VINAŘSKÉ BORDEAUX A COGNAC

Jarmila Picková

VINAŘSKÉ BORDEAUX A COGNAC

Město Bordeaux je krásně zrekonstruované, má ultramoderní systém veřejné dopravy. „Měsíční přístav“ je nyní také památkou světového dědictví UNESCO. Projděte se starým Bordeaux ve čtvrti Triangle d’Or a zastavte se na náměstí Place des Quinconces, které je největší ve Francii. Přes celé léto tady stoupá v pravidelných intervalech vodní mlha a vzápětí se náměstí zaleje po kotníky vodou, aby se turisté svlažili.

Bordeaux je také ideálním východiskem pro objevování proslulých vinařských oblastí a ochutnákou zdejěí skvělé gastronomie. Zavítáme do míst, kde Dom Perignon objevil princip vzniku šampaňského, navštívíme hluboké sklepy proslulých vinařských domů Pommery nebo Moët & Chandon i proslulé vinařství Sain Émilion nedaleko Bordeaux či malá zapadlá vinařství s limitovanou produkcí těch nejlepších vín. A dozvíte se i tajemství o přísně střežených postupech při výrobě koňaku.

Připravíme vám pravý francouzský piknik s výhledem na řeku Marna a okolní vinohrady, po řece se projedeme kolesovým parníkem a hlavně budeme kontinuálně negustovat šampaňské a výborná vína. Jistě nám zbyde i čas, abychom vystoupili na duna du Pyla – nejvyšší dunu v Evropě.

Na co se můžete těšit?

 • staré Bordeaux a Měsíční přístav (UNESCO) a nové ultramoderní město
 • proslulé vinařské oblastí s degustací a skvělou gastronomií
 • piknik na vinici nad řekou Marna a jízda kolesovým parníkem
 • výstup na nejvyšší dunu v Evropě - Duna du Pyla

Doporučená délka pobytu: 5 dní dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

Doplňující informace

 • orientační cena:

  30 000 Kč

  jaro 2019,  4 denní zájezd

 • cana nezahrnuje:

  letenky (v období jaro, podzim),  kvalitního českého průvodce, ubytování v kvalitním *** hotelu, dopravu autobusem po celou dobu zájezdu,  3 x plnou penzi v dobrých francouzských restauracích,  návštěva vinného sklípku, vstupy, pojištění úpadku CK, pojištění zodpovědnosti CK, 40 účastníků

Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě

Související zájezdy