Setkání s nadpřirozenem, mýty a intuicí – Island

Petr Hlubuček

Setkání s nadpřirozenem, mýty a intuicí – Island

Island je mystická země s množstvím tajemných míst, plná kontrastů, země ohně a ledu, stačí si vzpomenout na nedávnou erupci sopky  Eyjafjallajokull  pod ledovcem. Úžasná, pustá, pestrá a divoká příroda – dechberoucí obrovské vodopády, mechové pláně či barevná sopečná poušť protkaná termálními prameny či ledovci… to vše jakoby vám dávalo zprávu o velikosti a síle přírody a, pardon, malosti lidí. Pohybujeme se po nejisté půdě, pod námi se může chystat další výbuch sopky či vařit láva či bahno, a to vše dává lidem pohled vzhůru, pevnost hledají ne pod sebou, ale nad sebou.

V pustině sledujeme mraky a slyšíme skučet vítr (jen vítr, nebo ?). Není divu, že každý Islanďan je přesvědčený o existenci elfů, trollů a skřítků.

Naše cesta je koncipována tak, že se na mnoha místech dotkneme i čehosi, co nás přesahuje.  Narazíme na limity racionálna. Dotkneme se víry a nadpřirozena. Půjdeme k pramenům, k našim instinktům, intuici, k emocím, k živlům a mýtům o nich. Svébytná příroda nebude na této cestě jen kulisou, bude partnerem našich diskusí a úvah. V rámci rozvojového programu budeme ve skupině sdílet své myšlenky a pocity.

Nezapomeneme se vykoupat v termálních pramenech, zdolat sopku, projít lávové pole a setkat se s ledovcem.

Na Island se nejraději vydáváme mimo hlavní turistickou sezónu, kdy ostrov neobtěžkávají davy turistů. V tu dobu je příroda na Islandu syrová. Pravda, v tu dobu je více  chladno, ale ubytováni budeme vždy v kvalitních hotelech a horských chatách s dobrým zázemím.

Průvodce:

Průvodce bude zkušená islandská průvodkyně se znalostí češtiny nebo česká průvodkyně, která Island dobře zná.

Lektor a průvodcem bude Petr Hlubuček, který vedl celou řadu expedičních cest, ale na Island se vrací nejraději.  Cestuje od mládí (jako geodet nejdříve prstem po mapě),  později jako jeden ze zakladatelů cestovní kanceláře Adventura objel téměř celý svět. Také ovšem putuje do svého nitra – absolvoval sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik SUR a koučovací výcvik. Nyní vede Inspira Group.

Odjezd
Návrat
Cena
 • 13. 06. 2020
  18. 06. 2020
  72 460 Kč

Na co se můžete těšit?

 • mystická místa a mýty
 • setkáni s nadpřirozenem, skřítky a elfy
 • práce s intuicí
 • vodopády, gejzíry a sopky
 • dechberoucí příroda a neuvěřitelná lávová pole
 • dvoudenní proslulý trek Laugavegur
 • plavba za velrybami s rybolovem
 • nejúžasnější termály Modrá laguna
 • národní park Thingvellir

Průvodce

 • Ing. Petr Hlubuček

  Průvodcem bude  Petr Hlubuček, který vedl celou řadu expedičních cest.  Cestuje od mládí, kdysi jako geodet,  později jako jeden ze zakladatelů cestovní kanceláře Adventura, kdy objel téměř celý svět.  Putuje i do svého nitra – absolvoval sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik SUR a koučovací výcvik.  Má cit pro práci s lidmi a umí propojit s manažerskými a cestovatelskými zkušenostmi. Nejvíc ho ale baví cestování se svými čtyřmi dětmi. Nyní vede Inspira Group.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • cena zahrnuje:

  • letenky
  • 1 nebo 2 průvodci vzhledem k zaměření zájezdu (dle velikosti skupiny)
  • doprava autem a do vnitrozemí terénním autobusem 4 x 4,
  • ubytování v kvalitních  hotelech a penziónech, 1 x v horské chatě 
  • snídaně
  • průvodce a lektor a veškerý program spolu s rozvojovým programem, který je součástí cesty
 • služby za příplatek :

  • cestovní pojištění – povinné
  • příplatek za jednolůžkový pokoj –  9 000 Kč
 • cena nezahrnuje:

  výlet za velrybami a delfíny spojený s rybaření na lodi (cca  100 EUR), termální lázně (cca 70 EUR). Uvedené aktivity jsou fakultativní

 • počet účastníků ve skupině:

  5 – 14 

 • klima:

  Počasí je typicky severské, s výjimkou plného slunce je chladněji (mikina), velmi rychlé změny počasí (několikrát za dne svítí slunce, ale také zaprší), často fouká vítr

 • poznámka:

  Dovolujeme si upozornit, že pro tento typ zájezdu je velmi důležité, aby si lidé ve skupině rozuměli, důvěřovali a pomáhali. Základním předpokladem zájezdů se sdílením je rovněž skutečnost, že cokoliv je ve skupině řečeno zůstává přísně důvěrné a to i po skončení zájezdu.

