VÝSTUP NA KILIMANJARO

Výstup na nejvyšší horu Afriky je bezesporu nezapomenutelným zážitkem.

Na vrchol Kilimanjara, do výšky 5895 m lze navíc vystoupit bez horolezeckých zkušeností – jde o vysokohorský trek, který vede úžasnou africkou přírodou. Po aklimatizaci v Moshi následuje pědidenní výstupová cesta s podporou nosičů, kuchařů a místního vůdce na vrchol Uhuru (místní název Kilimanjara). Kromě nádherných výhledů a sportovní výzvy vás očaruje rozmanitost místní přírody a fakt, že cesta vede postupně pěti vegetačními stupni. Unikátní jsou například stromové lobélie nebo pomalu mizející vrcholový ledovec. Výstup není technicky náročný a zvládne jej bez obtíží průměrně zdatný člověk. Nocování během vlastního výstupu je většinou v připravených stanech, ve městě potom v komfortním hotelu.

Výstup na střechu černého kontinentu lze kombinovat se safari v NP Keni a Tanzanie, pobytem na ostrově Zanzibar, případně podniknout aklimatizační výstup na sousední Mt. Meru.

Na co se můžete těšit?

 • Aklimatizace na Moshi
 • Na vrchol Kilimanjara, do výšky 5895 m, součástí národního parku Kilimanjaro
 • Arktické i tropické podmínky během výstupu zároveň
 • Úchvatné safari v kráteru Ngorongoro

Doporučená délka pobytu:
9 - 12 dní dní.

Fotogalerie

Místa pobytu

  Mám zájem o tento zájezd, kontaktujte mě


  Podobné zájezdy

  GOLF V RAKOUSKU

  Japonsko

  GOLF VE FRANCII

  Fotbalové utkání v zahraničí

  DUBROVNÍK

  Odjezd
  Návrat
  Cena
  • 2650 euro

   Cena za 1 osobu ve sdílené dvoujlůžkové kajutě. Samostatná kajuta 4590 euro, celá kajuta obsazená dvěma osobami 5400 euro.

  • 2650 euro

   Cena za 1 osobu ve sdílené dvoujlůžkové kajutě. Samostatná kajuta 4590 euro, celá kajuta obsazená dvěma osobami 5400 euro.

    

  Centrální Špicberky aktivně

  0