TAJEMNÉ IRSKO A DUBLIN

Jarmila Picková

TAJEMNÉ IRSKO A DUBLIN

Legendami a mýty opředené Irsko dýchá zvláštní tajemnou energií. Ruiny dávných kláštěrů, keltské kříže, opuštěné domky na divokých útesech, to všechno jsou pozůstatky pohnuté irské historie. Divocí předkové v podobě Keltů a Wikingů i tak je možné vidět Irsko. Starobylá opatství, kláštery a všudy přítomné keltské kříže jsou jen odleskem někdejších časů.

A potom – uprostřed Wicklow Mountains, jen 50 km na jih od Dublinu, leží  Glendalow (místo dvou jezer), kde se v 6. století usadil poutník  svatý Kevin, který se oddával zbožným meditacím, ale hlavně byl jedním ze zakladatelů křesťanství.  A kdo obejme Kevinův kříž, vysoký asi dva a půl metru, tomu se prý splní to největší přání.

Vedle všech mystických míst budeme vychutnávat nádhernou, drsnou a neuvěřitelně zelenou irskou přírodu s působivými národními parky jakými je i již zmíněné Wicklow Mountains, Killarney s překrásnými jezery, nebo park Glenveagh.

Cesto nazpátek se určitě zastavíme i v Dublinu s proslulou Trinity Coledge, která je součástí university v Cambridgi, ale také zajděte do typických barů s živou muzikou, černým pivem Guiness a nezapomeňte navštívit palírnu Whiskey.

Na co se můžete těšit?

  • Irsko s divokou vikingskou a keltskou historií
  • Dublin s palírnou whisky a neuvěřitelnými hospodami
  • proslulá kultura, bary se živou hudbou i křesťanská historie
  • Reálnou možnost změny

Doporučená délka pobytu: 3 - 5 dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě

Související zájezdy