ALBÁNIE

Kdysi uzavřená Albánie láká v dnešní době turisty krásou svých nedotčených horských masivů, hlubokých soutěsek a divokých řek,  ale také antickými památkami a překvapivě zachovalou architekturou, pravoslavnými monastýry i krásnými plážemi Albánské riviéry. Navštívíme i někdejší římská města zapsaná na seznamu UNESCO.

Albánie je zemí kontrastů, protože tu vedle koňských povozů potkáme i velmi oblíbené Mercedesy a vyřazené české Karosy. Pro vyznavače terénních vozů a motorek představuje Albánie ráj, kde se vyřádí do sytosti. Podobně představuje Albánie ráj pro vodáky. Zdejší divoké řeky nabízejí jedinečné podmínky pro rafting. Poklidný albánský venkov potom překvapí nebývale pohostinnými a přátelskými lidi.

Zbavte se předsudků a ochutnejte Albánii, kde už neplatí, že se tu zastavil čas a která už nikdy nebude natolik divoká, jako ještě je nyní.

Na co se můžete těšit?

 • pravoslavné monastýry a římská města a antické památky zapsaná na seznam UNESCO
 • krásné pláže albánské reviéry
 • nodotčené horské masivy, hluboké soutěsky a divoké řeky

Fotogalerie

Místa pobytu

Island

Uvedené video je verze obsahující jen 5 úvodních minut celé přednášky či promítání. Pokud máte zájem shlédnout celé video, potom prosím vyplňte tento formulář, kterým nám zároveň dáváte souhlas se zasíláním podobných vzdělávacích i reklamních materiálů. Odkaz pro zhlédnutí videa vám obratem pošleme mailem. Děkujeme.

Promítání vás zavede na všechna nejznámější, ale i méně navštěvovaná místa na Islandu.
Objedeme jej kolem dokola po okružní silnici číslo 1, ale vydáme se i do vnitrozemí
dostupného pouze terénními auty schopnými brodění řek. Projdeme si nejpopulárnější islandské treky, zavítáme na Vestmanské ostrovy i sopku Laki.
Výběr z fotografií z několika měsíců strávených na Islandu touláním pěšky i autem. Přednáší
Helena Křenková, naše kolegyně, průvodkyně severských zemí.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  KANADA – SKALISTÉ HORY

  GOLF V PORTUGALSKU

  AUSTRÁLIE

  ZIMNÍ LAPONSKO S POLÁRNÍ ZÁŘÍ

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • Termíny a cena nejdete na www.madeiran.cz

   http://www.madeiran.cz

  Pohodový přechod Madeiry nalehko

  MONAKO