DRAMATICKÉ SKOTSKO

Jarmila Picková

DRAMATICKÉ SKOTSKO

Skotsko je země s melancholickým počasím, země divokých hor a vřesovišť, přes které se nesou tóny skotských dud vydávané dudáky v kiltech … Dramatické přírodní scenérie, úžasně zelená země se spoustou hradů, kostkované sukně, zrzavé vlasy, hluboká údolí, průzračná jezera a také Lochnesská příšera. To všechno patří ke Skotsku.

Zřejmě díky své drsné přírodě, liduprázdné krajině a charizmatem je Skotko i zemí neuvěřitelných příběhů.  Severské klima obdařilo zemi dramatickou přírodou s jezery, horami a hlubokými lesy,  což je dokonalý příslib mystické atmosféry. Jen namátkou – tajemné jezero strašidelní koně Kelpies, kteří údajně žijí ve skotských řekách a jezerech, mysteriózní Rosslynská kaple známá z románu Dana Browna – Šifra mistra Leonarda, nebo třeba tajemné monstrum na hradě Glamis. Právě bezpočet podobných příběhů a záhad přitahuje, spolu s odlehlou a tajemnou přírodou, dobrodruhy z celého světa.

A co ještě navíc můžete zažít ?  Divadelní město Edinburgh, kde každý srpen probíhá na ulicích ve městě proslulý Fringe festival s mnoha kejklíři, divadelníky, nejrůznějšími představeními doslova na každém rohu. A pokud vás nezaujme divadlo, vyzkoušíte v Edinburghu skotskou kuchyni, která na rozdíl od té mdlé britské, mísí mnoho vlivů ze starověku i středověku.  A pokud vám ještě zbude čas, poctíte návštěvou středověký Edinburghský hrad a večer věnujete degustaci whiskey.

Na co se můžete těšit?

  • zelená země se spoustou hradů, hlubokých údolí a průzračných jezer
  • odlehlá a drsná krajina, místy téměř liduprázdná
  • divoké hory a vřesoviště
  • Balmoral - letní královské sídlo ve Skotsku
  • divadelní Edinburgh a proslulý Fringe festival

Doporučená délka pobytu:
4 - 6 dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

    Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


    Související zájezdy