KEŇA, TANZÁNIE, ZANZIBAR

Petr Hlubuček

KEŇA, TANZÁNIE, ZANZIBAR

Mnozí z nás znají příběh Joy Adamsové a její lvice Elsy z africké divočiny. Pořád platí, že život na otevřených pláních Masai Mara a Serengeti,  je úžasné přírodní divadlo. Nejvíce zvířat je v proslulém národním parku Ngorongoro s obrovkým přírodním kráterem, který celoročně představuje zdroj vody a proto zde zvířata nemigrují, jako na jiných místech.  Žel bohu vlivem sucha, pytláků i pastevců, kteří proti divokým zvířatům používají jedy, začíná množství zvířat v srdci africké divočiny klesat.
Na safari nocujeme v komfortních stanech, které si kvalitou nezadají s 5* hotely, kde budeme mít možnost nocovat v národních parcích, což je v každém případě dobrodružství a zážitek, stejně jako stopování a pozorování zvířat během dne z jeepu. Program safari připravujeme v poklidném duchu , abychom si mohli vychutnat velké zažitky, které si člověk vybaví ještě po mnoha letech. 
Pokud budeme mít chuť, je možné strávit ještě nějaký čas na proslulém ostrově koření – Zanzibaru. Oceníme smaragdově modré pláže s obřími želvami, ale zejména úžasná místa na potápění či šnorchlování. Opravdoví fajnšmekři zde také mohou plavat s delfíny. Na samotný závěr navštívíme nesmírně fotogenický trh koření a přivezeme si v Evropě netušená koření.

Na co se můžete těšit?

  • úchvatné safari na otevřených pláních Masai Mara a Serengeti
  • národní park Ngorongoro
  • ostrov koření - Zanzibar
  • nádherné pláže, plavání s delfíny

Doporučená délka pobytu:
6 - 8 dní dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

    Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


    Související zájezdy