TEAMBUILDING NA JACHTĚ

Petr Hlubuček

TEAMBUILDING NA JACHTĚ

Hledáte způsob, jak propojit lidi a vytvořit z nich tým, který opravdu funguje, lidé se znají a respektují ?

Vyzkoušejte jachting, který  je velkým dobrodružstvím a dává týmu nádherný cíl – společně zvládnout řízení plachetnice.  Už ze samé  podstaty jachting výrazně napomáhá navazování neformálních vztahů a zvyšuje pocit sounáležitosti k týmu. Při plavbě na plachetnici je potřebná spolupráce celé posádky. Každý člen posádky má svou roli a své povinnosti. Celá posádka je tedy na sobě navzájem závislá.

Během prvního dne si osvojíte nejzákladnější dovednosti jachtingu –  práci s plachtami, navazování a vedení plachetnice, práce s GPS navigací a mapami….  V následujících dnech se zdokonalujete, zvládáte již manévry i silnější vítr, je to už radost a loď vás poslouchá. A  potom poslední den – pokud tedy společně plují alespoň dvě plachetnice, vás čeká závod na moři. Otestujete vaše schopnosti a ke slovu se dostane i strategie, jakou trasu zvolit, budete přemýšlet kde a jak silný je vítr a “sáhnete si”, aby právě vaše loď zvítězila.

Pokud se vám zdá plavba jednoduchou záležitostí, představte si co se děje v případě bouře na moři, nebo jaká úskalí může mít plavba v noci… Účastnící plavby jsou samozřejmě po celou dobu v bezpečí. Máme profesionální špičkové kapitány, kteří bezpečně zvládnou jakoukoliv situaci jak z hlediska vedení lodi, tak z hlediska komunikace.

Nejde ale jen o zvládnutí plachetnice. Jde o silný společný zážitek na moři. A váš tým bude mít i příležitost, jak spolu jen být, relaxovat. Na ostrovech, kde budeme sami, můžeme šnorchlovat, chytat a grilovat ryby, degustovat skvělé víno a také si užívat, že jsme spolu a nic nemusíme…..

Teambuildingové programy na moři chystáme zejména v Chorvatsku, v  Řecku, ale také na Elbě či Sardinii.  Pro náročnější zájemce potom doporučujeme Karibik nebo Seychely.

V každém případě bude plavba vašeho týmu znamenat obrovský zážitek, který vás bude spojovat na celá léta.

Na co se můžete těšit?

 • silný společný zážitek z plavby a řízení lodi plavby
 • jachting jako týmová spolupráce
 • šnorchlování, chytání a grilování ryb, vínečko, relaxace
 • základní jachtařské dovednosti
 • závod na moři

Fotogalerie

Místa, aktivity a ubytování

 • Jednotrupá plachetnice je ideálním plavidlem na teambuilding. Využívá větru a pro případ bezvětří či manévrování má samozřejmě i motor.  Je rychlejší, dá se snadněji ovládat. Ve chvíli, kdy zafouká a rozjedete se, má plachetnice charakteristický náklon. V porovnání s katamaránem je menší a nemůžete očekávat takový komfort. Co ale očekávat můžete jsou silné společné zážitky, blízkost a život na moři.

 • Katamarán je loď sestávající se ze dvou spojených plováků. Díky velkému vztlaku je možné jej přirovnat k voru: katamarán ve srovnání s plachetnicí nabízí podstatně více prostoru a soukromí a komfortu. Je stabilnější a při plavbě nemá žádný náklon a je zde tedy i menší riziko mořské nemoci. Pro případ bezvětří a manévrování má dva motory a proto se s ním i dobře manévruje. Jízda pod plachtami je ovšem trochu pomalejší daná robusností lodě.

 • Pokud máte ve svém týmu rádi jachting, nebo byste jen chtěli uspořádat nějakou netradiční firemní akci, která se stane tradicí? Zkuste firemní regatu !  Hromadný závod plachetnic váš tým úžasně stmelí. Regaty realizujeme na moři, ale i na vnitrozemských vodních plochách.

 • Katamarány i plachetnice mají zpravidla dvoulůžkové kajuty, velký společný prostor zvaný “salón” uvnitř lodi, který skýtá velký stůl s posezení pro celou posádku a jeho součástí je i dobře vybavená kuchyně.  

 • Další a během léta dokonce nejčastější je možnost sezení na palubě, kde je rovněž velký stůl a posezení chráněné střechou či plachtou před sluncem. 

 • Koupelna zahrnuje sprchový kout s teplou sprchou, toaletu, umyvadlo. Na katamaránu samozřejmě prostornější než na plachetnici. Většinou jsou na lodi dvě koupelny, v případě katamaránu někdy i čtyři.

 • Na katamaránu jsou, stejně jako na jednotrupé plachetnici, zpravidla dvoulůžkové kajuty (na katamaránu je kajuta samozřejmě výrazně větší).  Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě.  Loď může přes noc být zakotvena v maríně, nebo kotvíme v hezkých romantických zátokách.

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě