,50 EUR
  • Lanovka Monte – Botanická zahrada 16 EUR
 • Počasí:

  Madeira je garancí stálého a teplého počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období. Teplota v průběhu roku neklesne pod 19°C, nicméně během zimy na Madeiře více prší.

  V květnu je příjemné teplé počasí s teplotami kolem 24°C. Je to ideální čas jak na výlety do hor, tak i v případě, že budete chtít třeba surfovat v moři.

  U moře panuje tropické klima, oblasti nad 200 m již mají subtropické klima, kde se pěstuje obilí, jablka, třešně i vinná réva. Ve výškách 400 – 800 m najdete travnaté plošiny s pasoucími se stády ovcí, které tak trochu připomínají Skotsko. A ve výškách nad 1000 m panuje již mírné klima, kde budete rádi za teplou mikinu a občas i pláštěnku.

 • Ubytování:

  V pohodlném 4* hotelu ve dvoulůžkových pokojích. Hotel je umístěný 3 km od centra Funchalu v blízké vzdálenosti k moři.  Níže najdete fotografie hotelu. Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí: 7 800 Kč.

 • Průběh zájezdu:

  Naše skupina bude mít po celou dobu zájezdu k dispozici autobus nebo mikrobus (s výjimkou jednoho dne ve Funchalu).  

 • Otázky řešení Covid 19:

  Pojištění léčebných výloh se vztahuje na případ onemocnění Covid 19. Pro cestování na Madeiru je nutný negativní test PCR, který nesmí být starší 72 hodin. Pro vlastní let budete potřebovat 2 roušky či respirátory.

 • Zahájení a ukončení zájezdu:

  Letiště Funchal (přílet z Prahy), kde si vás osobně vyzvedne průvodce, který je na Madeiře velkou část roku trvale.

Itinerář

 • 1. den

  Přílet, transfer na hotel. Informační schůzka u sklenky madeirského, osobní volno.

 • 2. den

  Ráno odjezd do centra hlavního města, kde nás čeká pěší procházka s výkladem průvodce. Začneme u sochy Sissi, slavné návštěvnice ostrova. Prohlédneme si stavbu místního casina, postaveného slavným architektem Niemayerem. Pak se přesuneme do parku Sv. Kateřiny, plného krásné květeny, odkud se nám nabídne panoramatický výhled na funchalský přístav. Pokračovat budeme po hlavní třídě Avenida Arriaga, lemované kvetoucími jacarandami, po kreré dojdeme a ž ke katedrále Sé, nejvýznamnější sakrální stavbě ostrova. Odsud je to jen pár minut chůze do sklípků s madeirským vínem Oliveiras, kde se posilníme skleničkou této ostrovní speciality a budeme pokračovat do tržnice Mercado das Lavradores. Úžasná plejáda exotických druhů ovoce, barevných květin a také možnost prohlédnout si zdejší rybí trh. Volno na občerstvení.

  Odpoledne výjezd do botanické zahrady Jardím Botánico – mix původní madeirské i cizokrajné květeny, jedna z nejhezčích ostrovních zahrad. Poté přesun zpět do hotelu, osobní volno, možnost koupání.

 • 3. den

  Dnes vás čeká východní okruh ostrovem: ráno cesta po jižním pobřeží ke slavné soše krista „Cristo Rei“. Následně přejezd na vyhlídku „Pico do Facho“, odkud přehlédnete místní slavné letiště jako na dlani. Další zastávka bude v oblasti barevných skalisek nejvýchodnějšího výběžku ostrova „ Ponta de São Lourenço“. Přejezd na úchvatnou vyhlídku Guindaste (výhled na tzv „Orlí skálu“ – symbol severního pobřeží). Cesta do města Santana: prohlídka místních domečků se slaměnou střechou, fakultativně oběd. Poté cesta přes Faial do vnitrozemí ostrova. Návštěva pstruží farmy v Ribeiro Frio, kratičká procházka po místní levádě na vyhlídku Balcões (cca 50 min, náročnost snadná). Poslední zastávka na třetí nejvyšší hoře Madeiry: Pico do Arieiro (1818 m.n.m). Návrat zpět na hotel.

 • 4. den

  Po snídani vyrazíme autobusem na poznávání jihozápadní části ostrova: první zastávka bude na jednom z nejvyšších útesů na světě Cabo Girão (580 m.n.m), kde si můžete stoupnout na plošinu z tvrzeného skla a užít si pohled do propasti pod vámi. Přesuneme se až na nejzápadnější výběžek ostrova Ponta do Pargo, kde vás opět čeká dechberoucí výhled z pobřežních skal a třeba i krátká návštěva místního majáku. Poté cesta zpět slunným jihozápadním pobřežím Madeiry: zastávka na občerstvení na panoramatické vyhlídce nad vesnicí Paúl do Mar, poté sjezd po jedné z nejkrásnějších vyhlídkových silnic ostrova směrem do vesnice Jardím do Mar. Procházka půvabnými zákoutími jedné z nejslunečnějších vesnic na Madeiře a třeba i výhledy na obrovské vlny, na které se sjíždí surfaři z celého světa. Na zpáteční cestě zastávka v městečku Calheta a koupání na zdejší písečné pláži.

 • 5. den

  Polodenní program: ráno cesta busem na vyhlídku Pico dos Barcelos, odkud budete mít celý Funchal jako na dlani. Potom nás jízda po panoramatické silnice, zařízlé do skalního masívu s úžasnými výhledy, které budou završeny pohledem do Údolí jeptišek (Curral das Freiras) ze známé vyhlídky Eira do Serrado. Následně přejezd na Monte, kde si prohlédneme místo posledního odpočinku posledního z habsburků (poutní kostel Nossa Senhora do Monte). Odsud už je to jen pár kroků k vyhlášené místní atrakci – sjezdu na proutěných saních. Pokud budete chtít, můžete se za poplatek svézt směrem do Funchalu, kde už vás vyzvedneme autobusem a odvezeme zpět na hotel. Kdo bude chtít, může zůstat na Monte a projít si zdejší slavnou botanickou zahradu a třeba i sjet lanovkou dolů do hlavního města.

 • 6. den

  Západní část Madeiry: první zastávka bude na horském sedle Encumeada, kde můžete ochutnat výtečný místní alkoholický nápoj „poncha“ a kochat se krásnými výhledy. Ty budou pokračovat i během cesty na Lombo do Mouro – jedna z nejkrásnějších vyhlídkových tras ostrova. Přejezd na náhorní plošinu Paúl da Serra, připomínající skotsko. Zastávka na vyhlídkovém místě Rabaçal. Poté cesta na Achadas da Cruz – vyhlídka z útesu u zdejší odvážně postavené lanovky. Následně Porto Moniz – nejlepší koupání na ostrově v lávových bazéncích, možnost občerstvení. Poté cesta divokým severním pobřežím, zastávka u vodopádu Véu da Noiva. Poslední zastávkou bude Cámara de Lobos –rybářské městečko s neopakovatelnou atmosférou.

 • 7. den

  Volný den s možností fakultativních výletů: zajistí průvodce na místě (možnost dalšího společného autobusového výletu ostrovem /sledování velryb a delfínů/pěší turistika v horách či na levádách/lodní výlety/pronájem auta/návštěva botanických zahrad atd…)

 • 8. den

  Transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

Místa, aktivity a ubytování

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  MALLORCA

  Tahiti a Francouzská Polynésie na katamaránu

  KEŇA, TANZÁNIE, ZANZIBAR

  GOLF V PORTUGALSKU

  ALBÁNIE

  ŠVÝCARSKO A JUNGFRAUJOCH