Tahiti a Francouzská Polynésie na katamaránu

Petr Hlubuček

Tahiti a Francouzská Polynésie na katamaránu

Ostrovy Francouzské Polynésie jsou částečně korálového a částečně sopečného původu. Prstence korálových útesů vytváří kolem ostrovů jakousi bariéru za níž se ukrývají tyrkysově zbarvené laguny ve kterých bezpečně zakotvíme.

Polynésie dodnes představuje téměř nedotčený ráj s mnoha atoly, lagunami a krásnými korálovými plážemi, kde nebude nikdo kromě vás. Budeme se koupat, šnorchlovat a podnikat dobrodružné výpravy do nitra ostrovů. Pohodlný katamarán za dostupnou cenu vám nabídne komfort, relaxaci a pohodu. Zájemci o potápění budou mít několik příležitostí k ponorům, budeme plavat s rejnoky a chytat čerstvé ryby, pozorovat západy slunce se sklenkou vína a vyzkoušíme i skvělou místní kuchyni.

Loď nám dává svobodu a volnost a během 14 denní plavby poznáme hned šest ostrovů: Legendární ostrov Bora Bora s proslulou lagunou. Přírodní scenérie budeme obdivovat na ostrově Raiatea. Objevíme trochu zapomenutý ostrov Huahine, který si dodnes drží autentický polynéský ráz a přistaneme i na ostrově Taha´a, kterému se také přezdívá „Vanilla Island“ a produkují se zde perly výjimečné kvality.

Odjezd
Návrat
Cena
 • 06. 11. 2020
  23. 11. 2020
  83 900 Kč

Na co se můžete těšit?

 • nejkrásnější laguna tichomoří Bora Bora
 • šnorchlování a potápění na úžasných místech
 • výlety do vnitrozemí a poznávací program
 • šest korálových ostrovů, atoly a laguny
 • výlety do vnitrozemí
 • tradiční polnézská kuchyně

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje :

  Českého kapitána a průvodce, transfer z letiště do mariny a zpět, pronájem lodi na 14 nocí, motorový nafukovací člun, prostěradla, polštáře, přikrývky, závěrečný úklid, 14 x snídaně, 7 x večeře na lodi, nealko nápoje na lodi, přístavní poplatky a kotvení, pitná voda na lodi, plyn, nafta, informační materiály.     

  Pozn.:  Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky. Proto se konečná cena může ještě lišit.

 • Cena nezahrnuje :

  Letenku poplatků Praha-Papeete-Raiatea-Praha ve výši cca 45 000 Kč, večeře mimo loď (7x), vstupy, půjčení kola na Bora Bora, potápění, fakultativní výlety.

 • Ideální termín, vítr a klima :

  Dobré počasí na jachting je na Tahiti a ve Francouzské Polynésii je od dubna do listopadu, kdy jsou nižší teploty v rozmezí 24 – 28°C.  Zbytek roku je deštivější, ale neznamená to, že v tu dobu se sem nejde vypravit s mírně vyššími teplotami 24 – 31°C.

  Francouzskou Polynésii tedy můžete na jachtě navštívit celoročně. Moře je stále teplé a čisté, počasí je většinou příjemné a slunečné, nízké atoly nezachytávají tolik mraků jako například hornaté Tahiti. Díky oceánu jsou teploty celoročně vyrovnané a příjemné pro cestování. 

 • Ubytování :

  Dvoulůžková kajuta na lodi s privátní toaletou a sprchou. Cena je za osobu ve dvoulůžkové kajutě, pokud je obsazena dvěma osobami.

 • Realizace plavby :

  Plavby realizujeme v konkrétní vypsané termíny, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců. Zároveň vypisuje Plavby na přání pro ucelené skupiny na zakázku. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby. Cena za pronájem celé lodě je potom zpravidla finančně výhodnější.

 • Naše doporučení :

  Plavby na objednávku  připravujeme vždy s velkým předstihem.  Obecně platí, že objednání lodi může být v případě dostatečného předstihu významně levnější při včasné rezervaci. Při rezervaci je však vždy nutné uhradit 50 % zálohu. 

  Obdobně je možná značná úspora při včasném objednání letenek. 

  Není výjimečné, že plavby se rezervují rok dopředu, někdy dokonce i více.

 • Minimální počet účastníků :

  Minimální počet účastníků: 6 osob.
  Velikost lodě volíme dle destinace a velikosti skupiny zpravidla 6–12 osob. V případě menšího počtu účastníků nebo dle dostupnosti lodí lze alternovat katamarán za jednotrupovou loď.

 • Poznámka :

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. - 2. den

  Přílet na Tahiti. Místní přelet na ostrov Raiatea. Nalodění a krátká plavba lagunou na ostrov Tahaa.

 • 3. - 4. den

  Plavba na ostrov Huahine. Rybářská vesnice Fare s rybí restaurací. Plavba lagunou na jih k nádherné pláži v zátoce Avea Bay. Skvělé šnorchlování na korálovém útesu, procházka podél pustého pobřeží.

 • 5. - 6. den

  Přeplavba na ostrov Raiatea, zátoka Faaroa Bay. Možnost plavby kajakem po mangrovové řece Faaaroa River. Návštěva nejstaršího posvátného maorského chrámu „Marate Taputapuatea“. Odpoledne plavba lagunou na kotviště u ostrůvku Nao Nao Motu.

 • 7. - 10. den

  Plavba na ostrov Bora Bora, kotvení na laguně s nádhernými pohledy na hlavní ostrov. Budeme prozkoumávat tuto „nejhezčí lagunu Tichomoří“, šnorchlovat nebo plavat se želvami a s neškodnými lagunovými žraloky a rejnoky. Možnost potápěnína kole kolem ostrova, výstup na jeden z vrcholů… Večeře v proslulé restauraci Bloody Mary.

 • 11. - 13. den

  Plavba na atol Maupiti – atol je přístupný jen za mírnějšího větru a klidného moře. Průzkum ostrova, šnorchlování, potápění, výstup na vyhlídkový vrchol, na kole kolem ostrova,.. večeře v restauraci. Návrat na Bora Bora, odpočinek. Večeře v restauraci.

 • 14. - 15. den

  Plavba na ostrov Tahaa, kotvení v zátoce Hurepiti. Vanilla tour – botanická exkurze nejenom za vanilkou, návštěva perlové farmy. Polynéský večer s tanci, ohňovou
  show a typickým polynéským jídlem. Ostrůvek Mahatea se skvělým šnorchlováním v korálové řece.

 • 16. - 18. den

  Návrat do Mariny na Raiatea a předání lodi. Letecký návrat na Tahiti a do Prahy.

Místa, aktivity a ubytování

 • V malé skupině 4 – 10 lidí můžete na plavbách volit mezi jednotrupou plachetnicí a katamaránem. Plachetnice se sportovnější, rychlejší a ve větru pluje s náklonem. Katamarán nabízí výrazně více prostoru, je komfortnější, ale je zase pomalejší a při plavbě nemá žádný náklon a pojme více lidí.    

 • Na katamaránu jsou, stejně jako na jednotrupé plachetnici, zpravidla dvoulůžkové kajuty (na katamaránu je kajuta samozřejmě výrazně větší).  Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě.  Loď může přes noc být zakotvena v maríně, nebo kotvíme v hezkých romantických zátokách.

 • Katamarány i plachetnice mají zpravidla dvoulůžkové kajuty, velký společný prostor zvaný „salón“ uvnitř lodi, který skýtá velký stůl s posezení pro celou posádku a jeho součástí je i dobře vybavená kuchyně.  

 • Další a během léta dokonce nejčastější je možnost sezení na palubě, kde je rovněž velký stůl a posezení chráněné střechou či plachtou před sluncem. 

 • Koupelna zahrnuje sprchový kout s teplou sprchou, toaletu, umyvadlo. Na katamaránu samozřejmě prostornější než na plachetnici. Většinou jsou na lodi dvě koupelny, v případě katamaránu někdy i čtyři.

 • Možná dispozice katamaránu:  v plovácích jsou čtyři ložnice přímo spojených s koupelnami, uprostřed lodi je velká společenská místnost s gaučem a velkým stolem s panoramatickými okny a na zádi je další sezení.

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


Související zájezdy