IZRAEL

Petr Hlubuček

Izrael bezesporu patří mezi nejzajímavější země světa. Nikde jinde nenajdete na tak malém území tolik odlišných náboženství, nádhernou i divokou přírodu, stejně tak jako množství protikladů. Historie této země je propojena třemi náboženstvími a všechna se potkávají v Jeruzalémě.

Když se pokusíme se nahlédnout pod povrch každodenních, často kontroverzních zpráv, zjistíme, že Izrael je úžasně zajímavou, různorodou a nedocenitelnou pokladnicí památek a rájem pro ty, kteří se zajímají o kořeny této civilizace a její kulturní tradice a zvyky. Velmi pestrá je i jeho příroda. Pouště, hory, oázy, jezera, úrodné nížiny  a Mrtvé moře ve  kterém se rozhodně vykoupeme.

Umíme vám nabídnout ucelený biblický zájezd, kdy na vlastní oči uvidíte místa spojená s biblí, se  starým i novým zákonem. Místa historie, kde vznikala tři největší monoteistická náboženství.

A nebo vám nabídne spíše současný pohled na Izrael, dvy dny zůstaneme v Jeruzalémě, vystoupíme na legendární pevnost Masada, jejíž hostorie se dotýká každého žida. Na závěr na chvíli zavítáme i k Rudému moři.

 

 

Doporučená délka pobytu: 4 - 10 dní dní.

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě

Aktuální destinace
Asie
Aktuální tematické členění
Cesty za kulturou Dobrodružství UNESCO
Aktuální incentiva
Poznávací

Na co se můžete těšit?

  • historie Izraele, která je propojena třemi náboženstvími, která se potkávají v Jeruzalémě
  • biblická místa
  • legendární pevnost Masada
  • pouště, hory, oázy, jezera, úrodné nížiny  a Mrtvé moře