  Z důvodu psychické i fyzické bezpečnost a nejen proto,  jsou tedy tyto cesty výběrové a vyhrazujeme si právo účast odmítnout.

Itinerář

 • 1. den

  Odlet z Vídně do Keflavíku,

  v odpoledních hodinách, přejezd do Víku, ubytování v hotelu,

  podle času – případně večerní představení všech účastníků s prvky arteterapie a islandské kultury,  večerní procházka v divoké přírodě

 • 2. den

  snídaně a rozhovory o Islandu a Islanďanech, o přírodě a živlech

  pro zájemce trénink intuice   – intuice představuje náhlé poznání, které není zprostředkováno vědomým uvažováním a zřetelnými důvody

  proběhne uprostřed mystické přírodě (v případě nepříznivého počasí přesuneme do hotelu)

  Dyrhólaey – nejvěřitelně členité skalní stěny s obřími průrvami, černé kamenité pláže s hladkými černými kameny, čedičové skály s mystickou jeskynívodopád Seljalandfoss, kde je možné projít za stěnou vody,  vodopád Skógafoss se zajímavou expozicí o obřím výbuchu sopky Eyjafjallajökull pod ledem v roce 2010

  pro zájemce večerní sdílení –  naše intuice a víra, která nás přesahuje

 • 3. den

  pro zájemce úvod do meditace

  ranní přejezd autobusem 4 x 4 do divokého údolí Pórsmörk do vnitrozemí Islandu. Pórsmörk je pojmenované po bohu Thorovi a je obklopeno třemi ledovci včetně ledovce Eyjafjallajökullem pod kterým v roce 2010 vybuchla stejnojmenná sopka. 

  odpolední trek, výstup a rozhled na dechberoucí pestrou a zároveň pustou islandskou přírodu Islandu.  

  večerní “sólo”, kdy budeme každý sám pobývat v divoké přírodě, nabídka sdílení – téma nadpřirozené jevy a způsob našeho vnímání

  nocleh v chatě uprostřed divoké přírody, případně v hotelu

 • 4. den

  pro zájemce trénink intuice  a následné sdílení

  Návštěva národního parku Thingvellir a přírodní parlament (nejstarší na světě) v místě příkopové propadliny oddělující severoamerickou a euroasijskou litosférickou desku, nejvodnatější evropský vodopád Gullfos padající do obřího 2 kilometrového kaňovu řeky Hvítá, obří gejzír Geyisir podle kterého se jmenují všechny gejzíry.

  pro zájemce rozhovory ve dvojicích a v celé skupině, sdílení

 • 5. den

  pro zájemce ranní meditace

  Reykjavík –  pro zájemce výprava na lodi za velrybami a rybolov, návštěva symbolů Reykjavíku – koncertní síň Harpa, kostela Hallgrímskirkja .

