Běžky v Norsku pro firmy

Originální zimní teambuilding nebo odměna pro zaměstnance

Mám zájem

Hledáte originální zimní incentivní zájezd pro vaše zaměstnance nebo odměnu pro top management? Běžkování, výlety na sněžnicích nebo se psím spřežením, tradiční sauna a ubytování přímo na běžkařských tratích – zimní teambuilding dostane úplně jiný rozměr. Nechte si od nás na míru připravit pro vaši firmu běžkování v Norsku. Zimní středisko Sjusjøen nabízí nádherné, každý den upravované tratě s přírodním sněhem.

Sjusjøen je jednou z nejpopulárnějších destinací pro běžecké lyžování v Norsku a nachází se asi 20 kilometrů od olympijského města Lillehammer (2 hodiny cesty autem z Osla). Tato oblast je známá svými rozsáhlými a pečlivě udržovanými tratěmi, které nabízejí vynikající podmínky pro běžkaře všech úrovní.

Na co se můžete těšit

  • Sjusjøen nabízí více než 350 kilometrů běžkařských tras
  • Denně upravované tratě na klasiku i na skate
  • Ubytování ve stylových dřevěných chatách se saunou přímo na trati
  • Vynikající podmínky pro běžkaře všech úrovní
  • Doplňkový program: lyžování, sněžnice, psí spřežení
Mám zájem

Fotogalerie

Jak se tam dostat

Vstup do země

Norsko není členem EU, ale cestovat můžete jak s cestovním pasem, tak s platným občanským průkazem (Norsko je součástí Schengenského prostoru).

Letenky

Do Norska se dostanete za dvě hodiny přímým letem z Prahy do Osla (sezónně některé dny v týdnu). Letenky se pohybují cca od 4000 Kč (záleží na termínu a na tom, s jakým předstihem jsou pořízeny). Běžky a boty musí být odbavené jako sportovní zavazadlo (mohou být rozdělené do dvou zavazadel o celkové hmotnosti do 23 kg; příplatek za sportovní zavazadlo je 900 Kč za každou cestu). Odbavené zavazadlo (do 23 kg) je za příplatek 600 Kč za jednu cestu.

Doprava na místě

Středisko Sjusjøen je z Osla vzdálené 2 hodiny cesty autem. Podle velikosti skupiny je možné pronajmout auta nebo minivany, pro větší skupiny pak mikrobus nebo autobus. Můžete si vybrat, zda budete potřebovat řidiče či nikoliv.

Doplňující informace

Počasí

Nejchladnějšími měsíci jsou prosinec a leden s průměrnou teplotou pod -5°C. Průměrná teplota v únoru je -4,9°C a v březnu se teploty pohybují kolem 0°C. Je třeba počítat s tím, že teplota může ojediněle klesnout i pod -20°C. Před cestou doporučujeme sledovat předpověď počasí na norském meteorologickém serveru.

Polární záře a sluneční svit

Oblast Sjusjøen se nachází na jihu Norska a nejkratší den je v prosinci, kdy se slunce objeví zhruba na 5 hodin. Jinak denní světlo přes zimu je zhruba od osmi, devíti do zhruba čtyř až pěti hodin. Jih Norska není ideální pro pozorování polární záře, ale když budete mít štěstí na jasnou oblohu a chladné počasí, možná na vlastní oči uvidíte i tento nádherný přírodní úkaz.

Měna

V Norsku se platí norskými korunami, ale je běžné i malé částky platit platební kartou. Pokud chcete mít pro jistotu při sobě trochu hotovosti, pak stačí vybrat si peníze na místě v některém z velmi dobře dostupných bankomatů.

Mám zájem

Ubytování

Ubytování nabízíme ve stylových norských chatách ve tří- a čtyřlůžkových ložnicích, k dispozici je dále velká společenská místnost, projektor s plátnem a vysokorychlostní wifi. Plně vybavená kuchyně poskytne dostatek prostoru pro vlastní vaření. Samozřejmě je ale možné objednat i polopenzi nebo plnou penzi formou cateringu. Ve vedlejší budově najdete společnou saunu a lyžárnu s mazacími stolicemi.

Běžkování

Sjusjøen nabízí více než 350 kilometrů běžeckých tras, které jsou propojené s dalšími oblastmi jako Nordseter, Lillehammer a Hafjell. Celkem je k dispozici přes 2 500 kilometrů tratí.
Tratě jsou upravované denně na klasiku (po obou krajích) a uprostřed na skate. Aktuální stav upravených tratí je možné sledovat na mapě. Okolní terén je mírně zvlněný, s převážně mírnými stoupáními a klesáními, prudké svahy jsou vzácné. 

Lyžování

Pobyt si můžete zpestřit lyžováním ve středisku Hafjell, které nabízí 50 kilometrů upravovaných sjezdovek a je ze Sjusjøenu vzdálené 50 minut jízdy autem. Případně přímo ve Sjusjøenu se nachází malý lyžařský areál se 7 kilometry sjezdovek. Na místě si můžete veškeré lyžařské vybavení zapůjčit – ceny se pohybují cca od 900 Kč/den.

Psí spřežení

Psí spřežení jako zimní teambuildingová aktivita nabízí jedinečný způsob, jak posílit týmového ducha a spolupráci. Užijte si pocit pravého mushera, který sám řídí saně. Vždy dva jedou na jedněch saních a vyměňují si pozice v půli cesty. Samozřejmě pokud byste si chtěli užít bezpečnou jízdu jen jako pasažér, můžete se na saních nechat pouze vézt. Celý program trvá 2,5 hodiny, včetně instruktáže a posezení s občerstvením v tradičním severském týpí – lavvu. Více informací na vyžádání. 

Mám zájem