Půvabná Provence pro firmy

Objevte kouzlo jižní Francie během prodlouženého víkendu

Mám zájem

Provence je levandulový kraj s pestrou historií, zvlněnou krajinou, proslulá skvělým vínem. Poklidná městečka s kamennými domy dobře chrání před letními vedry, stejně jako chladné vinné sklípky, kde ochutnáme vyhlášená francouzská vína.

Provence opravdu má co nabídnout. Nádherné hory a přírodu, řeky a vinice, a také tisíciletou historii kulturního a historického centra. Do programu můžeme podle vašeho přání zařadit poznávání malebných městeček jako je Aix-en-Provence, starověkého římského akvaduktu Pont du Gard nebo historického města Avignon, jediného sídla papeže mimo Řím. Papežský palác, biskupský komplex a avignonský most jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kromě poznávání historie vám nabídneme i sportovní program, například plavbu kánoí nebo na raftech po řece Ardèche s proslulou skalní bránou a pěší výlet do kaňonu řeky Verdon. Vydat se můžete i na cyklistiku zdejším malebným krajem, vinicemi a kamennými vesničkami.

Na co se můžete těšit

  • Sluncem zalitý kraj s vinicemi a lány levandulových polí
  • Husté lesy, hluboké kaňony, pobřeží s vápencovými útesy
  • Přírodní rezervaci Camargue s pasoucími se stády bílých koní
  • Romantický francouzský venkov s degustací vín a provensálskou kuchyní
  • Cyklistika malebnými vesničkami
  • Rafting na řece Ardeche
Mám zájem

Itinerář pro inspiraci

1. den

Odlet z Prahy do Marseille, přejezd do Aix-en-Provence, ubytování, podvečerní procházka po městě a večeře s degustací vín.

 

2. den

Návštěva krasových jeskyní a středověkého Avignonu, procházka krajinou Luberonu do opatství Sénanque uprostřed hor a levandulových polí, večeře a návštěva vinného sklípku.

 

3. den

Cyklistický výlet mezi malebnými vesničkami a vinicemi nebo výlet na lodi k útesům Calanque a koupání ve skrytých zátokách, rafting nebo kaňoning na řece Ardèche.

 

4. den

Zastávka u akvaduktu Roquefavor, oběd, přejezd na letiště a odlet do Prahy.

 

Doplňující informace

Kalkulace zájezdu

U zájezdů na míru, které připravujeme individuálně pro firmy na objednávku, cena finální nabídky vychází z požadavků klienta a zohledňuje délku zájezdu, charakter a míru komfortu ubytování, způsob dopravy, počet osob, stravování, zvolené aktivity a atraktivitu termínu. Vliv na cenu má i čas objednávky, ceny služeb, zejména letenek, s časem rostou.

Klima a doporučené období

Jaro je často považováno za nejlepší dobu k návštěvě Provence. Počasí je mírné a příjemné, a krajina ožívá kvetoucími květinami a živými barvami. Pokud máte rádi teplé počasí a chcete zažít události jako levandulové festivaly, vyberte si termín v létě. Buďte však připraveni na větší návštěvnost. Počasí na podzim zůstává příjemné a je to ideální termín zejména pro milovníky vína.

Mám zájem

Zajímavá místa

Aix-en-Provence

Aix-en-Provence je půvabné město na jihu Francie asi 30 km severně od Marseille. Jedná se o typické univerzitní město, kde žije více studentů, než místních obyvatel. Město s úžasnou historií i zajímavými památkami, nacházející se na úpatí hory Sainte-Victoire je také někdy přezdíváno Paříž francouzského Středomoří. Nacházejí se tu typické francouzské bulváry lemované platany a měšťanskými domy ze 17. a 18. století, mnoho kašen a fontán, ale také úzké uličky a poklidná náměstíčka starého města.

 

Národní park Calanque

Je nejmladší národní park Francie. Leží mezi Marseille a Cassis a přístupný je jen z lodi. Calanque (čti „kalank“) označuje úzkou zátoku nebo zátoku se strmými vápencovými útesy s průzračně modrými vodami, které se často vyskytují podél pobřeží Středozemního moře. Průzračné vody Calanques jsou bohaté na rozmanitý mořský život (různé druhy ryb, barevné korály), což z nich dělá vynikající místa pro šnorchlování a potápění.

 
 
 
 
 
 

Avignon

Je starobylé město na řece Rhóně ze 14. století. Je neodmyslitelně spjato s historií papežství. Současně v Římě a v Avignonu dlouhodobě sídlili papeži. Z té doby tu zbyl monumentální papežský palác, nejrozsáhlejší gotická nesakrální stavba světa. Avignon je však známý i díky mostu Saint-Bénézet známému z francouzské národní písně Sur le pont d‘ Avignon (Na tom avignonském mostě).

 
 
 
 
 
 

Řeka Ardèche

Vytváří dlouhý vápencový kaňon jehož stěny dosahují místy výšky až 300 metrů.  Nádherný, 60 m vysoký skalní oblouk Pont d´Arc je dominantou, kterou nemůžete minout při plavbě na raftu či kánoi. Řeka v těchto místech také vytvořila několik jeskyní, přičemž do jedné z nich lze dokonce vplout na kajaku.

 
 
 
 
 
 

Mám zájem