Mindfulness a přirozený běh věcí – Laos

Petr Hlubuček

Mindfulness a přirozený běh věcí – Laos

Mindfulness  znamená všímavost nejen k tomu, co se děje kolem nás. ale i uvnitř nás.  Mindfulness je cesta k porozumění své mysli, svému tělu i emocím. Zahrnuje i umění meditovat a učí nás, jak odolávat stresu a zlepšit koncentraci.

Během putování na cestách jsme mnohem všímavější než v běžném životě, kdy nás ohraničuje čas, stres a povinnosti.  Vnímáme přítomné okamžiky a uvolnění, soustředíme se na jedno a nasáváme všemi smysly.

Laos je potom ideálním místem, kde si můžeme mindfulness osvojit.  Žijí tu srdeční, zdvořilí a turismem dosud nezkažení lidé, kteří ctí své tradice. Nejsou zde hektická města,  jen nádherná horská tropická příroda, skrývající  i někdejší mocná královská města,  stejně jako horské kmeny, které si zachovaly svou tradiční kulturu a způsob obživy.

Zájezd se bude odvíjet ve velmi pohodovém rytmu, vyhneme se velkým městům a budeme si užívat dramatickou horskou přírodu s jeskyněmi, vodopády a ve které jsou ukryta kdysi mocná královská sídla.

Laos je považován za jednu z nejzáhadnějších zemí v celé Asii. Přes 70% jeho rozlohy pokrývají hory a náhorní plošiny, další část území zabírá džungle a prales. Místní lidé jsou zdvořilí, pohostinní a turismem nezkažení lidé, kteří velmi ctí své tradice.

Závěr cesty

Průvodce:

Jako lektor s námi vyrazí  psycholog  Jan Benda, který strávil několik let v klášteře v  jihovýchodní Asii jako budhistický mnich. Do meditací maindfulness má hluboký vhled. Zasvětí nás do umění meditace a během poklidného putování budeme mít ideální příležitost k procvičování  různých forem všímavosti a soucitu.

Průvodcem bude  Petr Hlubuček, který vedl celou řadu expedičních cest.  Cestuje od mládí, kdysi jako geodet,  později jako jeden ze zakladatelů cestovní kanceláře Adventura, kdy objel téměř celý svět.  Putuje i do svého nitra – absolvoval sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik SUR a koučovací výcvik.  Má cit pro práci s lidmi a umí propojit s manažerskými a cestovatelskými zkušenostmi. Nejvíc ho ale baví cestování se svými čtyřmi dětmi. Nyní vede Inspira Group.

Odjezd
Návrat
Cena
 • 01. 02. 2020
  14. 02. 2020
  77 620 Kč
 • 21. 11. 2020
  03. 12. 2020
  78 640 Kč

  nyní se slevou first minute do 20.12.2019

  od 21.12.2019 cena 83 780 Kč

Na co se můžete těšit?

 • Kurz mainfulness jako cesta k porozumění své mysli
 • Chiang Mai – město chrámů a zelenější i autentičtější Thajsko
 • opiový "Zlatý trojúhelník" Huay Xai na hranicích Barmy, Thajska a Laosu
 • vesnice horských kmenů
 • celodenní plavba po legendárním veletoku Mekong
 • Luang Prabang - město králů, nejpůvabnější město Ásie (UNESCO)
 • úchvatná a nesmírně fotogenická horská krajina Vang Vieng
 • Vientiane - nejmenší hlavní město celé Ásie
 • záverečné koupání, relaxace a upevnění schopnosti meditovat

Doporučená délka pobytu: 13 dní.

Průvodce

 • PhDr. Jan Benda

  Pokud budeme ve větší skupině, může být dalším průvodcem na Srí Lanku psycholog a psychoterapeut PhDr. Jan Benda. Žil jako dělník na Floridě, jako mnich v džungli na Srí Lance. Pracoval s umírajícími. Setkával se s utrpením druhých a kromě toho prožíval i své vlastní. Přineslo mu to sílu i pokoru. Dnes pracuje pro manažery, leadry, pacienty, hledače.  Má hluboký vhled do oblasti mainfulness. Zasvětí nás do umění meditace a během putování s ním budeme mít ideální příležitost k procvičování nejrůznějších způsobů všímavosti a soucitu.

