Tajemství magické Bretaně

Poznejte veselou zemi s keltskými kořeny a její tajemná místa

Letecky a po Bretani minibusem nebo menším autobusem
Mám zájem

Bretaň je trochu tajuplná, svérázná a od zbytku Francie výrazně odlišná část země. Je opředená keltskými legendami a někdy působící až zádumčivě. I v horkém létě je díky své poloze, kdy ji jako poloostrov vyčnívající do Atlantického oceánu ze čtyř pětin obklopuje moře, výrazně chladnější a svěžejší.

Na zájezdu v rámci kratších túr a výletů poznáme zdejší divokou a věčně zelenou přírodu, prozkoumáme příjemná středověká městečka. Budeme objevovat mystické, tisíce let staré megalitické menhiry i majestátní křesťanské stavby.

Možná vás překvapí, jak je v Bretani veselo – Bretonci mají svou tradiční hudbu a často pořádají různé oslavy a slavnosti s ryze keltským charakterem, kdy často bez zábran tancuje doslova celá ulice. Ochutnáme i skvělou bretonskou kuchyni – ústřice, jehněčí a čerstvé ryby. Vydejte se s námi na krátký poznávací zájezd po Bretani!

Bretaň je trochu tajuplná, svérázná a od zbytku Francie výrazně odlišná část země. Je opředená keltskými legendami a někdy působící až zádumčivě. I v horkém létě je díky své poloze, kdy ji jako poloostrov vyčnívající do Atlantického oceánu ze čtyř pětin obklopuje moře, výrazně chladnější a svěžejší.

Na zájezdu v rámci kratších túr a výletů poznáme zdejší divokou a věčně zelenou přírodu, prozkoumáme příjemná středověká městečka. Budeme objevovat mystické, tisíce let staré megalitické menhiry i majestátní křesťanské stavby.

Možná vás překvapí, jak je v Bretani veselo – Bretonci mají svou tradiční hudbu a často pořádají různé oslavy a slavnosti s ryze keltským charakterem, kdy často bez zábran tancuje doslova celá ulice. Ochutnáme i skvělou bretonskou kuchyni – ústřice, jehněčí a čerstvé ryby. Vydejte se s námi na krátký poznávací zájezd po Bretani!

Na co se můžete těšit

  • Divokým pobřežím Atlantiku až na "konec světa"
  • Tajemná a legendami opředená keltská Bretaň
  • Drsná a krásná příroda, divoké útesy a rozeklané pobřeží
  • Skvělá bretonská kuchyně - cider, calvados, ústřice i jehněčí
  • Země živých tradic, keltských her, hudby a tance
  • Tisíce let staré megalitické stavby
Mám zájem

Místa pobytu

Malý moment, načítám mapu

Cena zájezdu zahrnuje

  • Dopravu minibusem případně autobusem
  • Zkušeného českého průvodce s dokonalou znalostí všech míst
  • 7x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích
  • 7x snídani
  • Zajištění veškerého programu podle itineráře
  • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

  • Letenku
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 8 500 Kč
  • Pojištění léčebných výloh u pojišťovny ERV
  • Pojištění storna ve výši 2,5% z ceny zájezdu
  • Obědy a večeře
  • Vstupné

Itinerář

1. den

Odlet z Prahy, přílet do Nantes a přejezd do Bretaně. Prohlídka malebného přístavního města Vannes, bývalého hlavního města Bretaně s dochovaným středověkým opevněním a malebným historickým centrem s mnoha hrázděnými domy.

 
 
 
 
 
 

2. den

Celodenní výlet na ostrov Belle-Île-en-Mer, který je navzdory své poloze proslulý středomořským klimatem. Přejezd trajektem z Quiberonu, okruh po ostrově s prohlídkou nejkrásnějších míst: vily Sáry Bernhardtové, mysu des Poulains, Crozonské skalní špičky a rybářské vesničky Sauzon. Možnost koupání, cestou zpět zastávka u světoznámých megalitických polí v Carnacu. Jedná se o dlouhé řady menhirů, starších než Mezopotámie či starověký Egypt a postavených neznámou civilizací.

 
 
 
 
 
 

3. den

Prohlídka malebného bretaňského městečka Auray a opevněného města Concarneau, poté přejezd na nejzápadnější výběžek francouzské pevniny – mys Pointe du Raz. Nenáročná turistika kolem útesů na mysech du Raz a Van.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4. den

Přejezd na poloostrov Crozon – zastávka u megalitů Lagatjar, nenáročná vycházka po útesech na poloostrově Penhir, návštěva lázeňského městečka Morgat s rozlehlou pláží a mnoha restauracemi i středověké vesničky Locronan, působící dojmem, jako kdyby se v ní zastavil čas. Návrat do Quimperu, jenž je považován za nejbretonštější ze všech bretonských měst, a prohlídka středověkého centra s mnoha hrázděnými domy a gotickou katedrálou Saint-Corentin.

 
 
 
 
 
 

5. den

Přesun na severní pobřeží Bretaně, zastávka v Guimiliau a prohlídka zdejší farnosti, výjimečné památky gotické a renesanční architektury a rozsáhlého komplexu s kostelem, kostnicí, hřbitovem a kalvárií. Přejezd do Ploumanachu na Pobřeží růžové žuly a procházka kolem růžových skal a bizarních skalních útvarů. Návštěva středověkého městečka Tréguier s gotickou katedrálou Saint-Tugdual.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6. den

Odjezd na Smaragdové pobřeží, zastávka na mysu Fréhel a prohlídka pevnosti Fort La Latte. Přejezd do Saint-Malo, přezdívaného Město pirátů. Za návštěvu stojí jeho opevněné staré město a okolní krásné pláže.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7. den

Le Mont-Saint-Michel – ikonický klášter, již ve středověku přezdívaný „Zázrak západu.“ Je vybudován uprostřed zálivu na skalnatém ostrově, spojeném s pevninou mostem. Rozdíl výšky mořské hladiny při přílivu a odlivu je až 15 metrů; při odlivu se kolem něj až do vzdálenosti 10-15 km od pobřeží odhaluje mořské dno, za přílivu je pak zcela obklopen mořem. Klášter sám je vrcholným dílem románské a gotické architektury a na úpatí hory, na níž je postaven, si prohlédneme malebné městečko plné kaváren a restaurací. Přejezd do Fougères a prohlídka rozsáhlého komplexu zdejšího hradu, jenž je považován za nejkrásnější v Bretani. Nocleh v Nantes.

 
 
 
 
 
 

8. den

Prohlídka Nantes, zdejší gotické katedrály a hradu bretonských vévodů. Odlet do Prahy.

 
 
 
 
 
 
 

Doplňující informace

Letenka

Letenky si můžete objednat současně se zájezdem – zajistíme přímé letecké spojení Praha – Nantes (cca 2,5 hod. letu). Je možné využít i levnější letecké spojení s přestupem, u těchto letenek však letecké společnosti negarantují návaznost letů. Letenky zakoupené prostřednictvím CK Inspira vždy garantujeme i pro případ zrušení letu – vracíme 100% ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dopravíme do Nantes. Detailní informace ohledně cen letenek se odvíjí od aktuálních cen v době jejich nákupu a jejich ceny stoupají s blížícím se termínem odletu. Bližší informace vám vždy sdělíme pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky.

 
 
 
 
 
 

Počasí

Bretaň je ideální navštívit v letních měsících, kdy se průměrná denní teplota pohybuje kolem 24°C, přes noc pak kolem 12°C. Obecně chladnější počasí i větší výskyt srážek v Bretani jsou dané geografickou polohou poloostrova, obklopeného studenějším Atlantickým oceánem.

 
 
 
 
 
 

Zahájení a ukončení zájezdu

Letiště Nantes, Francie. Průvodce poletí se skupinou z Prahy, případně se setká se skupinou na letišti v Nantes.

 
 
 
 
 
 

Ubytování

Ubytováni budeme v pohodlných hotelech ve dvoulůžkových pokojích, vždy se snídaní. Pro jednotlivce je povinné obsazení jednolůžkového pokoje, příplatek činí 8 500 Kč.

 
 
 
 
 
 

Průběh programu

Skupina bude mít všechny programové dny zájezdu k dispozici mikrobus a česky mluvícího průvodce. Cestovat budeme v malé skupině.

 
 
 
 
 
 
 
 

Termíny

Číslo zájezdu: 480125

15. 8. - 22. 8. 2025

Cena bez letenky:
26 490 Kč - sleva First minute

29 500 Kč

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Mám zájem

Klášter Le Mont-Saint-Michel

Klášter se nachází na malém skalnatém ostrově a jeho historie sahá až do roku 708 n. l., kdy Aubert, biskup z Avranches, měl údajně vidění archanděla Michaela, na jehož pokyn na skalnatém výběžku postavil kostel. Původní stavba byla postavena v románském slohu mezi 10. a 12. stoletím. Ve 13. století se tento benediktinský klášter pod patronací francouzských panovníků výrazně rozšířil. Vzhledem ke své strategické poloze fungoval klášter také jako pevnost. Během stoleté války bylo jeho opevnění do takové míry posíleno, že se z něj stala téměř nedobytná pevnost. Po celou dobu své existence byl také významným poutním místem, kam se sjížděli návštěvníci z celé Evropy. Náročná cesta do kláštera, často přes zrádné přílivové roviny, byla považována za formu pokání a duchovní očisty.

 
 
 
 
 
 

Ostrov Belle-Île-en-Mer

Často nazývaný jednoduše Belle-Île, je malebný ostrov ležící u pobřeží Bretaně nedaleko městečka Quiberon. S délkou 17 km a šířkou 9 km je největším z bretaňských ostrovů. Známé jsou jeho rozmanité a dramatické přírodní scenérie s nádhernými písečnými plážemi, jeskyněmi, útesy a skalními útvary či zelenými vnitrozemskými oblastmi. Belle-Île má také bohatou historii, sahající až do neolitu. V průběhu staletí byl obýván různými skupinami obyvatel, včetně Římanů a Bretonců. V moderní historii byl rovněž vyhledáván umělci, hledajícími inspiraci ve zdejších přírodních krásách. Tím nejslavnějším byl pravděpodobně Claude Monet. Ve svých slavných dílech zachytil ikonické skalní útvary na západním pobřeží – Les Aiguilles de Port-Coton.

 
 
 
 
 
 

Ploumanach

Ploumanach se proslavil okolním nádherným pobřežím s jedinečnými, do růžova zbarvenými žulovými skalními útvary Côte de Granit Rose (Pobřeží růžové žuly). Vede tudy slavná stezka podél bretaňského pobřeží GR 34 – Sentier des Douaniers (Stezka celníků), dlouhá více než 1 700 kilometrů. Patří k nejkrásnějším dálkovým trasám ve Francii a je součástí sítě dálkových pěších tras, protínajících různé regiony Francie i sousední země. Vesnice Ploumanach se pyšní dlouhou námořní historií a její poloha hrála klíčovou roli v místním obchodu a rybolovu. Zachovává si tradiční bretaňský ráz s kamennými domy, úzkými uličkami a slavným majákem Mean Ruz.

 
 
 
 
 
 

Château de Fougères

Château de Fougères je jednou z nejpůsobivějších středověkých pevností v Evropě. Již od 10. století, kdy byl tento hrad vybudován na obranu proti normanským nájezdům, těžil ze své strategické polohy na skalnatém ostrohu nad řekou Nançon, tvořící kolem něj přirozený vodní příkop. V průběhu 12. a 13. století byl pak hrad výrazně rozšířen a opevněn. Stal se pevností bretaňských vévodů a hrál klíčovou roli v obraně regionu před francouzskými a anglickými vojsky. Francouzi a Angličané si ho několikrát “vyměnili” a obě strany posilovaly jeho obrannou funkci, což je dodnes patrné na jeho mohutných hradbách a věžích. V 17. století byla obranná úloha hradu značně omezena a ten nadále zůstal především symbolem regionální moci.

 
 
 
 
 
 

Mám zájem