  Nabídka večerní relaxace v unikátních termálních pramenech Modrá laguna

  večerní setkání a sdílení

 • 6. den

  Odlet nazpět do Vídně

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě

Související zájezdy

V jisté fázi života se může stát, že se dosavadní způsob života vyčerpá. Vyhoříme, porazí nás nemoc, stres či únava, začneme pochybovat, práce či vztahy nás přestanou naplňovat. Cítíme,  že je čas na změnu, ale jakou ? V bibli se praví, že každý sedmý (sabatický) rok  je čas na velkou změnu, máme věnovat čas sami sobě. Termín sabatikl neboli tvůrčí volno se dostává pomalu i do personalistického slovníku. Manažeři či vysokoškolští učitelé tak dostávají volno, aby načerpali nové nápady a nové síly do dalších let. Potřebujeme odstup, potřebujeme vyrazit na Cestu. Ale klasický zájezd nepomůže, potřebujeme na delší a svobodnější cestu, potřebujeme poznávat na vlastní kůži, občas zabloudit, občas se spálit… přesto potřebujeme načerpat z dané země (nebo více zemí) maximum. Nabízíme pro takovou Cestu průvodce. Naši průvodci jsou zkušení, vnímaví, komunikativní a přizpůsobiví. Dokážou vám nabídnout ochutnávky různých zážitků a zkušeností, vybírat budete vy. Ukážou vám spektrum, které daná země nabízí, krajinu, kulturu, vztahy. Průvodce si můžete najmou na určitý čas (třeba 14 dní) a konkrétní část cesty s ním procestovat. Od nás budete mít začátek cesty detailně připravený (ubytování, dopravu, itinerář) a nastartujete si tak svou vlastní cestu. Druhou variantou  je detailně zpracovaný itinerář a detailně připravená cesta včetně ubytování, rezervací i doporučených míst, kde se zastavit a co si užít. Budeme průběžně během putování komunikovat (třeba 1 - 2 x týdně) a vždy vám dopředu připravíme program a zajistíme vše potřebné podle vašeho přání.  Zároveň ale bude na vás, jak cestu pojmete, jak ji chcete přizpůsobit, s čím chcete poradit. Budeme představovat jakousi podporu při vaší cestě a změně. Při třetí variantě navrhneme itinerář, doporučíme trasy, vše pro vás připravené na míru. Fixně ale zajistíme jen první dny či týdny. Potom si postupně si osvojíte svůj styl putování. Necháte vést svou intuicí, zážitky, setkáními i náhodou. My budeme potom připraveni jen pro případ nenadálých záležitostí, které se řeší při cestě obtížně. Například rezervace treků, zajištění letenek až se rozhodnete vrátit a pod. Vlastní putování bude už jen na vás.  
Nejzajímavější jsou takové cesty, kdy musíme improvizovat, jste odkázáni na malou skupinku lidí, která si důvěřuje a pomáhá. Dostáváte do neznámých oblastí a nečekaných a nepřipravených  situací. Takhle vznikají autentické zážitky, nová přátelství a dobrodružství, jaké vám žádná cestovka nenabídne. Zkušení průvodci vám potvrdí, že si nejvíce užili průzkumné cesty, kdy se sami nebo v malé skupince vydali do nových míst bez přesného itinerář, kdy je cílem prozkoumat nová místa a připravit nové zájezdy. Nově vám i takové zážitky chceme nabídnout. Vyrážíme do míst, kam doposud zájezdy míří jen ojediněle. Vyrážíme se zkušeným  průvodcem, který se umí v dané zemi či charakteru krajiny dobře pohybovat, je komunikativní a zná jazyky. Expedice  má vždy daný termín, který je vymezen předem zakoupenými letenkami. Má daný cíl a místo. Existuje i představa itineráře, ale zároveň i předpoklad, že jej uzpůsobíme podmínkám a itinerář se změní.  Naše skupina bude mít zpravidla 4-5 účastníků, maximálně 8. Je samozřejmě podmínkou, aby účastníci expedice měli určitou cestovatelskou vyspělost a zkušenosti a lidé ve skupině si musí rozumět a navzájem si důvěřovat a pomáhat. Nejen z důvodu fyzické ale i psychické bezpečnosti jsou tedy tyto cesty výběrové a vyhrazujeme si právo účast odmítnout.
Cesty se sdílením představují nový typ zájezdu. Jde nejen o poznání přírody a kultury cizí země, ale také sama sebe. Setkáte se se sebou prostřednictvím svých spolucestujících i tím, co daná země nabízí.  Jsou velkou výzvou. Můžou nabídnou přáteství, blízkost, sdílení, inspiraci a také změnu. Průběh:  Budeme samozřejmě věnovat pozornost přírodním krásám a kulturním zajímavostem. Kromě toho má každá cesta své téma, které je v dané zemi akcentováno. Můžeme se tak od místních učit.  Osobní rozvoj je plnohodnotnou součástí programu.  Na cestě bude čas na diskuse, zpětné vazby, inspiraci, zážitkové aktivity a nepovinné sdílení s ostatními účastníky. Platí, že čím více energie do společné cesty vložíte, tím více také dostanete. Průvodci: Cestujeme v malé skupině s průvodcem lokalitou a lektorem, koučem či facilitátorem.  Ten má v tomto směru i odpovídající vzdělání, osobním rozvojem se profesionálně zabývá, postará se o atmosféru ve skupině a bude také zodpovídat za bezpečnost a psychickou pohodu účastníků. V zásadních situacích má právo veta, o mnoha věcech ale rozhoduje celá skupina. Náročnost: Každá cesta je profesionálně připravena a zajištěna. Bezpečnost je naší prioritou. Většina cest míří do pohodlných hotelů (tam, kde to jde), zpravidla je zajištěna polopenze či plná penze.  Charakter cesty bude poklidnější, než znáte z klasických zájezdů, během času budou chvíle vykročení z komfortní zóny i prostor pro improvizaci. Cesty se sdílením jsou výběrové. S každým účastníkem povedeme individuální pohovor, vyhrazujeme si právo účast potvrdit či odmítnout. Důvodem může být psychická a fyzická  bezpečnost a kompatibilita jednotlivých členů ve skupině. Skupina tak získá porozumnění a prostor pro růst.