 • Ing. Petr Hlubuček

  Průvodcem bude  Petr Hlubuček, který vedl celou řadu expedičních cest.  Cestuje od mládí, kdysi jako geodet,  později jako jeden ze zakladatelů cestovní kanceláře Adventura, kdy objel téměř celý svět.  Putuje i do svého nitra – absolvoval sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik SUR a koučovací výcvik.  Má cit pro práci s lidmi a umí propojit s manažerskými a cestovatelskými zkušenostmi. Nejvíc ho ale baví cestování se svými čtyřmi dětmi. Nyní vede Inspira Group.

Fotogalerie

Místa pobytu

Itinerář

 • 1. - 2.den

  Přelet Praha – Chiang Mai, odpočinek. V závislosti na čase příletu i procházka do historického centra města, koupání v bazénech.

 • 3. den

  Úvod do mindfulness (všímavost znamená uvědomovat si se zájmem a lehkostí co se děje v nás i kolem nás).

  Prohlídka zeleného a autentického města Chiang Mai chrámů uprostřed zelené tropické přírody, úchvatné historické centrum s vodními příkopy, návštěva chrámu Wat Phra Singh.

  Pro zájemce večerní meditace

 • 4. den

  Přejezd autobusem (cca 5 hod) do oblasti opiového „Zlatého trojúhelníku” – hranice Barmy, Thajska a Laosu – Huay Xai.  Město na břehu Mekongu, pestrobarevné místní trhy. Fakultativně  výjižďka na slonech.

  Večerní sdílení a meditace pro zájemce. 

 • 5. den

  Celodenní plavba horským údolím  po legendárním veletoku Mekong;  Huay Xai – Luang Prabang. Míjíme vesničky, kde žádný čas neběží, zastávka v posvátné jeskyni Pak Ou.  Na lodi se budeme věnovat nácviku mainfulness, budeme meditovat.

 • 6. den

  Krátká ranní meditace.

  Luang Prabang (UNESCO) – starobylé město králů a jedno z nejpůvabnějších asijských měst vůbec. Je usazené v zelených kopcích na břehu řeky Mekongu. Prohlídka města včetně budhistického chrámu Wat Xiengtong.

  Fakultativní výlet přes vesnice horských kmenů k vodopádům Kuang Si – koupání v kaskádových jezírkách, variantně ještě setrvání v Luang Prabang a vychutnání poklidné atmosféry.

  Pro zájemce večerní cvičení v rámci minfulness

 • 7. den

  Přejezd pohádkovou horskou krajinou s úchvatnými výhledy, zapadlými vesničkami do krasové oblasti Vang Vieng do městečkaNam Song river. Procházka mezi rýžovými políčky s úchvatnými vyhlídkami. 

  Pro zájemce společné setkání  a sdílení mainfulness.

 • 8. den

  Pro zájemce ranní meditace.

  Celodenní relaxace ve stínu fotogenických obřích skalních masivů. Výlet do přírody s krasovými jeskyněmi a vodopády, koupání v Modré laguně 

  Fakultativní varianty programu: 1) nenáročná plavba na kanojích 2) možnost půjčení kol nebo mopedů 3) návštěva buddhistické jeskyně Tahn Poukham

  Pro zájemce společné cvičení mainfulness a meditace v klášteře.

 • 9. den

  Pro zájemce ranní sdílení.

  Cca 4 hod fotogenický přejezd horskými silnicemi a malými působivými vesničkami až do Ventiane.

  Ventiane – hlavního města Laosu a zároveň do nejmenšího hlavního města v celé Ásii. Zlatá stúpa Pha That Luang a chrám Wat Si Saket s mnoha sochami Buddhů (pro zájemce možnost meditace).

  Pro zájemce mainfulness a sdílení na břehu Mekongu.

