Jizerské hory s dětmi jinak (program částečně i bez dětí)

Petr Hlubuček

Jizerské hory s dětmi jinak (program částečně i bez dětí)

Pojeďte i s dětmi na pár dní do Jizerek. Vybrali jsme příjemný penzion se skvělou kuchyní a hlavně připravujeme program pro děti i rodiče. Někdy dohromady, někdy zvlášť pro děti a zvlášť pro dospělé. 

Cesta do Jizerek vyřeší, jak si užít čas s dětmi dohromady i jak to udělat, když si chcete užít pár hodin bez dětí, ale nemáte je kam poslat. Připraveny budou hry pro děti zatímco vy si projedete hřebeny Jizerek na kole (možnost zapůjčení kol). Dále je na programu sochařská dílna, kde vyrábíte sochy dohromady s dětmi pod vedením sochaře. Těšit se můžete také na horolezení, lukostřelbu či hry v přírodě.

Program:

je volitelný a budeme jej přizpůsobovat počasí, míře únavy i aktuálním potřebám. Domluvíme se na vytvoření dětské či dospělé skupiny, sami či s rodinou. Všichni mohou být spokojeni, ženy, muži, děti malé i dospívající. Bude prostor na toulání po Jizerkách na horských kolech i pěšky.

Můžete s námi zažít východ slunce na vrcholu Jizery, ranní koupel v nedalekém jezírku nebo cyklovýlet na Paličník – utajovanou perlu Jizerek. Zájemci se mohou s námi přidat na ranní nebo večerní výběh na místa, která téměř jistě neznáte.

Večery můžete trávit odpočinkem či naším programem – pro děti zorganizujeme noční hru, pro dospělé nezvyklou degustaci vína „In vino veritas. Také si připravíme jídlo v „setonově hrnci“ (pečené v zemi) a můžeme si nad dobrým jídlem a pitím povídat o vzdálených zemích a proměnách dnešního světa.

Když nám zbyde prostor můžeme si společně zazpívat i zatancovat s místní živou kapelou nebo si zahrát divadlo.

Budeme improvizovat, nebudeme nikoho do ničeho nutit ale zároveň se pokusíme vám zprostředkovat vice zážitků než při cestě do exotických zemí.

Realizační tým:

Tento zájezd povede Aleš Tureček (spolu s dalšími dvěma instruktory), který má za sebou řadu akcí pro rodiny s dětmi, přírodních táborů a je zároveň lektorem v oblasti vzdělávání dospělých. Průvodcoval také zájezdy na Srí Lanku a do dalších zemí.

Místo:

Vybrali jsme místo, které vás zaujme stejně jako zaujalo nás pro svou jedinečnou polohu, maličko schované od frekventovaných jizerských cest ale přesto coby kamenem dohodil od jizerské magistrály a cyklistických tras. Snad můžeme i prozradit, že v okolí se bude v příštím roce konat mistrovství světa v orientačním běhu.

Chceme, abyste se zároveň se cítili bezpečně (příjezd vlastními auty, noclehy ve dvoulůžkových pokojích či v apartmánech pro rodiny, program je volen z velké části pod širým nebem, k dispozici budeme mít jen pro naši skupiny krásnou, velkou a dobře větratelnou klubovnu). Zázemí máme v horské chalupě „Potkávárna u Havrana“  na Karlově v Jizerských horách. Máme ji celou k dispozici. Zájezd má plnou penzi v tamní restauraci, program v klubovně a v okolí, ubytování na pokojích s vlastním sociálním zařízením a sprchou (dvou až čtyřlůžkových pokojích). Program je koncipován spíše pro děti od 8 let do 15 let.

Odjezd
Návrat
Cena
 • 21. 08. 2020
  26. 08. 2020
  Cena je uvedena níže

Na co se můžete těšit?

 • Nádherná příroda Jizerských hor a penzion v Maxově, který budeme mít pro sebe
 • Program pro děti i rodiče. Zvlášt i dohromady.
 • Plná penze a skvěle umístěný penzion o téměř u Jizerské magistrály
 • Skvělé místo pro horská kola i pěší turistiku nebo orientační běh.
 • Intenzivnější program jehož součástí je i strategická a noční hra (pro zájemce)
 • Kreativní program
 • Setkání se zajímavými lidmi i se sebou samým
 • Čas se také zastavit, nic nedělat, o nic se nestarat a jen tak si užívat!

Fotogalerie

Doplňující informace

 • Cena:

  základní cena:                         

  dospělí:                 7 640 Kč                     

  děti (8- 15 let):     6 440 Kč    

 • Cena zahrnuje:

  Ubytování v příjemném horském penziónu, plnou penzi, profesionálně připravený program včetně průvodců, instruktorů a lektorů, kteří budou program po celou dobu zajišťovat.  

 • Cena nezahrnuje:

  Dopravu – předpokládáme příjezd účastníků vlastními auty, zapůjčení horských kol, nápoje.

 • Ubytování:

  Budete mít k dispozici dvoulůžkové a čtyřlůžkové pokoje. Pokoje obsazujeme v pořadí přihlášení. Dále budeme využívat novou prostornou a pohodlnou klubovnu, restauraci a veškeré zázemí penzionu. 

  Penzion je umístěny na Karlově,je trochu schovaný od frekventovaných Jizerských cest ale přesto co by kamenem dohodil od Jizerské magistrály a cyklistických tras.

  Další detaily zde: https://www.potkavarnauhavrana.cz/

 • Cyklistika a další sporty:

  Jizerky jsou prošpikované krásnými stezkami pro horská kola. Budeme mít připravené trasy, nicméně předpokládáme, že kola si přivezete svá vlastní. (V případě potřeby je možné domluvit v Bedřichově zapůjčení kol). V případě zájmu můžeme nabídnout i některé trochu „exotické sporty“ jako je například cykloorienťák, kdy jedete na kole podle mapy pro orientační běh na horském kole, lukostřelby, skalní golf a další.

 • Hry, kreativní workshopy a další program:

  Součástí programu budou různé hry i kreativní činnosti.

  Nechceme předem prozrazovat detaily programu, přišli byste o překvapení. Nikdo vás ale nebude do programu nutit, bude jen na vás zda se rozhodnete do konkrétní nabídky vstoupit. Každopádně myslíme na to, aby program byl zajímavý pro všechny a také v době, kdy poběží program jen pro rodiče, tak paralelně poběží program pro děti.

Itinerář

 • 1. - 6.den

  Program bude připravený variantně a bude se přizpůsobovat zejména počasí, ale i očekávání účastníků a celkovému složení celé skupiny.

  Do programu budou zařazeny například aktivity:

  individuální i společné cyklovýlety po Jizerských horách

  pěší túry v závislosti na fyzické kondici (s možností dovést řidiče z cíle putování, kteří se potom zajedou auty pro svou rodinu)

  společné bubnování 

  společná příprava jídla v tzv. setonův hrnec

  lukostřelba nebo „letní biatlon“ (na kole s lukostřelbou)

  kreativní dílny (vytváření hliněných soch, obrazů nebo třeba mozaiky z přírodních meteriálů…)

  strategická hra 

  degustace vína

  promítání a vyprávění o cestách do dalekých zemí

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


Související zájezdy