BARMA – MYANMAR

Jarmila Picková

BARMA – MYANMAR

Myanmar (dříve Barma) je prastarou kulturní zemí ležící na křižovatce velkých civilizací Asie. Dodnes patří mezi nejtajemnější destinace světa. Odedávna patří do sféry indického vlivu.

Barma byla přejmenována v roce 1989 na Myanmar (původní  název před příchodem Britů).  Také je někdy nazývána Zlatou zemí, nejen pro zlaté pagody, ale i díky nerostnému bohatství a úrodné půdě. Žijí zde desítky rozmanitých etnických skupin, přičemž dominantní jsou . Naprostá většina obyvatel dosud žije tradičním způsobem života nepoznamenaným západní civilizací. Například tu muži chodí v sukních a pádlují nohama.

Barma je země kontrastů – díky vojenské juntě, která padla až do roku 2011, patří k nejchudším zemím světa. Zároveň se ale pyšní  tisíci skutečně pozlacených pagod a Buddhy. Hluboce zakořeněný buddhismus přetrvává v myšlení všech „obyčejných“ Barmánců a ovlivňuje jejich každodenní život a snad díky chudobě jsou zdejší lidé nesmírně přátelští a laskaví.

Do Barmy vstoupíme v Yangoonu – dřívějším hlavním městě s  někdejším koloniálním názvem Rangún, který se dodnes honosí koloniální architekturou.  Přeletíme do Baganu –  starověkého královského města na řece Iravádí, které nás bude fascinovat neuvěřitelnými 5 000 chrámy, které budeme projíždět na e-bikách.  BUdeme mít příležitost plavby po řece Iravádí. Mýtické horské jezero Inlé nás překvapís plovoucími zahradami a domy na vysokých kůlech na vodě.

Na co se můžete těšit?

 • Nejposvátnější pagoda Shwedagon (UNESCO)
 • Yangoon (Ragún) - někdejší velkolepé koloniální město (UNESCO)
 • Magické jezero Inlé
 • Bagan - je starověké město s 5000 chrámy na řece Iravádí (UNESCO)
 • Yangoon (dříve Rangún) - pestré kulturní dědictví někdejšího koloniálního města

Fotogalerie

Místa pobytu

Místa pobytu

Doplňující informace

 • cena nezahrnuje :

  letenky, pozn. v případě zájmu je možné letět přes Bangkok s prohlídkou a přenocováním.

 • cena zahrnuje :

  Realizaci zájezdu s českým průvodcem, veškeré transfery (taxi, autobus, výjimečně i místní doprava), ubytování v kvalitních 3* hotelích,  stravování formou plné penze v dobrých restauracích, vstupné do pagody Shwesanday, poplatek za vstupné do Baganu, zapůjčení elektromotorek v Baganu, plavba lodí po řece Iravádí, zapůjčení kol na jezeře Inlé, plavba lodí po jezeře Inlé.

 • poznámka :

  Uvedená cena je orientační. Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…). Významnou roli rovněž hraje dostatek času na realizaci, neboť zejména cena ubytování a letenky se vždy zvyšují v čase, který zbývá do uskutečnění akce a je třeba zejména tyto služby objednat s dostatečným předstihem. Svou roli rovněž často hraje omezená kapacita kvalitních průvodců i služeb. V případě zájmu nám proto prosím kontaktujte s dostatečný předstihem. 

 • orientační cena :

  Cena od 39 000 Kč,  pro skupinu 25 účastníků

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  Odpoledne odlet z Prahy.

 • 2. den

  Přílet do Yangúnu (dříve Rangúnu).

  Odpoledne přílet do Yangúnu (případně jezero Inya).

  Myanmarská uvítací večeře.

 • 3. den

  V ranních hodinách cca 1,5 hod. místní přelet přelet do Baganu, ubytování.

  Výlet na elektromotorkách na pagodu Shwesenday a další pagody (UNESCO) s pozorováním západu slunce, kouzelné panorama Starého Baganu.

 • 4. den

  Dopoledne plavba po řece Iravádí s výhledem na pagody.

  Oběd a místní přelet na jezero Inlé.

 • 5. den

  Plavba k horkým pramenům Nyaungshwe, zájemci mohou namísto dopravy lodí zvolit kolo. Možnost návštěvy zdejšího vinařství.

  Večerní návštěva proslulého kláštera Ngaphe Kyaung.

 • 6. den

  Relaxace u jezera.

  Pro zájemce individuální vyjížďky na kole či krátký výlet do hor.

  Odpoledne místní přelet do Rangúnu (1 hod letu.)

 • 7. den

  Trh Bogyoke Aung San – úžasné panoptikum barmského života.

  Dowtown Yangoon – historický střed někdejšího koloniálního města vybudovaného v 50. letech 19.století v době britské správy. Ačkoliv se zub času dosti podepsal, stejně pocítíte někdejší atmosféru a poznáte pestré kulturní dědictví Yangoonu.  

  Návštěva pagody Shwedagon (nejposvátnější v zemi), bohoslužba – případně i s rozsvěcením svící (nekoná se vždy)

  Odpočinek v dobrém hotelu, večeře – Myanmarská kuchyně

 • 8. - 9. den

  Zpáteční přelet do Prahy, přílet v brzkých ranních hodinách

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


  Související zájezdy