El Hierro

Zapomentý ostrov v Atlantickém oceánu

Mám zájem

Může mít ostrov duši? Každý, kdo navštíví nejmenší z Kanárských ostrovů El Hierro, tuší, že ano. Jak jinak totiž vysvětlit kouzlo malinkého sopečného ostrova s vavřínovými pralesy a kanárskými borovicemi? Pohádkové místo, které vám dá zapomenout na shon dnešního světa. El Hierro je nejmenším z Kanárských ostrovů, a to má své nesporné výhody. V porovnání s ostrovy Tenerife nebo Gran Canaria jde o dokonale zapomenuté místo. Věříme, že to tak ještě dlouho vydrží. Ostrov uchvátí mohutnými skalními útvary, krásnými plážemi s přírodními bazény i příkrými útesy. Pozůstatek obrovského sopečného kráteru El Golfo ohromí každého dobrodruha. Nejsou zde žádné velké hotely, jen malé rodinné hotýlky a penziony. El Hierro je skvělým místem pro pěší turistiku, vyskytuje se zde mnoho endemických rostlin. El Hierro se pyšní jednou ze tří podmořských rezervací Kanárských ostrovů. Viditelnost je zde pod hladinou až 30 metrů, uchvátí vás rozmanitost druhů i podmořské sopečné útvary.

Na co se můžete těšit

 • Turisty doposud neobjevený ostrov s bujnou vegetací
 • Krásné horské túry
 • Relaxace na pláži a koupání v průzračných vodách Atlantiku
 • Nejvyšší hora ostrova a túry bizarní sopečnou krajinou
 • Nádherná příroda, která je v rámci celého ostrova pod ochranou UNESCO
 • Posvátný strom Garoé
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Trajekt Tenerife – El Hierro – Tenerife
 • Ubytování v rodinném hotelu se snídaní
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 • Dopravu autobusem či mikrobusem
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Obědy a večeře
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře

Itinerář

1. den

Přílet na Tenerife a krátký přejezd do Los Cristianos. Relax na pláži, procházka po promenádě, uvítací drink a seznámení.

2. den

Dnešní den strávíme na Tenerife. Výjezd do obce Arona, která je východiskem pěší trasa ke skále Roque Imoque (Kanárský Matterhorn). Poté přejezd minibusem pod nejvyšší vrchol Španělska Pico del Teide a možnost individuální procházky v unikátní krajině skalních monumentů La Catedral ve výšce kolem 2100 m. Nalodění na trajekt a přejezd na ostrov El Hierro.

Délka pěší trasy: 7 km (cca 2,5h chůze)
Převýšení: 450 m stoupání, 140 m klesání

3. den

Pěší výlet kopírující jednu z částí ostrovní náboženské poutě Bajada de La Virgen. Cesta vede přes nejvyšší horu ostrova Malpaso kolem sopky Tajusara ke kapli Ermita de los Reyes. Odpoledne koupání v přírodních bazéncích v Charco Azul (v případě příznivých podmínek).

Délka pěší trasy: 12 km (cca 3h chůze)
Převýšení: 500 m klesání, 450 m stoupání

4. den

Túra z hlavního města ostrova k posvátnému stromu Garoé, vedoucí původní vegetací třetihorních lesů i kulturní krajinou s výhledem na sousední ostrovy. Odpoledne přejezd na vyhlídku Mirador de la Peňa, který nabízí fantastický výhled z vysokých skalisek na oblast největší ostrovní zátoky El Golfo z kavárny navržené známým Lanzarotským architektem Cézarem Manriquem.

Délka pěší trasy: 9,5 km (cca 3h chůze)
Převýšení: 450 m stoupání, 500 m klesání

5. den

Putování ze středu ostrova krajinou magických borových lesů přes nejkrásnější vyhlídkovou horu jižní části ostrova zvanou Mercader do vesnice El Pinar. V odpoledních hodinách návštěva nejjižnějšího městečka ostrova La Restinga s možností občerstvení a koupání na místní pláži.

Délka pěší trasy: 8,5 km (cca 2,5h chůze)
Převýšení: 100 m stoupání, 550 m klesání

6. den

Pěší etapa začíná v malebné vísce Sabinosa a vede přes hlavní ostrovní hřeben směrem do oblasti Sabinar, známé svými větrem pokroucenými jalovci, které se staly symbolem celého ostrova. Cesta nabízí dramatické výhledy na pobřeží a různé typy krajiny i vegetace. Odpoledne přejezd do oblasti Playa arenas blancas, možnost odpočinku u moře či krátké procházky dramatickou pobřežní sopečnou krajinou.

Délka pěší trasy: 8,5 km (cca 2,5h chůze)
Převýšení: 600 m stoupání, 550 m klesání

7. den

Dnešní túra začíná na vyhlídce Jinama, situované na hlavním ostrovním hřebeni. Z té vede pěší cesta unikátní krajinou původní vegetace, barevné sopečné krajiny i impozantních vyhlídek. Cílem bude turistický středobod ostrova, poutní místo Cruz de Los Reyes. Poté přesun minibusem na severní pobřeží a koupání v unikátních přírodních bazéncích La Maceta (pouze v případě příznivých podmínek), příjemná procházka v přímořské oblasti městečka La Frontera.

Délka pěší trasy: 9,5 km (cca 3h 45min chůze)
Převýšení: 500 m stoupání, 240 m klesání

8. den

Odpočinková krátká trasa vedoucí jižní částí ostrova od vyhlídky Mirador de las Playas k vyhlídce Mirador de Isora. Vyhlídka nabízí dechberoucí pohled na jihovýchodní pobřeží. Pohodová túra vedoucí malebnou zemědělskou krajinou. Odpolední přejezd trajektem na Tenerife.

Délka pěší trasy: 5,5 km (cca 2h chůze)
Převýšení: 80 m stoupání, 300 m klesání

9. den

Volný den na Tenerife, odpočinek na pláži, nákup suvenýrů, oběd. Odpoledne přejezd na letiště a odlet.

Doplňující informace

Letenka

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme přímé letecké spojení Praha – Tenerife ( cca 5 hod letu). Letenky zakoupené prostřednictví CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme na Tenerife. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu letenek a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

Přímá letenka Praha – Tenerife od 10 990 Kč včetně zavazadla 23 kg.

Klima

Klima ostrova El Hierro je ovlivněno dvěma proudy: tzv. Kanárským proudem okolo břehů západní Afriky a stálými větry v západním směru. Kombinace těchto faktorů znamená, že je zde celoročně hezké počasí. Během zimních měsíců dosahují teploty cca 20 – 21 stupňů, v letních měsících je teplota 27 – 29 stupňů. Celkově je počasí velmi slunečné a prší minimálně. Obecně platí, že je zde spíše nedostatek vody. Teplota moře se pohybuje mezi 19 – 23 stupni.

Ubytování

V malém rodinném hotýlku a v apartmánech ve dvoulůžkových pokojích. Součástí ubytování je snídaně. Na Tenerife 3* hotel v Los Cristianos. Ubytování v jednolůžkovém pokoji za příplatek 6 300 Kč.

Trajekt

Trajekt Los Cristianos (Tenerife) – Puerto de la Estace (El Hiero). Plavba trvá cca 2,5 hodiny.

Maximální velikost skupiny

Maximální kapacita je 20 osob, pravděpodobně nás bude méně.

Mám zájem

Průvodce

Mám zájem