MADEIRA

Madeira je skvělé místo na pestrou dovolenou, vyražte kdykoliv. Ostrov Madeira leží v Atlanském oceánu na úrovni Maroka a teplota ani v zimě neklesá pod 19 °C . Někdy se proto mluví o „Ostrovu věčného jara “ nebo „Květináči Evropy“. Divoká a nespoutaná příroda je proslulá exotickou květenou, která nikdy neuvadá. Hory s bujnou vegetací i deštnými pralesy dosahují přes 2 000 m., moře je lemováno strmými útesy. Co je ale naprosto jedinečné jsou zavodňovací kanály t.zv. levády – které jsou často vykopány ve strmých úbočích hor, prochází tunely a vytvářejí neuvěřitelnou vodní síť, která zavlažuje jižní sušší část ostrova. Levády jsou také právem zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Zároveň  jsou souběžně s levádami vybudované stezky ideální pro pěší turistické treky.

Cesta na Madeiru představuje ideální firemní zájezd, ale rádi vám připravíme jakýkoliv zájezd na Madeiru podle vašeho přání. Vzhledem k tomu, že se specializujeme na zájezdy na Madeiru, nabízíme pro představu širokou nabídku zájezdů na tento ostrov zde.

 

Na co se můžete těšit?

 • Madeira jako "Květináč Evropy", kde je neustále jaro
 • Nádherné hory s neskutečnými zavlažovacími kanály - levádimi
 • Deštné pralesy, divoká bující vegeta včetně mnoha květin a orchideí
 • Vodní cesty Levády s chodníky a tunely v úbočích hor, kam míří treky
 • Kaňoning, potápění, plavba na jachtě a další skvělé aktivity

Doporučená délka pobytu:
4 - 6 dní dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • orientační cena zájezdu :

  od 21 000 Kč / os.

 • cena zahrnuje :

  Přípravu a realizaci zájezdu s profesionálním českým průvodcem, veškeré transfery, ubytování v kvalitním hotelu, plnou penzi, lanovku na Monte, sjezd na dřevěných saních, plavba k útesu a pozorování delfínů, ochutnávka poncha, zodpovědnostní pojištění CK, pojištění CK pro případ úpadku.

 • cena nezahrnuje :

  Letenku

   

 • poznámka :

  Uvedená cena je orientační. Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…). Významnou roli rovněž hraje dostatek času na realizaci, neboť zejména cena ubytování a letenky se vždy zvyšují v čase, který zbývá do uskutečnění akce a je třeba zejména tyto služby objednat s dostatečným předstihem. Svou roli rovněž často hraje omezená kapacita kvalitních průvodců i služeb. V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte s dostatečný předstihem. 

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  Přílet, transfer, ubytování, informační schůzka. Návštěva hlavního města Funchal: park svaté Kateřiny s výhledem na přístav, hlavní třída Avenida Arriaga, prohlídka katedrály Sé, návštěva vinných sklípků Oliveiras (ochutnávka madeirského vína). Přesun do tržnice Mercado dos Lavradores, prohlídka tržiště s možností nákupu. Návrat na hotel.

 • 2. den

  Přesun na třetí nejvyšší útes na světě Cabo Girao (580 m.n.m) – vyhlídka. Přesun na horské sedlo Encumeada, ochutnávka tradičního alkoholického nápoje „Poncha“. Krátká procházka po levádě (cca 20 min). Následně přesun na náhorní plošinu Paúl da Serra, sjezd k severnímu pobřeží přes magické místo Fanal s nejstaršími vavříny na ostrově. Příjezd do Porto Moniz, známém svými unikátními lávovými bazénky. Delší pauza na koupání a oběd. Návrat přes panoramatické severní pobřeží, zastávky na vyhlídkových místech.

   

 • 3. den

  Výjezd na Pico do Arieiro (třetí nejvyšší vrchol ostrova s famózními výhledy na masiv nejvyšších hor). Přesun na Ribeiro Frio (prohlídka pstruží farmy a krátká vycházka na unikátní vyhlídkové místo Balcoes). Sjezd k severnímu pobřeží s výhledy na Orlí skálu (Penha da Aguia). Přejezd do města Santana, prohlídka tradičních domků  s trojúhelníkovou střechou, oběd. Cesta na nejvýchodnější výběžekPonta de Sao Lourenco. Krajina barevných útesů, divokého Atlantiku – pauza na vyhlídce. Cestou zpět zastávka na vrcholu Pico do Facho s možností sledovat přistávání letadel na zdejší unikátní přistávací dráhu. Návrat do Funchalu.

   

 • 4. den

  PTransfer na rocházka po levádě „do Furado“. Cesta podle zavlažovacího kanálku třetihorním pralesem laurissilva začíná ve vesnici Ribeiro Frio. Překonáte cca 12 km po pohodové
  cestě po vrstevnici a s lehkým klesáním až do vesnice Portela. Přesun na Monte, místo posledního odpočinku Karla I., návštěva poutního kostela, možnost sjezdu na slavných
  proutěných saních (fakultativně).

 • 5. den

  Transfer na letiště a odlet.

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  Pohádková Namibie

  Dovolená na míru – v Rakousku i v době koronaviru

  ESTONSKO

  Aljaška

  Holandsko na motorové lodi

  MALLORCA GOLFOVÁ