HONG KONG

Hong Kong je branou do Ásie.  Má zvláštní administrativní postavení a proto do tohoto, dne již čínského města, nepotřebujete vízum. Přes své velké zalidnění (podobné jako třeba New York) je Hong Kong čisté a velmi příjemné místo, kde stojí na chvíli pobýt.  Za prohlídku rozhodně stojí nejvýznamnější a komfortní městská čtvrť Kowloon, kde najdete velké množství obchodů, mrakodrapů a také čínských, filipínských nebo korejských restaurací .

Za výlet stojí výlet lodí do někdejší Portugalské kolonie Macao, či výlet na Victoria Peaks odkud uvidíte panorama celého HongKongu, rybářské město Chenny Ciah, či obchodní centrum.

Historie dnešního HongKongu se začíná roku 1842, kdy Britové převzali vládu nad ostrovem a dovedly jej k dnešnímu rozkvětu a čilému obchodnímu centru a příjemnému místu k životu. HongKong si i posvém vrácení čínské vládě vyjednal výraznou autonomii a tím i velkou míru svobody.  Návštěva HongKongu, který je velkou asijskou křižovatkou,  může být jakási aklimatizace pro návštěvu Číny, nebo kamkoliv do Ásie. Zároveň ale díky přímému leteckému spojení má smysl zaletět do HOngKongu třeba jen na 3 dny, podobně jako výlety do New Yorku.

 

Na co se můžete těšit?

 • Cestu do výstavního HongKongu, který není tak docela čínským městem
 • Návštěvu čínského Macao

Doporučená délka pobytu:
2 - 4 dny dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  Snowman trek – Bhútán

  Japonsko

  NOVÝ ZÉLAND

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • Aktuálně nemáme vypsaný žádný termín

  Mindfulness a přirozený běh věcí – Laos

  Réunion a Mauricius

  MEXIKO – YUCATÁN