Za dobrodružstvím a poznáním Antarktidy

Pokud chcete poznávat šestý kontinent aktivně a přitom zažít dobrodružství a vyzkoušet mnohé polární aktivity, potom zvolte pro návštěvu Antarktidy tento program.  Budeme se často vyloďovat s využitím člunů zodiak. Na výběr bude mnoho aktivit od pěší turistiky, chůze na sněžnicích, jízdy na kajaku, lezení či táboření pod jižní polární oblohou. Za příplatek dokonce i potápění či fotografický workshop.

Budete se pohybovat v nádherné scenérii hornatého Antarktického poloostrova, mezi obrovskými ledovci a plujícími ledy, uvidíte hnízdící tučňáky, lachtany, velryby, albatrosy, buřňáky aj.

Jedná se o expediční plavbu – detailní denní program je orientační a může se změnit. Loď pluje podle přírodních podmínek, počasí, výskytu ledu, atd.

K plavbě Vám na přání zajistíme dopravu do místa nalodění, případně doprovodný program před nebo po vylodění – Buenos Aires, NP Los Glaciares, NP Torres del Paine, Ushuaia, Rio de Janeiro, vodopády Iguazu apod.

Odjezd
Návrat
Cena
 • 24. 02. 2022
  08. 03. 2022
  188 700 Kč *

  v případě čtyřlůžkové kajuty – loď MS Plancius

 • 08. 03. 2022
  20. 12. 2022
  150 705 Kč *

  v případě čtyřlůžkové kajuty – loď MS Plancius

 • 22. 11. 2022
  04. 12. 2022
  192 500 Kč

  v případě čtyřlůžkové kajuty – loď MS Hondius

 • 13. 12. 2022
  23. 12. 2022
  165 750 Kč *

  v případě čtyřlůžkové kajuty – loď MS Plancius

 • 22. 12. 2022
  03. 12. 2023
  209 100 Kč

  v případě čtyřlůžkové kajuty – loď MS Hondius

 • 24. 02. 2023
  08. 03. 2023
  188 700 Kč *

  v případě čtyřlůžkové kajuty – loď MS Plancius

 • 08. 03. 2023
  20. 03. 2023
  193 800 Kč *

  v případě čtyřlůžkové kajuty – loď MS Plancius

   

  * Cena vždy závisí na zvolené třídě kajuty podle dostupnosti, konkrétní lodi a termínu. Kontaktujte nás ve chvíli vašeho zájmu a my vám sdělíme konkrétní cenové možnosti v danou chvíli.

Na co se můžete těšit?

 • Výpravy na sněžnicích, nenáročné ledolezení pro zájemce
 • Horské výpravy hlouběji do vnitrozemí Antarktidy pro zájemce
 • Plavby na mořských kajacích a nafukovacích člunech Zodiak
 • Velryby, tučňáci, albatrosi, bouřňáci a mnoho ptáků a zvířat, která budeme pozorovat
 • Obrovské plující ledovce
 • Návštěva někdejší britské polární stanice v Port Lockroy
 • Nabídka strávit noc venku v Paradise Bay, vybavení zajištěno

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena zahrnuje:

  Plavbu na lodi dle uvedeného itineráře, ubytování ve zvolené kabině, plná penze na lodi, káva a čaj, odborné přednášky, aktivity během plavby, zapůjčení sněžnic a holin, plavby na člunu Zodiac a výlety na pevninu, pokud není uvedeno jinak, servisní poplatky a přístavní taxy.

 • Cena nezahrnuje:

  Doprava do místa nalodění Ushuaia. Na vyžádání letenky zajistíme. Vstupní formality do cílové země a tranzitních zemí, program a ubytování před a po plavbě nezahrnutý v itineráři, transfer na loď, osobní výdaje během plavby (prádelna, poštovné, oděvy, lékařské ošetření, alkoholické nápoje, internet), případné náklady na evakuaci, komplexní cestovní pojištění (viz níže), spropitné pro posádku.