 • 10. den

  Přelet do Thajskéh Phuketu.  Cvičení – meditace v letadle. 

  Večerní koupání v průzračně čistém moři, pro zájemce cvičení a sdílení maindfulness u moře.

 • 11. den - 12. den

  Delší ranní meditace

  Koupání v moři,  relaxace, lenošení, případně výlet na místní trhy nebo fakultativní projížďka na moře.

  Pro zájemce shrnutí, co jsme se v rámci maindfulness naučili včetně zpětné vazby lektora a ostatních účastníků.

 • 12. - 13. den

  Přelet Phukét – Praha, přílet v závistosti aktuálních letových řádů

Doplňující informace

 • cena zahrnuje:

  • letenka Praha – Chiang Mai, Ventiane – Phuket, Phuket – Praha
  • veškeré přejezdy mikrobusem
  • celodenní plavbu po veletoku Mekong
  • veškeré ubytování ve *** hotelech
  • průvodce a lektor a veškerý program spolu s rozvojovým programem, který je součástí cesty
 • služby za příplatek:

  • vstupní vízum do Laosu 30 USD – platí se při příletu
  • cestovní pojištění – povinné
 • cena nezahrnuje:

  • obědy a večeře, vzhledem k možnostem stravování je výrazně snadnější, pokud si každý účastník objedná jídlo podle své chutě a daných možností 
 • velikost skupiny:

  6 – 18 účastníků

 • poznámka:

  Dovolujeme si upozornit, že pro tento typ zájezdu je velmi důležité, aby si lidé ve skupině rozuměli, důvěřovali a pomáhali. Základním předpokladem zájezdů se sdílením je rovněž skutečnost, že cokoliv je ve skupině řečeno zůstává přísně důvěrné a to i po skončení zájezdu. Z důvodu psychické i fyzické bezpečnost a nejen proto,  jsou tedy tyto cesty výběrové a vyhrazujeme si právo účast odmítnout.

