Exotika Jizerských hor pro rodiny s dětmi

Petr Hlubuček

Exotika Jizerských hor pro rodiny s dětmi

Pojeďte i s dětmi na pár dní do Jizerek. Vybrali jsme příjemný penzion se skvělou kuchyní a hlavně připravujeme program pro děti i rodiče. Někdy dohromady, někdy zvlášť pro děti a zvlášť pro dospělé. 

Cesta do Jizerek vyřeší, jak si užít čas s dětmi dohromady i jak to udělat, když si chcete užít pár hodin bez dětí, ale nemáte je kam poslat. Připraveny budou hry pro děti zatímco vy si projedete hřebeny Jizerek na kole (možnost zapůjčení kol). Dále je na programu sochařská dílna, kde vyrábíte sochy dohromady s dětmi pod vedením sochaře. Těšit se můžete také na horolezení, lukostřelbu či hry v přírodě.

Program:

je volitelný a budeme jej přizpůsobovat počasí, míře únavy i aktuálním potřebám. Domluvíme se na vytvoření dětské či dospělé skupiny, sami či s rodinou. Všichni mohou být spokojeni, ženy, muži, děti malé i dospívající. Bude prostor na toulání po Jizerkách na horských kolech i pěšky.

Můžete s námi zažít východ slunce na vrcholu Jizery, ranní koupel v nedalekém jezírku nebo cyklovýlet na Paličník – utajovanou perlu Jizerek. Zájemci se mohou s námi přidat na ranní nebo večerní výběh na místa, která téměř jistě neznáte.

Večery můžete trávit odpočinkem či naším programem – pro děti zorganizujeme noční hru, pro dospělé nezvyklou degustaci vína „In vino veritas. Také si připravíme jídlo v „setonově hrnci“ (pečené v zemi) a můžeme si nad dobrým jídlem a pitím povídat o vzdálených zemích a proměnách dnešního světa.

Když nám zbyde prostor můžeme si společně zazpívat i zatancovat s místní živou kapelou nebo si zahrát divadlo.

Budeme improvizovat, nebudeme nikoho do ničeho nutit ale zároveň se pokusíme vám zprostředkovat vice zážitků než při cestě do exotických zemí.

Realizační tým:

Tento zájezd povede Aleš Tureček s týmem zkušených instruktorů, kteří mají za sebou velkou řadu táborů, škol v přírodě i teambuildingových kurzů.

Místo:

Vybrali jsme místo, které vás zaujme stejně jako zaujalo nás pro svou jedinečnou polohu, maličko schované od frekventovaných jizerských cest ale přesto coby kamenem dohodil od jizerské magistrály a cyklistických tras. Snad můžeme i prozradit, že v okolí se bude v příštím roce konat mistrovství světa v orientačním běhu.

Chceme, abyste se zároveň se cítili bezpečně (příjezd vlastními auty, noclehy ve dvoulůžkových pokojích či v apartmánech pro rodiny, program je volen z velké části pod širým nebem, k dispozici budeme mít jen pro naši skupiny krásnou, velkou a dobře větratelnou klubovnu). Zázemí máme v horské chalupě „Potkávárna u Havrana“ v Horním Maxově v Jizerských horách. Máme ji celou k dispozici. Zájezd má plnou penzi v tamní restauraci, program v klubovně a v okolí, ubytování na pokojích s vlastním sociálním zařízením a sprchou (dvou až čtyřlůžkových pokojích). Program je koncipován spíše pro děti od 6 let výše.

Odjezd
Návrat
Cena
 • 21. 08. 2020
  26. 08. 2020
  Cena je uvedena níže

Na co se můžete těšit?

 • Nádherná příroda Jizerských hor a penzion v Maxově, který budeme mít pro sebe
 • Program pro děti i rodiče. Zvlášt i dohromady.
 • Plná penze a skvěle umístěný penzion o téměř u Jizerské magistrály
 • Skvělé místo pro horská kola i pěší turistiku nebo orientační běh.
 • Intenzivnější program jehož součástí je i strategická a noční hra (pro zájemce)
 • Kreativní program
 • Setkání se zajímavými lidmi i se sebou samým
 • Čas se také zastavit, nic nedělat, o nic se nestarat a jen tak si užívat!

Fotogalerie

Doplňující informace

 • Cena:

  základní cena:                        8 940 Kč

  děti do 15 let:                               6 860 Kč

  rodina 2 dospělí + 2 děti:        29 440 Kč

 • Cena zahrnuje:

  Ubytování v příjemném horském penziónu, plnou penzi, profesionálně připravený program včetně průvodců, instruktorů a lektorů, kteří budou program po celou dobu zajišťovat.  

 • Cena nezahrnuje:

  Dopravu – předpokládáme příjezd účastníků vlastními auty, zapůjčení horských kol, nápoje.

 • Ubytování:

  Budete mít k dispozici dvoulůžkové a čtyřlůžkové pokoje. Pokoje obsazujeme v pořadí přihlášení. Dále budeme využívat novou prostornou a pohodlnou klubovnu, restauraci a veškeré zázemí penzionu. 

  Penzion je umístěny na Karlově,je trochu schovaný od frekventovaných Jizerských cest ale přesto co by kamenem dohodil od Jizerské magistrály a cyklistických tras.

 • Cyklistika a další sporty:

  Jizerky jsou prošpikované krásnými stezkami pro horská kola. Budeme mít připravené trasy, nicméně předpokládáme, že kola si přivezete svá vlastní. (V případě potřeby je možné domluvit v Bedřichově zapůjčení kol). V případě zájmu můžeme nabídnout i některé trochu „exotické sporty“ jako je například cykloorienťák, kdy jedete na kole podle mapy pro orientační běh na horském kole, lukostřelby, skalní golf a další.

 • Hry, kreativní workshopy a další program:

  Součástí programu budou různé hry i kreativní činnosti.

  Nechceme předem prozrazovat detaily programu, přišli byste o překvapení. Nikdo vás ale nebude do programu nutit, bude jen na vás zda se rozhodnete do konkrétní nabídky vstoupit. Každopádně myslíme na to, aby program byl zajímavý pro všechny a také v době, kdy poběží program jen pro rodiče, tak paralelně poběží program pro děti.

Itinerář

 • 1. - 6.den

  Program bude připravený variantně a bude se přizpůsobovat zejména počasí, ale i očekávání účastníků a celkovému složení celé skupiny.

  Do programu budou zařazeny například aktivity:

  individuální i společné cyklovýlety po Jizerských horách

  pěší túry v závislosti na fyzické kondici (s možností dovést řidiče z cíle putování, kteří se potom zajedou auty pro svou rodinu)

  společné bubnování 

  společná příprava jídla v tzv. setonův hrnec

  lukostřelba nebo „letní biatlon“ (na kole s lukostřelbou)

  kreativní dílny (sochařská nebo kovářská dílna…)

  strategická hra 

  degustace vína

  promítání a vyprávění o cestách do dalekých zemí

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


Související zájezdy

Vyměňte hotel za loď a vyzkoušejte objevování nejkrásnějších zátok, ostrovů, starobylých přístavních městeček i nádherné přírody. Jachting (nebo také sailing)  je zážitek jiného druhu. Nabízíme vám dobrodružství  a zároveň maximální bezpečí.  Jízda na lodi je jedinečný pocit svobody a bezprostředního kontaktu s živly – mořem, větrem a přírodou. Na noc zakotvíme v poklidné romantické zátoce, vykoupeme se na nádherné pláži, kterou budeme mít sami pro sebe a se sklenkou vína si vychutnáme působivý západ slunce. Naši kapitáni jsou profesionálové, kteří mají naplutý velký počet námořních mil,  jsou velitelé jachet s mezinárodní platností a jsou prověřeni na moři, jak velkým počtem naplutých námořních mil, tak zkušenostmi ve velmi náročných podmínkách. Jsou to zároveň vaši průvodci a instruktoři, kteří vytvářejí na lodi pohodu, baví je jejich práce a neumějí si představit být bez lidí a lodě na moři. Během plavby budou o vás maximálně pečovat. Kapitáni vás naučí základním námořním dovednostem, jakými je navigace, povětrnostní podmínky, používání plachet, jízda s motorem a mnoho dalšího. Pro zájemce bude samozřejmě dost příležitosti vyzkoušet si řízení lodi a zažít týmovou práci při práci s plachtami, navigací či manévrování. A naši kapitáni vám budou zárukou, že vše proběhne v maximálním bezpečí a budete mít ještě léta na co vzpomínat.
Cesty se sdílením představují nový typ zájezdu. Jde nejen o poznání přírody a kultury cizí země, ale také sama sebe. Setkáte se se sebou prostřednictvím svých spolucestujících i tím, co daná země nabízí.  Jsou velkou výzvou. Můžou nabídnou přáteství, blízkost, sdílení, inspiraci a také změnu. Průběh:  Budeme samozřejmě věnovat pozornost přírodním krásám a kulturním zajímavostem. Kromě toho má každá cesta své téma, které je v dané zemi akcentováno. Můžeme se tak od místních učit.  Osobní rozvoj je plnohodnotnou součástí programu.  Na cestě bude čas na diskuse, zpětné vazby, inspiraci, zážitkové aktivity a nepovinné sdílení s ostatními účastníky. Platí, že čím více energie do společné cesty vložíte, tím více také dostanete. Průvodci: Cestujeme v malé skupině s průvodcem lokalitou a lektorem, koučem či facilitátorem.  Ten má v tomto směru i odpovídající vzdělání, osobním rozvojem se profesionálně zabývá, postará se o atmosféru ve skupině a bude také zodpovídat za bezpečnost a psychickou pohodu účastníků. V zásadních situacích má právo veta, o mnoha věcech ale rozhoduje celá skupina. Náročnost: Každá cesta je profesionálně připravena a zajištěna. Bezpečnost je naší prioritou. Většina cest míří do pohodlných hotelů (tam, kde to jde), zpravidla je zajištěna polopenze či plná penze.  Charakter cesty bude poklidnější, než znáte z klasických zájezdů, během času budou chvíle vykročení z komfortní zóny i prostor pro improvizaci. Cesty se sdílením jsou výběrové. S každým účastníkem povedeme individuální pohovor, vyhrazujeme si právo účast potvrdit či odmítnout. Důvodem může být psychická a fyzická  bezpečnost a kompatibilita jednotlivých členů ve skupině. Skupina tak získá porozumnění a prostor pro růst.