FRANCIE – AZUROVÉ POBŘEŽÍ

Jarmila Picková Evropa

FRANCIE – AZUROVÉ POBŘEŽÍ

Azurové pobřeží má ve svém názvu průzračně modrou barvu moře. Rozkládá se mezi Monakem a Marseille.  Říká se, že když bůh stvořil svět, tak zde, v oblasti zvané Provance, nešetřil. Sluncem zalitému kraji opravdu nic nechybí. Voňavé lány levandulových polí,  úrodné vinice plodící nejlepší světová vína, pohádkově husté lesy, hluboké kaňony. Na pobřeží se střídají se zde příkré vápencové útesy  se širokými plochými mořskými zálivy, hluboké kaňony, vysoké kopce i úrodné nížiny.

Provance je velmi vyhledávána pro svou pestrost, pohodu a rozmanitost. Můžete se koupat v průzračně čistém moři,  obdivovat nádhernou přírodu třeba v  přírodní rezervaci Camargue v deltě řeky Rhony, kde potkáte i volně se vyskytujícího se plameňáka nebo volně se pasoucí se bílé koně, dokonce. Můžete splouvat řeky, nebo vyrazit do hor, nebo si půjčit kolo .  A nebo můžete vychutnávat romantický francouzský venkov, degustovat skvělá vína a oddávat se skvělé provensálské kuchyni, která je tak pestrá, čerstvá a zdravá, jako zdejší kraj.

Na co se můžete těšit?

 • sluncem zalitý kraj s vinicemi a lány levandulových polí
 • husté lesy, hluboké kaňony, pobřeží s vápencovými útesy
 • přírodní rezervaci Camargue s pasoucími se stády bílých koní
 • romantický francouzský venkov s degustací skvělých vín a skvělé provensálské kuchyni

Doporučená délka pobytu: 4 - 7 dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • orientační cena:

  30 000 Kč

  jaro 2019,  4 denní zájezd

 • cena zahrnuje:

  letenky (v období jaro, podzim),  kvalitního českého průvodce, ubytování v kvalitním *** hotelu, dopravu autobusem po celou dobu zájezdu,  3 x plnou penzi v dobrých francouzských restauracích, návštěvu ve zdejším vinařství s degustací 3 vín a ochutnávkou místních produktů, vstupy, pojištění úpadku CK, pojištění zodpovědnosti CK, 40 účastníků

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě

Související zájezdy