NORSKO – BERGEN, LEDOVCE A FJORDY

Norsko vás nadchne svou rozmanitostí, divokostí i nádhernou a nespoutanou přírodou.

Cesta do země fjordů směřuje do půvabného rybářského městečka Bergen, které je dnes, díky svým pestrým hansovním domům u moře, součástí světového dědictví UNESCO. Vychutnáme si toto romantické městečko, které je na jedné straně chráněno vysokými horami z druhé strany ho obklopují ostrůvky a ostrovy, které tvoří divoký pás podél pobřeží a velká část ostrovů je dnes doslova protkána podmořskými silničními tunely.

Naše cesta zamíří do úchvatné severské přírody.  Zastavíme se u dřevěných kostelů, jejichž kořeny jsou v době Vikingů, proplujeme nejhezčí norský fjord Naeroyfjorden, zpět od moře do hor nás vyveze nejstrmější evropská železniční trať Flam – Myrdal.  Do Bergenu se následně vrátíme po nejúžasnější železnici světa, která vede z Oslo do Bergenu divokou přírodou přes náhorní planinu Handargervidda.  Je pravda, že Norové či často pouští namísto filmů v televizi záběry z této železnice, která přetíná divokou přírodou.

Závěrečným zážitkem bude i rybolov na moři. Garantujeme, že si každý, kdo bude chtít chytí tresku a společně  poobědváme z nalovených ryb a při obědě budeme pozorovat mořské orly. Bergen má přímé letecké spojení s Prahou.

 

Na co se můžete těšit?

 • nespoutaná příroda se severskou rozmanitostí a divokostí
 • půvabné rybářské městečko Bergen, který je na seznamu UNESCO
 • nejúžasnější železnice světa, jedoucí přes divočinu Hardangerviddy
 • rybolov na moři
 • plavba na mořském kajaku

Doporučená délka pobytu:
3 - 5 dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě  Podobné zájezdy

  Polární plavby

  GRÓNSKO

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • Termíny a ceny najdete na www.madeiran.cz

   http://www.madeiran.cz

  Silvestr na Madeiře

  POLYNÉSIE

  SRÍ LANKA

  BARMA – MYANMAR

  Lofoty