Jachting – Karibský sen na katamaránu

Petr Hlubuček

Jachting – Karibský sen na katamaránu

Odpočinek  na plachetnici či katamaránu je velkým dobrodružstvím dnešní doby. Zajistíme pro vás lodě i zkušené kapitány, nepotřebujete žádnou zkušenost. Každý, koho láká cestování na moři, může zažít ten neopakovatelný pocit naprosté svobody. Na lodi se dostanete do bezprostředního kontaktu s živly, přírodou, mořskými zvířaty, poznáte romantické ostrůvky, starobylé přístavy, úžasné zátoky, zakotvíte na panenské pláži a budete obdivovat nádherné západy slunce. A koupání v průzračně čistém moři – kde se vám jen zachce. Vyměňte hotel za loď.

Souostroví Malé Antily nabízí skvělý jachtařský program i bezpočet nádherných zátok pro kotvení. Pobyt na lodi budete střídat s výpravami na ostrovy, můžete rybařit, potápět se nebo šnorchlovat, jezdit na mořském kajaku a mnoho dalšího. Vyplouváme z ostrova Guadelope s překrásným členitým pobřežím, navštívíme souostroví  Îles des Saintes, které je jedním z nejlíbivějších v celém Karibiku, kde najdete úžasnou karibskou přírodu a národní park National de la Guadeloupe a vrcholem bude ostrov Dominika,  jehož členité vnitrozemí je převážně pokryto tropickým pralesem, který dosud zůstává z větší části zachován v původní podobě.

Máme promyšlený program i trasu. Avšak v případě, že chcete postavit plavbu na míru,  rádi Vám jí ušijeme!  Další detaily najdete v kapitole Jachting nebo na www.inspira-sailing.cz

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • orientační cena zájezdu :

  49 000 Kč / osobu  při rezervaci plné kapacity katamaránu (6 nebo 8 osob)

 • Cena nezahrnuje :

  Letenky.

 • cena zahrnuje :

  Pronájem katamaránu po celou dobu plavby, veškeré související poplatky, služby českého profesionální kapitána, hostesky, snídaně a obědy na lodi, večeře v restauracích, pitná voda na lodi po celý průběh plavby,  pojištění lodi, pojištění proti úpadku CK.

 • naši kapitáni a hostesky :

  Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni, jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshor), jsou jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR  a jsou zkušenými „mořskými vlky“.  Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí,  jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

  Na začátku plavby vás kapitán naučí všem potřebným dovednostem od navigace, přes používání plachet, trimu, refování, až po věci praktické, jako je vaření při plavbě.  Mají obrovské zkušenosti  s vedením týmu a prací se skupinou a jsou zodpovědní za bezpečný průběh jakékoli akce a expedice. Naši kapitáni mají zkušenosti jak s nejnáročnější firemní klientelou a jejich hlavní přidanou hodnotou je, že nadstandard považují za standard. A jsme na ně hrdí.

  Předpokládáme, že budete na lodi požadovat snídaně a večeře, proto bude na každé lodi i hosteska, která bude vařit a  pomáhat kapitánovi s organizací.

 • poznámka :

  Uvedená cena je orientační. Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (konkrétní typ lodě, aktuální datum závazné rezervace, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…).  

  Ceny pronájmu lodí jsou velmi závislé na čase závazné rezervace a rozdíly podle data objednávky mohou být značné. Významnou roli rovněž hraje omezená kapacita nabídky jachet charterových a rezervace času kapitánů. V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte s dostatečný předstihem. 

  Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách a může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky.  

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  dopoledne odlet z Prahy na Guadelope, nalodění

 • 2. - 7. den

  Plavba průlivem ostrova Guadalope, působivé souostroví Îles des Saintes s unikátní túrou na aktivní sopku, ostrov sopečného původu – Dominika. Výlet do deštného pralesa a dechberoucí Traffalgarské vodopády. A také nádherbé černé pláže, úžasné zátoky, skaliska, palmy a tropická příroda.

 • 8.den

  odlet do Prahy

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě