KARIBSKÝ SEN NA KATAMARÁNU

Petr Hlubuček

KARIBSKÝ SEN NA KATAMARÁNU

Souostroví Malé Antily nabízí skvělý program na jachtě i bezpočet nádherných zátok pro kotvení. Pobyt na katamaránu budete střídat s výpravami na ostrovy, můžete rybařit, potápět se nebo šnorchlovat, jezdit na mořském kajaku a mnoho dalšího. Ostrovy oplývají krásnými místy k potápění, návštěvě historických památek a místy k odpočinku na plážích.

Ostrovy Svatá Lucie, Svatý Vincent a Grenadýny jsou nejpřitažlivějšími ostrovy celého Karibiku. Jedná se o velmi oblíbený region právě díky Grenadýnám. Desítky ostrovů blízko u sebe, nespočet korálových bariér, atolů, opuštěných ostrůvků, hudba, tanec a rum, to je jižní Karibik!

Vyplouváme z ostrova Martinik a trasa je vedena na jih, k ostrovu St. Vincent a korálovému souostroví Grenadiny. Plavbu na katamaránu kombinujeme s výpravami na ostrovy, můžete si užít například lov tuňáků nebo obdivovat historické památky. Na Martiniku můžeme podniknout  výstup na činnou sopku Mont Peleé, na Grenadinách můžeme zase třeba objevovat někdejší pevnost Ford Rodney nebo pralesem vystoupit na Malý Piton – vrchol, který je zapsán ne seznamu UNESCO. Na Svatém Vincentu uvidíme úžasné botanické zahrady, které zde založili Britové.  Na Grenadinách nás zase zaujmou Union Island – vysoké zelené kopce, které jsou někdy nazývané Tahiti z Jižních Antil.

Odjezd
Návrat
Cena

Na co se můžete těšit?

 • plavba v kombinaci s výpravami na ostrovy
 • potápění, šnorchlování, mořský kajak, lov tučňáků
 • rybolov, vodní lyžování a nádherné pláže Karibského moře
 • výstupy na scenérické sopečné kužele
 • úžasná botanická zahrada - nejstarší na západní polokouli
 • koloniální památky a města
 • návštěva místních rumáren
 • zátoka Sainte Anne na Martiniku s nádherným západem slunce.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Předpokládaná cena :

  59 800 Kč  

 • Termín :

 • Naši kapitáni :

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR  a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Na začátku plavby vás kapitán naučí všem potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Mají obrovské zkušenosti  s vedením týmu a prací se skupinou a jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naši kapitáni mají zkušenosti jak s nejnáročnější firemní klientelou a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. A jsme na ně hrdí.

 • Poznámka :

  Uvedená cena je orientační. Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (konkrétní typ lodě, aktuální datum závazné rezervace, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…).  

  Ceny pronájmu lodí jsou velmi závislé na čase závazné rezervace a rozdíly podle data objednávky mohou být značné. Významnou roli rovněž hraje omezená kapacita nabídky jachet charterových a rezervace času kapitánů. V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte s dostatečný předstihem. 

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky.  

 • Počasí a klima :

  Přestože se počasí v Karibiku liší ostrov od ostrova, v rámci daných ostrovů jsou tu teploty většinou stabilní s pouze malými sezónními odchylkami. Stálé pasátové větry přináší ke Karibským ostrovům ze severovýchodu teplý vzduch zahřívaný množstvím slunečních paprsků. V období listopad – duben bývá počasí stabilní s velkým podílem slunečního svitu. Teploty vzduchu dosahují rozpětí cca 26 – 31°C. Teplota vody se pohybuje mezi 27 – 29°C. V srpnu a září bývá tato oblast často zasažena tropickými bouřemi, které většinou trvají několik dní.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  Odlet z Prahy na ostrov Martinik, transfer do přístavního městečka Le Marin, nalodění. Přivítání s kapitánem a kompletní brífink před vyplutím.

 • 2. - 3. den

  Vyplutí z Martiniku na ostrov Svatá Lucie. Kotvení v zátoce Rodney Bay – možnost kulturního i sportovního vyžití včetně kitesurfingu, windsurfingu, parasurfingu, paddleboardingu, potápění a samozřejmě odpočinku na nekonečně dlouhé pláži. Rezervace Pigeon Island s dalekými rozhledy.

