Řecko na jachtě

Petr Hlubuček

Řecko na jachtě

Řecko je ideálním místem pro jachting a podmínky jsou tady natolik rozdílné, že si vybere každý. Ať již chcete jen relaxovat a užívat si pohodu na moři, nebo naopak patříte mezi aktivní jachtaře a chcete zaplachti na maximum. Najdete místa, na která se jinak než na lodi nedostanete a vždy najdete klidné a opuštěné místo. Řecko má ve srovnání s jinými jachtařskými destinacemi  velký počet slunečných dní a minimální srážky. A v neposlední řadě je potom Řecko nádherná země plná milých a usměvavých lidí, pohádkových zátok s tyrkysově zbarvenou vodou a bílých přímořských vesniček. Když už Řecko jednou navštívíte, určitě se tam budete chtít stále vracet.

Vyměňte tedy hotel za loď a ochutnejte Řecko. Odpočinek a jachting na plachetnici či katamaránu je velkým dobrodružstvím. Zajistíme pro vás lodě i zkušené kapitány, nepotřebujete žádnou dovednost. Každý, koho láká moře, může zažít ten neopakovatelný pocit naprosté svobody. Na lodi se dostanete do bezprostředního kontaktu s živly, přírodou, mořskými zvířaty, poznáte romantické ostrůvky, starobylá historická místa, úžasné zátoky. Zakotvíte na panenské pláži a budete obdivovat nádherné západy slunce. A koupání v průzračně čistém moři – kde se vám jen zachce.

Na co se můžete těšit?

 • Řecko s tisíci ostrovy a středozemním klimatem
 • Objevte na jachtě Athény
 • Nádherná země milých a usměvavých lidí
 • Pohádkové zátoky s tyrkysově modrou vodou
 • Bílé přímořské vesničky a větrné mlýny
 • Větrné Kyklády jako výzva
 • Panenské pláže které najdete jen z lodi
 • Skvělé a nesmyslně levné řecké hospůdky a restaurace

Fotogalerie

Doplňující informace

 • Termín :

  Termín na přání při obsazení celé lodi.

 • Jak se liší Jachting v Chorvatsku a Řecku ?

  Nabídka jachtařských služeb je v Chorvatsku na výrazně vyšší úrovni ve srovnáním s Řeckem. To ovšem nemusí být nutně negativní.

  V Řecku jsou lidé výrazně přátelští, komunikativní a laskaví.  Pitná voda i parkování je vesměs všude zdarma. Ačkoliv marin je v Řecku výrazně méně, není problém kdekoliv zůstat na kotvě a také vás to nic nebude stát. 

  V Řecku není jachtařská infrastruktura ani zdaleka tak rozvinutá, jako v Chorvatsku. Na jachtařské mariny narazíte pouze zřídka. Zato narazíte všude na velmi příjemné lidi, málokde zaplatíte za stání, obvykle se platí pouze za elektřinu a vodu (je li k dispozici). Řecko je jachtařskou oblastí, kam můžete jezdit 10 let a stále budete mít co objevovat. Jednotlivé oblasti se od sebe zásadně liší. Zelené ostrovy na Jónském moři na jaře opojně voní a jachting je zde nenáročný. Kyklady a Dodekanesy jsou suché a vyprahlé a jachting na Egejském moři je díky meltemi náročný určený především pro zkušené jachtaře.

  Čeho vám Řecko nabídne plnou měrou a za velmi nízké ceny jsou skvělá řecká jídla. Řecká kuchyně je založena na čerstvých ingrediencích, bylinkách, zelenině, salátech a rybách a je velmi jednoduchá a velmi chutná. V mnohé je podobná italské kuchyni, ale nezapře se vliv Balkánu.

 • Počasí a povětrnostní podmínky :

  V Jónském moři není častý přílišný vítr a díky své chráněné poloze se zde nemusíte obávat silnému suchému větru.

  Ten se naopak naplno se projeví až v Egejském moři a je velmi silný  v širokém koridoru mezi Kykládami a Dodekanésy.

  V dubnu, květnu a červnu, stejně jako v září a říjnu, fouká v Egejském i Jónském moři stabilní a spolehlivý mistral. V tomto období se nevyskytuje silné větry a navíc je moře na konci léta  vyhřáté na příjemných 28 – 30 °C. Koupat se je možné v Řecku od května, kdy teplota moře dosahuje 19 – 21 °C. Průměrná denní nejvyšší teplota vzduchu stoupá od dubnových 19 °C, přes červencových a srpnových 27 °C, až po říjen, kdy teplota padá k 22 °C.

  Počasí je typicky středomořské, charakteristické horkým a suchým létem a mírnou, obvykle deštivou zimou. Pokud v létě prší, tak převážně během krátkým, maximálně několikahodinových bouřek.

 • Ubytování :

  Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

 • Realizace plaveb :

  Plavby realizujeme v konkrétní vypsané termíny, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců. Zároveň vypisuje Plavby na přání pro ucelené skupiny na zakázku. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby. Cena za pronájem celé lodě je potom zpravidla finančně výhodnější.

 • Minimální počet účastníků :

  Minimální počet účastníků  zpravidla na plachetnici 4 osoby, na katamaránu 6 osob. Velikost lodě volíme dle destinace a velikosti skupiny zpravidla 6–12 osob. 

 • Naše doporučení :

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější při včasné rezervaci. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

  Není výjimečné, že plavby se rezervují rok dopředu, někdy dokonce i více.

Itinerář pro inspiraci

 • JÓNSKÉ MOŘE SEVER

  Podmínky na jachting jsou v Jónském moři hodně podobné jako v Chorvatsku. Jenom Řecko je nějak více pohodové, nikdo vás nebude nutit platit za bóje ale není tady tolik městských přístavů jako v Chorvatsku. Je tu nějak více svobodné a zase ménší zázemí marin. Moře mezi Korfu a pevninou je klidné a když přijde silnější vítr, najdete vždy dobré a bezpečné útočiště, kam se schovat. A jistě oceníte, že voda v Jónském moři je teplejší. Na ostrov Korfu potom létá přímá linka z Prahy.

 • JÓNSKÉ MOŘE JIH

  Oblast ostrovů a ostrůvků na uzavřeném moři mezi Leftkádou a Zakyntosem jsou asi tou nejlepší oblastí v Řecku, pokud vyrazíte na jachtu třeba s rodinou, nebo chcete relaxovat a odpočívat.  Ostrovy  jsou poměrně blízko a všude najdete nepřeberné množství zátok a přístavů. I tady platí, že moře je výrazně teplejší, než v Chorvatsku, jen marin je zde také méně. A lidé jsou zde velmi milí, srdeční a pořád se smějí.

  Jižní Jónské moře má výrazně členitější  ostrovy a proslulý Zakyntos i další ostrovy potom charakterizují horské vísky, odlehlé kláštery a podmanivé výhledy.

 • VÝCHODNÍ PELOPONÉS

  Východní Peoloponés je oblíbená destinace pro posádky vyplouvající z Atén. Peloponés nabízí  poklidnější a pohodovější plavbu, než větrné Kyklády. I tady najde krásné romantické zátoky, přímořská městečka a rybářské vesničky.  Vyrazit můžete přímo z Anthén, kam létá z Prahy přímá letecká linka.

 • KYKLÁDY

  Řecké souostroví Kyklády najdete v Egejském moři jihovýchodně od Athén. Ostrovy jsou velmi rozmanité a rozdílné. Jsou zde turisty vyhledávaná místa, kterým se dá vyhnout a je tady také množství krásných a přitom zapomenutých ostrovů.  Malebné ostrovy vytvářejí jakýsi pomyslný kruh (kyklos) a nejdeme zde typické modré domky, větrné mlýny, vinice i liduprázdné pláže. Některá místa jsou proslulá nočním životem a možná, že právě tyto ostrovy jsou pozůstatkem bájné Atlantidy.

  Ačkoliv můžete na Kyklády vyrazit přímo z Athén, kam je přímé letecké spojení, je s výhodou přejet trajektem na Paros nebo Mykónos a teprve odtud vyplout. Na Mykónos lze také přeletět místní leteckou linkou.

  Kyklády patří mezi jednu z hodně větrných jachtařských oblastí a plavba bude mít výrazně sportovní charakter. Jde o obtížnou oblast vhodnou pro ucelené posádky.

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


Související zájezdy