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě

Související zájezdy

V jisté fázi života se může stát, že se dosavadní způsob života vyčerpá. Vyhoříme, porazí nás nemoc, stres či únava, začneme pochybovat, práce či vztahy nás přestanou naplňovat. Cítíme,  že je čas na změnu, ale jakou ? V bibli se praví, že každý sedmý (sabatický) rok  je čas na velkou změnu, máme věnovat čas sami sobě. Termín sabatikl neboli tvůrčí volno se dostává pomalu i do personalistického slovníku. Manažeři či vysokoškolští učitelé tak dostávají volno, aby načerpali nové nápady a nové síly do dalších let. Potřebujeme odstup, potřebujeme vyrazit na Cestu. Ale klasický zájezd nepomůže, potřebujeme na delší a svobodnější cestu, potřebujeme poznávat na vlastní kůži, občas zabloudit, občas se spálit… přesto potřebujeme načerpat z dané země (nebo více zemí) maximum. Nabízíme pro takovou Cestu průvodce. Naši průvodci jsou zkušení, vnímaví, komunikativní a přizpůsobiví. Dokážou vám nabídnout ochutnávky různých zážitků a zkušeností, vybírat budete vy. Ukážou vám spektrum, které daná země nabízí, krajinu, kulturu, vztahy. Průvodce si můžete najmou na určitý čas (třeba 14 dní) a konkrétní část cesty s ním procestovat. Od nás budete mít začátek cesty detailně připravený (ubytování, dopravu, itinerář) a nastartujete si tak svou vlastní cestu. Druhou variantou  je detailně zpracovaný itinerář a detailně připravená cesta včetně ubytování, rezervací i doporučených míst, kde se zastavit a co si užít. Budeme průběžně během putování komunikovat (třeba 1 - 2 x týdně) a vždy vám dopředu připravíme program a zajistíme vše potřebné podle vašeho přání.  Zároveň ale bude na vás, jak cestu pojmete, jak ji chcete přizpůsobit, s čím chcete poradit. Budeme představovat jakousi podporu při vaší cestě a změně. Při třetí variantě navrhneme itinerář, doporučíme trasy, vše pro vás připravené na míru. Fixně ale zajistíme jen první dny či týdny. Potom si postupně si osvojíte svůj styl putování. Necháte vést svou intuicí, zážitky, setkáními i náhodou. My budeme potom připraveni jen pro případ nenadálých záležitostí, které se řeší při cestě obtížně. Například rezervace treků, zajištění letenek až se rozhodnete vrátit a pod. Vlastní putování bude už jen na vás.  
Nejzajímavější jsou takové cesty, kdy musíme improvizovat, jste odkázáni na malou skupinku lidí, která si důvěřuje a pomáhá. Dostáváte do neznámých oblastí a nečekaných a nepřipravených  situací. Takhle vznikají autentické zážitky, nová přátelství a dobrodružství, jaké vám žádná cestovka nenabídne. Zkušení průvodci vám potvrdí, že si nejvíce užili průzkumné cesty, kdy se sami nebo v malé skupince vydali do nových míst bez přesného itinerář, kdy je cílem prozkoumat nová místa a připravit nové zájezdy. Nově vám i takové zážitky chceme nabídnout. Vyrážíme do míst, kam doposud zájezdy míří jen ojediněle. Vyrážíme se zkušeným  průvodcem, který se umí v dané zemi či charakteru krajiny dobře pohybovat, je komunikativní a zná jazyky. Expedice  má vždy daný termín, který je vymezen předem zakoupenými letenkami. Má daný cíl a místo. Existuje i představa itineráře, ale zároveň i předpoklad, že jej uzpůsobíme podmínkám a itinerář se změní.  Naše skupina bude mít zpravidla 4-5 účastníků, maximálně 8. Je samozřejmě podmínkou, aby účastníci expedice měli určitou cestovatelskou vyspělost a zkušenosti a lidé ve skupině si musí rozumět a navzájem si důvěřovat a pomáhat. Nejen z důvodu fyzické ale i psychické bezpečnosti jsou tedy tyto cesty výběrové a vyhrazujeme si právo účast odmítnout.
Cesty se sdílením představují nový typ zájezdu. Jde nejen o poznání přírody a kultury cizí země, ale také sama sebe. Setkáte se se sebou prostřednictvím svých spolucestujících i tím, co daná země nabízí.  Jsou velkou výzvou. Můžou nabídnou přáteství, blízkost, sdílení, inspiraci a také změnu. Průběh:  Budeme samozřejmě věnovat pozornost přírodním krásám a kulturním zajímavostem. Kromě toho má každá cesta své téma, které je v dané zemi akcentováno. Můžeme se tak od místních učit.  Osobní rozvoj je plnohodnotnou součástí programu.  Na cestě bude čas na diskuse, zpětné vazby, inspiraci, zážitkové aktivity a nepovinné sdílení s ostatními účastníky. Platí, že čím více energie do společné cesty vložíte, tím více také dostanete. Průvodci: Cestujeme v malé skupině s průvodcem lokalitou a lektorem, koučem či facilitátorem.  Ten má v tomto směru i odpovídající vzdělání, osobním rozvojem se profesionálně zabývá, postará se o atmosféru ve skupině a bude také zodpovídat za bezpečnost a psychickou pohodu účastníků. V zásadních situacích má právo veta, o mnoha věcech ale rozhoduje celá skupina. Náročnost: Každá cesta je profesionálně připravena a zajištěna. Bezpečnost je naší prioritou. Většina cest míří do pohodlných hotelů (tam, kde to jde), zpravidla je zajištěna polopenze či plná penze.  Charakter cesty bude poklidnější, než znáte z klasických zájezdů, během času budou chvíle vykročení z komfortní zóny i prostor pro improvizaci. Cesty se sdílením jsou výběrové. S každým účastníkem povedeme individuální pohovor, vyhrazujeme si právo účast potvrdit či odmítnout. Důvodem může být psychická a fyzická  bezpečnost a kompatibilita jednotlivých členů ve skupině. Skupina tak získá porozumnění a prostor pro růst.