 • Stravování:

  Plná penze na lodi (snídaně, oběd, večeře, svačiny), káva, čaj.

 • Upozornění:

  Program je pouze orientační a může se lišit v závislosti na místních ledových a povětrnostních podmínkách a s cílem vidět divokou zvěř. Konečný itinerář určuje palubní vedoucí expedice. V itinerářích mohou být uvedena místa, která vyžadují povolení k přistání, které musí udělit příslušné vnitrostátní orgány. Takové povolení není uděleno před zveřejněním těchto itinerářů. Flexibilita je pro expediční plavby prvořadá. Komunikačním jazykem na lodi je angličtina, bez účasti českého průvodce.

 • Loď Hondius:

  MS Hondius byla první registrovanou lodí třídy 6 pro plavby v polárních regionech podle požadavků IMO (mezinárodní námořní organizace). Kapacita je 170 pasažérů v 80 kajutách, posádka 72 osob, rychlost 16 uzlů. Vysoký důraz je kladen na životní prostředí, osvětlení lodi je LED diodami, používají se biologicky odbouratelné barvy a maziva a moderní energetické systémy s minimální produkcí CO2. Kajuty jsou mnoha kategorií (Suite, Superior, Twin s oknem, tří- a čtyřlůžkové), liší se cenou. Na palubě probíhají odborné přednášky a prezentace, v angličtině, případně dalších jazycích. Průměrný věk pasažérů se pohybuje mezi 45 a 65 let, atmosféra na lodi je velmi neformální.

 • Loď Janssonius:

  MS Janssonius je nejnovější expediční lodí ve flotile ve třídě 6 pro plavby v polárních oblastech. Kapacita je 170 pasažérů v 80 kajutách, posádku tvoří 72 osob, rychlost 15 uzlů. Vysoký důraz je kladen na životní prostředí, osvětlení lodi je LED diodami, používají se biologicky odbouratelné barvy a maziva a moderní energetické systémy s minimální produkcí CO2. Kajuty jsou mnoha kategorií (Suite, Superior, Twin s oknem, tří- a čtyřlůžkové), liší se cenou. Na palubě probíhají odborné přednášky a prezentace, v angličtině, případně dalších jazycích. Průměrný věk pasažérů se pohybuje mezi 45 a 65 let, atmosféra na lodi je velmi neformální.

Itinerář

 • 1. den

  Naše plavba začíná tam, kde svět končí, nejjižnějším městě planety, v argentinské Ushuaia. Plavba začíná v odpoledních hodinách.

 • 2. - 3. den

  Následující dva dny strávíme plavbou přes Drakeův průliv, přičemž zažijeme to samé jako první polární badatelé: studené větry a rozbouřené moře obávaného průlivu, ale i možné setkání s velrybami. Po překročení Antarktické konvergence, přirozené hranice Antarktidy, tvořené mísícími se studenými vodními masami bohatými na mikroorganismy, s teplejšími vodami subantarktickými. Antarktická konvergence je biologickým předělem, mění se jak mořský život, tak ptactvo. Migrující albatrosi, bouřňáci, bouřňáčci Wilsonovi jsou příklady z mnoha druhů ptáků, které můžete pozorovat.

 • 4. - 10. den

  Antarktida nás přivítá zasněženými vrcholky hor, mořskými ledovci a odlišnou faunou. Jako první spatříte ostrovy Melchior, Schollaertův kanál, proplujeme mezi ostrovy Brabant a Anvers.

  Mezi místa, která můžete navštívit, patří:

  Neumayerův kanál – Loď zde může zakotvit a stát se základním táborem v chráněných vodách kolem ostrova Wiencke. Můžete si vychutnat nádheru tohoto alpínského prostředí při výletech čluny Zodiac nebo na kajaku. Možné jsou i vycházky na sněžnicích a nenáročné lezení a horské výpravy hlouběji do vnitrozemí. O možných aktivitách rozhodují povětrnostní podmínky.

