MADEIRA

Petr Hlubuček Evropa

MADEIRA

Stále kvetoucí ostrov Madeira, kterému se v nadsázce také říká “květinářství Evropy”. Malebný ostrov v Atlantiku potěší nejenom svým podnebím, připomínajícím věčné jaro,  ať už se tam vydáte  uprostřed léta, v únoru či na podzim.

Madeira je ideálním místem pro krátké nebo i delší turistické treky podél zavodňovacích kanálů zvaných “levády”, které často vedou i tunely ve skalách.  Levády jsou také právem zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Naším východiskem bude hlavní město a také město vína – Funchal, odkud je možné hvězdicově vyrážet na nejnádhernější místa malého ostrova, kde hory dosahují výšky nad 2000 m.n.m.

Na co se můžete těšit?

 • stále kvetoucí "květináč Evropy"
 • nádherné hory s neskutečnými zavlažovacími kanály - levádimi
 • úžasné jednodenní treky

Doporučená délka pobytu:
4 - 6 dní dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • cena nezahrnuje :

  Letenku

 • cena zahrnuje :

  Přípravu a realizaci zájezdu s profesionálním českým průvodcem, veškeré transfery, ubytování v kvalitním hotelu, plnou penzi, lanovku na Monte, sjezd na dřevěných saních, plavba k útesu a pozorování delfínů, ochutnávka poncha, zodpovědnostní pojištění CK, pojištění CK pro případ úpadku.

 • poznámka :

  Uvedená cena je orientační. Zájezd je připraven na objednávku a cena finální nabídky bude zahrnovat veškeré požadavky našich klientů (komfort ubytování, stravování, doprava, délka zájezdu, veškeré aktivity…). Významnou roli rovněž hraje dostatek času na realizaci, neboť zejména cena ubytování a letenky se vždy zvyšují v čase, který zbývá do uskutečnění akce a je třeba zejména tyto služby objednat s dostatečným předstihem. Svou roli rovněž často hraje omezená kapacita kvalitních průvodců i služeb. V případě zájmu nás proto prosím kontaktujte s dostatečný předstihem. 

 • orientační cena zájezdu :

  od 38 000 Kč v případě celkového počtu 45 účastníků

Itinerář pro inspiraci

 • 1. den

  Odlet z Prahy do Funchalu, ubytování

  večeře v restauraci, večerní procházka centrem města

 • 2. den

  Lanovkou na vrchol hory Monte, panoramatické výhledy na město, poutní místo Senhora da Monte, hrob Karla I. Habsburského.

  Sjezd zpět do centra v typických dřevěných saních.

  Transfer autobusem k botanické zahradě, procházka s pozorováním typické madeirské flory.

  Oběd ve vyzkoušené místní restauraci (výborná madeirská kuchyně)

  3-hodinová privátní plavba s pozorováním delfínů, zastávka u 2. nejvyššího útesu Evropy – Cabo Girão

  Neomezená konzumace nápojů během plavby 

  Večeře na lodi se západem slunce – typická portugalská a madeirská gastronomie

 • 3. den

  Třetihorním pralesem – dnes se vypravíme poznávat madeirské hory v srdci ostrova. Levády jsou zavlažovací kanály, které protkávají celý ostrov. Cesty podél kanálů vytvářejí síť stezek pro pěší turistiku, které umožňují přístup do vzdálených částí ostrova a možnost proniknout k panenské přírodě třetihorního pralesa.

  nejvyšší hora Madeiry, Pico do Arieiro – oblíbené výchozí místo, kam přijedeme autobusem – přechod po hřebenech k nejvyšší hoře ostrova Pico Ruivu (1862m) – jedná se o unikátní trasu s malým převýšením a krásnými výhledy (cca 3h).

  oběd v místní restauraci 

  cestou nazpět na jižní pobřeží pestrá levada Ribeiro frio na území třetihorního pralesa Laurissilva, který je na seznamu UNESCO

  po cestě zpět ochutnávka typické madeirské kořalky poncha (cukr. třtina, med, šťáva z maracuja)

 • 4. den

  Transfer autobusem do malebné rybářské vesnice Câmara de Lobos, výjezd na mys Cabo Girão – strmé útesy (2. nejvyšší v Evropě) s úžasnými výhledy. Pozoruhodná jsou terasovitá políčka a malá vinice na úpatí útesu, dříve přístupné pouze z lodi, picnic v přírodě

  Volné odpoledne. Možnost nákupů ve Funchalu, spa na hotelu nebo koupání

  Privátní galavečeře , kdy se prolíná vyhlášená portugalská kuchyně s unikátním prostředím. Restaurace je posazena na útesu, odkud jsou krásné výhledy do kraje a na Atlantický oceán. Během večeře poslech tradiční folklorní hudby.

 • 5. den

  ráno odlet do Prahy

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě