Severní Norsko s možností skialpinismu

Petr Hlubuček

Severní Norsko s možností skialpinismu

Zveme vás na výpravu, na které se budete plavit na menší lodi než na ostatních polárních plavbách a celý zájezd je aktivnější. Plavba na tradiční historické plachetnici znamená menší komfort, intenzivnější kontakt s přírodou, podstatně menší skupinu (max. 33 účastníků podle lodi, níže) a aktivnější program spíše expedičního charakteru. Za příznivých podmínek pluje loď na plachty jakožto nejudržitelnější způsob pohonu, zejména ve velice citlivých arktických podmínkách. Plachty obsluhuje posádka.

Přeplavba po spojnici dvou center severního Norska, Tromsø a Alty v jarním období, kdy jsou již dlouhé dny plné slunce. Jarní prašan až k hladině moře na túrách na lehko ze zázemí lodě. Aktivní zájezd, za příznivých podmínek možnost každodenního pohybu na skialpových lyžích.

Odjezd
Návrat
Cena
 • 26. 03. 2021
  02. 04. 2021
  2150 euro, SV Rembrandt van Rijn

  Cena za 1 osobu ve sdílené třílůžkové kajutě / 2350 ve sdílené dvoulůžkové kajutě.

 • 02. 04. 2021
  09. 04. 2021
  2150 euro, SV Rembrandt van Rijn

  Cena za 1 osobu ve sdílené třílůžkové kajutě / 2350 ve sdílené dvoulůžkové kajutě.

  Termín je v opačném směru, plavba začíná v Altě a končí v Tromsø.

 • 09. 04. 2021
  16. 04. 2021
  2150 euro, SV Rembrandt van Rijn

  Cena za 1 osobu ve sdílené třílůžkové kajutě / 2350 ve sdílené dvoulůžkové kajutě.

Na co se můžete těšit?

 • prodloužení zimy a dobré sněhové podmínky
 • vycházky na sněžnicích nebo skialpech
 • nejzazší jarní termíny možnosti pozorování polární záře
 • aktivně strávenou dovolenou na tradiční plachetnici
 • dlouhé dny, až 20 hodin světla
 • výšlapy na lyžích / sněžnicích na lehko

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • Cena obsahuje:

  Plavbu na lodi dle uvedeného itineráře, ubytování ve zvolené kabině, plná penze na lodi, káva a čaj, odborné přednášky, aktivity během plavby, zapůjčení sněžnic, plavby na člunu Zodiac a výlety na pevninu pokud není uvedeno jinak, servisní poplatky a přístavní taxy.

 • Cena neobsahuje:

  Doprava do místa nalodění, zapůjčení lyží – nutné kompletní vlastní skialpinistické vybavení, vstupní formality do cílové země a tranzitních zemí (občanům EU stačí občanský průkaz), program před a po plavbě nezahrnutý v itineráři, transfer na loď, osobní výdaje během plavby (prádelna, poštovné, oděvy, lékařské ošetření, alkoholické nápoje, internet), případné náklady na evakuaci, komplexní cestovní pojištění (viz níže), spropitné pro posádku.

  Zajištění letenek Praha – Tromsø a Alta – Praha.

  Ubytování před plavou v Tromsø, případně v Altě po plavbě.

 • Stravování:

  Plná penze na lodi (snídaně, oběd, večeře, svačiny), káva, čaj.

 • Poznámka:

  Veškeré uvedené trasy a itineráře berte prosím pouze jako informativní. Programy se totiž mohou lišit v závislosti na povětrnostních a zejména sněhových podmínkách a aktuálním lavinovém nebezpečí, které často vyžadují ad hoc rozhodování. Program je vhodný pouze pro zkušené lyžaře v alpském typu terénu. Typické denní převýšení je 800 – 1100 metrů.

 • Lodě:

  SV Rembrandt van Rijn pochází rovněž z počátku 20. století a původně sloužila lovu sleďů. V roce 2011 prošla kompletní rekontrukcí. Posádku tvoří 12 osob a pojme 33 pasážerů v 16 kajutách. Průměrná cestovní rychlost 6,5 uzlu. Kajuty mají vlastní toaletu a sprchu.

 • Informace k rezervacím plaveb:

  V současné době jsou lodě pro rok 2021 překvapivě hodně naplněné. Je to způsobeno zejména tím, že společnost přesunula o rok zakoupené plavby, které se v roce 2020 neuskutečnily. Pokud tedy uvažujete o plavbě v příštím roce, prosím neotálejte s přihlášením. Ze zkušenosti v roce 2020 můžeme potvrdit velmi korektní přístup, kdy budou odložené plavby realizovány na základě požadavků cestujících bez jakéhokoliv doplatku. Problémem v roce 2021 bude naopak velmi omezený počet míst. Z tohoto důvodu uvádíme všechny termíny plaveb, byť mnohé jsou již téměř naplněné. 

Itinerář

 • 1. den

  V podvečer nalodění v hlavním městě severního Norska, Tromsø.

 • 2. - 3.den

  Dopoledne se vydáme na první túru v Akkarfjordu a pokud podmínky dovolí, vystoupáme na Trolltinden (850 m) s výhledem na pobřeží. V oblasti zůstaneme přes noc, dalším možným cílem je Arnoyhogda (1170 m).

 • 4. - 7. den

  Loď bude naší základnou pro jednodenní túry.

  Mapka zobrazuje příklad možné trasy, není však finální ani závazná. Možná trasa je například Frakkfjorden (Stoltind, 962 m), Langfjorden, Øksfjord (Øksfordjøkelen, 1,175 m) Simavik na ostrově Stjernøya (Nordmannsfjellet, 844 m) a Seiland.

 • 8. den

  Ráno doplujeme do hlavního města severonorské Finnmarky, Alty. Odlet s přestupem v Oslo do Prahy.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


  Související zájezdy