  Port Lockloy


  Po plavbě Neumayerovým průlivem budete mít možnost navštívit bývalou britskou výzkumnou stanici – nyní muzeum a poštu – v Port Lockroy na Goudierově ostrově. Můžete se také zapojit do aktivit v okolí Jougla Point, setkat se s tučňáky oslími a kormorány antarktickými. V nedalekém Damoy Point, můžete podniknout výlety na sněžnicích ke staré lyžařské cestě, to je také jedno z našich oblíbených tábořišť.

  Ostrovy Pléneau a Petermann – pokud to ledové podmínky dovolí, proplujeme kanálem Lemaire, kde budeme pozorovat tučňáky kroužkové a kormorány antarktické, keporkaky a plejtváky malé či tuleně leopardí. Vybrat si můžete z jízdy na kajaku, procházek po ledovci a horskými túrami.

  Neko Harbour –krajina alpínského charakteru s monumentálními ledovci a větry ošlehanými sněhovými útvary, kde se můžete vylodit ze člunů Zodiac.

  Paradise Bay – Zde můžete strávit noc venku a připadat si jako skuteční polární badatelé.

  Errera Channel – V této oblasti můžeme navštívit ostrovy Danco a Cuverville, ale také méně známé (i když stejně malebné) Orne Island a Georges Point na ostrově Rongé.

  Během posledního dne vyčleněného pro příbřežní aktivity mineme Melchiorovy ostrovy. Budeme pozorovat na keporkaky v Dallmann Bay. Zahlédneme rovněž Half Moon Island v Jižních Shetlandech.

  Přesný čas odplutí závisí na meteorologických podmínkách Drakeova průlivu.

 • 11. - 12. den

  Plavba zpět na sever přes Drakeův průliv.

  Plavba přes Drakeův průliv bude zpestřena přednáškami na lodi – můžete se poučit o historii objevování Antarktidy, současných vědeckých polárních programech nebo o unikátnostech přírody Antarktidy. Ornitologové jistě budou bedlivě pozorovat, zda k lodi nezavítá hejno albatrosů, či jiných vzácných ptáků. Pozorované druhy zvířat jsou každý den zapisovány do přehledné tabukly na  nástěnceMůžete se také podívat na kapitánský můstek, kde lze pohovořit s kormidelníkem, zkontrolovat kurz nebo studovat námořní mapy.

 • 13. den

  Ráno připlujeme do města Ushuaia a po snídani se vylodíme. Mezi největší turistické atrakce v okolí Ushuaiy patří Parque Nacional de Tierra del Fuego, kam se dá dostat mimo jiné pomocí Tren del Fin del Mundo (Vlak konce světa), nejjižnější železnice na světě. Další turistickou atrakci představuje možnost pronajmout si člun k mysu Horn (který je ovšem v chilských vodách), kde lze pozorovat lvouny, tučňáky nebo hnízdící ptáky. Některé cesty rovněž vedou k Majáku na konci světa (Faro del fin del mundo), známého ze stejnojmenného románu Julesa Verna.

Místa, aktivity a ubytování

 • Antarktida, loď Plancius - jídelna a bufet

  Bufet na lodi Plantius

 • Antarktina, loď Plancius - jídelna

  Jídelna na lodi Plantius

 • Antarktida, loď Plancius - knihovna

  knihovna na lodi Plantius

 • Antarktida, loď Plancius kajuta Superior

  Dvoulůžková kajuta superior na lodi Plantius

 • Antarktida, Plancius, Observation lounge

  Jedna z palub na lodi Platinius

 • Antarktida, loď Plancius

  Horní paluba a kapitánský můstek, loď Platinius

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  LONDÝN

  NORMANDIE

  JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • Termíny a ceny na www.madeiran.cz

    

  Živly na Madeiře i v nás

  Odjezd
  Návrat
  Cena

  Pěší putování Madeirou

  ALBÁNIE