 • 4. - 5. den

  Krátká přeplavba do Soufriere – úchvatné kotviště pod obřími sopečnými kužely, ikonami celého Karibiku – Gros Piton a Petit Piton (Unesco), na které je možné vystoupit v rámci fakultativního výletu. Záliv lemuje písečná pláž s palmami a moderním resortem, kde je možné užít si pohodový večer s místním vyhlášeným rumpunchem. Nedaleko jsou termální prameny přímo v pralese nebo vodopády Diamond Falls s botanickou zahradou.

 • 6. - 7. den

  Plavba na ostrov Svatý Vincenc, zakotvení v zátoce Walilabou Bay – zátoku znáte z úvodní scény filmu Piráti z Karibiku, jsou zde ponechané kulisy, fotografie a informace z natáčení. Půldenní výstup na nejvyšší vrchol ostrova – sopku La Soufriere (1.234 m). Tento výstup patří mezi nejkrásnější treky celého Karibiku. Po návratu z treku Vás budou čekat přírodní lázně s botanickou zahradou, kde se budete moci vykoupat v malém vodopádu a příjemně chladné laguně. Večer zažijete vskutku karibský – u Tonyho Edwarda zvaného familiárně „Jaroušek“ , který pro Vás připraví luxusní domácí večeři z čerstvých ryb s domácím Rumpunchem, o kterém se mluví po celém jižním Karibiku! Samozřejmě hudba, kytara, zpěv a tanec chybět nebude!

 • 8. - 11. den

  Souostroví Grenadiny (unesco): Pohodové krátké přeplavby spojené s koupáním, šnorchlováním, rybolovem a s návštěvou  typických karibských ostrůvků. Ostrov Bequia s nádhernými plážemi a výletem na  želví chovnou stanici, ostrov Mayreau a zátoka Salt Whistle Bay s nejlepšími langustami a ideálními podmínkami pro kitesurfing, ostrov Union Island a hlavně – klenot celého Karibiku – mořská rezervace Tobago Cays! Mořské želvy, rejnoci, stovky ryb, korálové útesy… pravá karibská pohádka. Připravíme vám BBQ na pláži pod otevřeným nebem a budeme sledovat noční gardy leguánů stěhujících se z moře na pevninu.

 • 12. - 14. den

  Návrat zpět na Martinik: rušné město Kingstown na Sv. Vincentu, kde na Vás čeká nejstarší botanická zahrada na jižní polokouli, zátoka Magirot Bay plná palem a luxusních restaurací. Celý výlet zakončíme kotvením v zátoce Sainte-Anne na Martiniku s nádherným západem slunce.

 • 15. - 16. den

  Návrat do Le Marin, vylodění a transfer na letiště. Přílet do Prahy 16. den

Místa, aktivity a ubytování

 • V malé skupině 4 – 10 lidí můžete na plavbách volit mezi jednotrupou plachetnicí a katamaránem. Plachetnice se sportovnější, rychlejší a ve větru pluje s náklonem. Katamarán nabízí výrazně více prostoru, je komfortnější, ale je zase pomalejší a při plavbě nemá žádný náklon a pojme více lidí.    

 • Na katamaránu jsou, stejně jako na jednotrupé plachetnici, zpravidla dvoulůžkové kajuty (na katamaránu je kajuta samozřejmě výrazně větší).  Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě.  Loď může přes noc být zakotvena v maríně, nebo kotvíme v hezkých romantických zátokách.

 • Katamarány i plachetnice mají zpravidla dvoulůžkové kajuty, velký společný prostor zvaný “salón” uvnitř lodi, který skýtá velký stůl s posezení pro celou posádku a jeho součástí je i dobře vybavená kuchyně.  

 • Další a během léta dokonce nejčastější je možnost sezení na palubě, kde je rovněž velký stůl a posezení chráněné střechou či plachtou před sluncem. 

 • Koupelna zahrnuje sprchový kout s teplou sprchou, toaletu, umyvadlo. Na katamaránu samozřejmě prostornější než na plachetnici. Většinou jsou na lodi dvě koupelny, v případě katamaránu někdy i čtyři.

 • Možná dispozice katamaránu:  v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojených s koupelnami, uprostřed lodi je velká společenská místnost s gaučem a velkým stolem s panoramatickými okny a na zádi je další sezení.

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


Související zájezdy