Typ zájezdu: cesty se sdílením

VÝJIMEČNÉ CESTY  představují samostatnou kategorii zájezdů, které vedle cestovatelské stránky nabízejí i příležitost k osobnímu rozvoji, poznávání  a jiný způsob uvažování. Na těchto cestách se staneme poutníky, kteří se ptají a hledají pravdivé odpovědi a to i o sobě.  Poznáte sami sebe prostřednictvím lidí, kteří se možná stanou i vašimi přáteli a se kterými budete sdílet své pocity i vidění světa a souvislostí.

Tyto cesty nejsou až tolik výjimečné tím, že často míří do exotických zemí, jsou ale jiné tím, co se na cestách odehrává.  Je v nich určitá výzva ukročit stranou, podívat se na svůj život z nadhledu  a vnímat širší souvislosti.

Pro tento typ zájezdu je velmi důležité, aby si lidé ve skupině rozuměli, důvěřovali a pomáhali. Základním předpokladem zájezdů se sdílením je rovněž skutečnost, že cokoliv je ve skupině řečeno zůstává přísně důvěrné a to i po skončení zájezdu. Před každou cestou nabízíme setkání všech účastníků. Z důvodu psychické i fyzické bezpečnost a nejen proto,  jsou tedy tyto cesty výběrové a vyhrazujeme si právo účast odmítnout.

CESTY SE SDÍLENÍM

Každého z účastníků Výjimečných cest čekají  silné zážitky a  nezřídka kdy se utvoří přátelství na celý život.   U někoho možná po návratu nastane i moment inspirace, kdy se odhodlá uchopit svůj život jinak a změnit ho.

Průběh: Budeme vnímat krásu přírody, poznávat odlišné kultury, jiné uvažování a jiný způsob života. Osobní rozvoj je plnou součástí programu a Cesty se sdílením jsou skvělou příležitostí k novému pohledu. Vypravit se na takovou cestu znamená ukročit stranou a podívat se i na svůj život z nadhledu. Účastníky čekají silné zážitky, nová přátelství i sebepoznání.

 Průvodci: cestujeme v malé skupině s průvodcem (nebo dvěma průvodci), kdy průvodce má vždy navíc i roli kouče či facilitátora. Průvodce zpravidla má v tomto směru i odpovídající vzdělání, umí dobře komunikovat a napomůže  sdílet zážitky i společné dění. V mnoha případech je druhým průvodce profesionální lektor či kouč zabývající se profesionálně osobním rozvojem. Průvodce odpovídá za bezpečnost účastníků a má v zásadních situacích právo veta. Zároveň je průvodce, respektive průvodci součástí skupiny jako kterýkoliv jiný člen.

Náročnost: Každá cesta je profesionálně připravena a zajištěna a bezpečnost je samozřejmě vždy naší prioritou. Většina cest míří do pohodlných hotelů (tam, kde to jde), zpravidla je zajištěna polopenze a cesta je předem profesionálně připravena. Je možné říci, že charakter vlastní cesty bude poklidnější, než u klasických zájezdů. Nejrůznější situace budou nabízet vykročení z vaší komfortní zóny a také budeme, vzhledem k charakteru cesty, mnohem více improvizovat.

 A co navíc ? Na chvíli se staneme poutníky, budeme se ptát a společně hledat odpovědi. Cesty se sdílením mohou mířit na druhou stranu světa, nebo třeba coby kamenem dohodil. My všichni – průvodci i účastníci se staneme protagonisty a budeme se podílet na programu. Součástí jsou také diskuse a nepovinné sdílení s ostatními účastníky. Platí, že čím více úsilí a energie do společné cesty vložíme, tím více také dostaneme.

Z důvodů fyzické i psychické bezpečnosti účastníků se s každých účastníkem setkáme osobně a teprve následně potvrdíme či nepotvrdíme účast na dané cestě. Před každou cestou nabídneme i osobní setkání všech účastníků.

 

Všechny oblasti
Afrika
Antarktida
Asie
Austrálie a Oceánie
celoroční destinace
Evropa jih
Evropa sever
Severní Amerika
Střední a Jižní Amerika
UNESCO
Všechna témata
celoroční zájezdy
Exotika
Extrémní zájezdy
Golfové zájezdy
gurmánské zájezdy
jachty a motorové lodě
Městské zájezdy
Mystická a tajemná místa
Neobvyklé dopravní prostředky
zájezdy obytným autem
Zájezdy s rybařením
zájezdy se safari
zájezdy se sportem
zájezdy UNESCO
zájezdy za dobrodružstvím
zájezdy za kulturou
zájezdy za poznáním
Zájezdy za přírodou
zájezdy za vínem
zaoceánské a říční plavby
Incentiva vše
Celoroční zájezdy
Fyzicky náročnější zájezdy
Kultura a UNESCO
Luxusní a exkluzivní zájezdy
Pobytové zájezdy u moře
Poznávací zájezdy
Relaxační zájezdy
Teambuilding
Zimní zájezdy
Všechny destinace
AFRIKA
Antarktida
Asie
EVROPA
Střední a jižní Amerika
Všechny typy
cesty se sdílením
jachty
náročné cesty
plavba na Antarktidu
Průzkumné cesty
Restart - sabatický rok
vše
výjimečné cesty
Všechny termíny
2019
2019-03
2019-04
2019-05
2019-06
2019-07
2019-08
2019-09
2019-10
2019-11
2019-12
2020
2020-01
2020-02
2020-03
2020-04
2020-05
2020-06
2020-07
2020-08
2020-09
2020-10
2020-11
2020-12
všechny termíny