Holandsko na motorové lodi

Petr Hlubuček

Holandsko na motorové lodi

Nabízíme nezvyklý způsob poznávání Holandska – z paluby motorové lodi.  Karel Čapek napsal, že Holandsko má třetí rozměr ve vodě. Je totiž doslova protkané kanály, řekami a jezery a po Holandsku tak můžete cestovat stejně snadno autem jako lodí. Řízení motorové lodi je tak jednoduché, že nepotřebujete žádný kurz než asi hodinové zaškolení.

Umělé kanály v Holandsku mají jednu zvláštnost – jsou lehce nad úrovní krajiny a díky tomu máte z lodi úžasný výhled a Holandsko má opravdu co nabízet. Krajina, vesničky i města jsou tady velmi působivá, na jaře uvidíte obrovská pole tulipánů, budete míjet větrné mlýny a budou se před vámi zvedat padací mosty, abyste všude snadno propluli.  Během plavby se můžeme zúčastnit proslulé květinové burzy v Aalsmeru, dražby sýrů v Alkmaru, nebo zavítat na proslulé pláže v Sheveningenu, kde je i okruh F1.

Plavba napříč Holandskem je zážitek na celý život.

Na lodi můžete samozřejmě vařit i nocovat, ale pokud budete vyžadovat větší komfort, bývá zvykem zakotvit loď u noblesního penziónu a večer strávit v příjemném městečku a povečeřet mořské specialit.

Na co se můžete těšit?

  • poznávání romantického Holandska z paluby lodě
  • Holandsko protkané kanály, řekami a jezery
  • sýrové farmy, květinová dražba, dražba sýrů v Aalsmeru
  • větrné mlýny, obrovská pole tulipánů, romantické vesničky i městečka

Doporučená délka pobytu:
7 dní dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

    Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


    Související zájezdy