LUXUSNÍ GURMÁNSKÉ A VINAŘSKÉ BURGUNSKO

Luxusní zájezdy z naší nabídky v mnoha ohledech převyšují obvyklý standard služeb. Ubytování budeme po celou dobu v exkluzivním stylovém hotelu.

Vycházíme ze zkušenosti, že pro poznávání je ideální je vybrat nádherné místo s poutavou historií. Vlastní program musí být velmi zajímavý, ale nebudeme ztrácet čas přílišným cestováním, program se bude odvíjet v poklidnějším duchu a bude čas si vše opravdu užít. Umění žít je zkrátka v Burgundsku pozdvihnuto na úroveň filosofie.

Budeme tak mít čas vychutnat si středověké městečko Brancion, zastavíme se na degustaci  v nejdražším vinohradě světa Romanée-Conti. Prohlédneme si v  nedalekém Autunu také úchvatné římské památky. Navíc je Burgunsko proslulé nejen vínem, ale i gastonomií, takže se bude degustovat.  Zážitkem tohoto druhu bude i večerní plavba po kanále de Bourgogne s večeří na lodi.

V Burgundsku najdete excelentní suroviny pro gastronomii, např. masný skot Charolais, pasoucí se na zelených loukách, volně pobíhající kuřata z Bourg-en-Bresse, krmená kukuřicí, která mají své křehké maso, šneciholoubatakřepelky, pernatá a srstnatá zvěřina a v neposlední řadě i sladkovodní ryby, to vše lze najít na místních jídelníčcích. Chybět nebudou ani guisses de grenouille, žabí stehýnka, proslulí  burgundští hlemýždi, delikátní paštiky, teriny, sýry, klobásky a čerstvá zelenina.  A k tomu proslulá dijonská hořčice z hlavního města regionu – Dijonu…

 

 

Na co se můžete těšit?

 • exkluzivní ubytování, špičkové služby
 • zajímavý program i čas na relaxaci
 • špičkový a stylový hotel
 • půvab francouzského venkova
 • skvělá gastronomie
 • degustace v nejdražším vinohradě na světě

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • orientační cena zájezdu :

  od 23 000 Kč  / os.

 • cena nezahrnuje :

  letenku

 • cena zahrnuje :

  Kvalitního českého průvodce se znalostí francouzštiny, ubytování v kvalitním 4* nebo 5* hotelu, dopravu luxusním autobusem po celou dobu zájezdu,  plnou penzi ve velmi dobrých francouzských restauracích,  návštěva vinných sklípků a degustace, vstupy, plavba na lodi, pojištění úpadku CK, pojištění zodpovědnosti CK.

 • poznámka :

  Uvedená cena je orientační. Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…). Významnou roli rovněž hraje dostatek času na realizaci, neboť zejména cena ubytování a letenky se vždy zvyšují v čase, který zbývá do uskutečnění akce a je třeba zejména tyto služby objednat včas. Svou roli rovněž často hraje omezená kapacita kvalitních průvodců i služeb. V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte s dostatečný předstihem. 

  V případě tohoto zájezdu může být cena velmi rozdílná v závislosti volby kvality a místa ubytování, úrovně  veškerých služeb a zejména úrovně zvolených restaurací.

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  odlet z Prahy do Lyonu, opactví Fontenay poblíž Montbardu, které patří k francouzským architektonickým skvostům

  Burgunďané říkají, že červené burgundské zraje stejně jako žena. Umí být rozmarné, umí potěšit jako mladá dívka, být tajemné jako zralá žena a je plné příběhů dávných věků. Po výborné večeři ke které nebudou chybět šneci a další speciality  budeme degustovat vybraná burgundská vína ve sklípku 

 • 2. den

  návštěva přírodního parku Morvan, který vznikl z potřeby zachovat a uchránit nádhernou krajinu Burgundska před okolním světem. Nádherná zalesněná krajina plná tůní, řek a potoků. Můžeme se po Morbanu vadat na výlet, nebo na cyklistickou projížďku

  na konci přírodního parku navštívíte vesničku Vézelay, která je architektonickým klenotem a je zapsaná na seznamu UNESCO

  Pro zájemce experimentální stavba hradu Guédelon s použitím středověkých stavebních postupů

  celý den budeme poznávat zdejší malebný kraj, poklidný život francouzského venkova a objevovat tajemství francouzské kuchyně

   

 • 3. den

  Beaune – malebné historické město v proslulém vinařském regionu  Côte-d’Or.  Beaune je prastarým keltským a později i římským sídlem. Mezi hlavní turistické atrakce patří místní hospic, či ruiny kostela Saint Baudele z 5. století. Hlavní památkou je ale kostel Notre Dame.

  Na každém kroku v Beaune je poznat, že jsme v centru vinařského kraje. I nás dnešní den bude zasvěcený vínu a burgunské kychyni.

  Navštívíme i nejdražší vinohrad na světě Romanée-Conti

 • 4. den

  Burgundsko je možné poznávat z lodi – díky řekám, které jsou propojené kanály můžeme poznávat neporušenou přírodu, zvlněnou krajinu , středověká městečka i vinice.  Dnešní den strávíme na lodi, kterou může každý z účastníků sám řídit a nepotřebuje k tomu žádné zkoušky či zkušenost.  Ideální je možnost vzít si s sebou na palubu i kola a kombinovat jízdu po vodě a na kole.

   

 • 5. den

  prohlídka Dijonu – Chrám Sv. Michala a palác burgundských vévodů, tržnice, krámek s pravou dijonskou hořčicí

  přejezd do Lyonu a odlet zpět do Prahy

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


  Podobné zájezdy

  Fotbalové utkání v zahraničí

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • Termíny a ceny najdete na www.madeiran.cz

   http://www.madeiran.cz

  Silvestr na Madeiře

  Island – země ohně a ledu

  PLAVBY NA ZAOCEÁNSKÉ LODI

  USA PARKY ZÁPADU

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • Aktuálně nemáme vypsaný žádný termín

  Mindfulness a přirozený běh věcí – Laos

  0