Guadeloupe

Karibský sen na katamaránu ideální pro začátečníky

Mám zájem

Ostrovy Guadeloupe, Marie Galante a Dominika, kam se na této plavbě vydáme, jsou součástí souostroví Malé Antily. Souostroví patří k nejpřitažlivějším místům celého Karibiku s mnoha krásnými zátokami a plážemi. Užijeme si například lov tuňáků, budeme šnorchlovat, vyzkoušíme si kitesurfing nebo vyrazíme do botanických zahrad. Všechny ostrovy také lákají k výpravám do divoké tropické přírody. Můžeme vyrazit i na celodenní trek deštným pralesem k Bowling Lake, ze kterého vyvěrají sirná zřídla. Nevynecháme ani významné historické památky.

Vyplouváme z ostrova Guadeloupe, následně si užijeme nádherné a téměř opuštěné pláže na ostrově Marie-Galante a podrobně prozkoumáme ostrov Dominika, samostatný ostrovní stát ležící mezi dvěma francouzskými departmenty. Tento ostrov je známý nádhernou krajinou uprostřed džungle a je také proslulý díky natáčení filmu Piráti z Karibiku. Alternativně lze navštívit také francouzský department Martinik. Plavbu ukončíme zpět na ostrově Guadeloupe. Nespočet korálových bariér, atolů, opuštěných ostrůvků, hudba, tanec a rum – to je Karibik.

Tuto plavbu doporučujeme zejména klientům, kteří se na katamarán vydávají poprvé. Vyhneme se totiž dlouhé přeplavbě na Grenadiny, která může být pro začínající jachtaře náročná. Katamarán nám bude sloužit jako komfortní základna, ze které můžeme podnikat šnorchlování, vyrážet na výpravy, rybařit a také relaxovat a užívat si. Ačkoliv si budeme užívat komfortu jako v hotelu, budeme zároveň nocovat v nádherných zátokách, kde budeme úplně sami. Vzhledem k tomu, že posádky sestavujeme s velkým časovým předstihem kvůli včasné rezervaci lodě, prosíme o kontaktování co nejdříve.

Pokud vás tato nabídka zaujala, prohlédněte si celou nabídku plaveb na jachtách a katamaránech na našem specializovaném webu Inspira Sailing.

Na co se můžete těšit

 • Potápění a šnorchlování v podvodní rezervaci Jacques Cousteau
 • Ostrov Dominika s úžasnou přírodou a pestrou nabídkou treků
 • Výlet k Boiling Lake přes údolí Valley Desolation s koupáním v termálních pramenech
 • Nespočet atolů, ostrůvků a korálových bariér
 • Opuštěné pláže na ostrově Marie-Galante
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Pronájem katamaránu po celou dobu
 • Českého kapitána (a průvodce v jedné osobě)
 • Transfer z letiště do přístavu a zpět
 • Ložní prádlo (prostěradla, polštáře, přikrývky)
 • Závěrečný úklid
 • Pojištění lodi (s výjimkou poškození vnitřního zařízení)
 • Motorový nafukovací člun
 • Polopenze na lodi (všechny snídaně a večeře)
 • Nealko nápoje na lodi (káva, čaj, voda)
 • Pitná voda, plyn, nafta
 • Poplatky za kotvení katamaránu
 • Celní a přístavní poplatky
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Poznámka: Cena je orientační, lodě objednáváme ve chvíli, kdy máme kompletní posádku a aktuální cena vždy závisí na konkrétním typu lodě a termínu objednávky.

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenky (V případě nákupu letenek od CK Inspira garantujeme 100% vrácení finančních prostředků, pokud se let neuskuteční z důvodu tzv. vyšší moci. Cena se pohybuje kolem 29 000 Kč/os.)
 • Aktivity nad rámec smluveného programu (např. vstupy do národních parků, alkoholické nápoje)
 • Večeře mimo loď a strava nad rámec uvedené polopenze
 • Pojištění léčebných výloh a pojištění storna (Na vyžádání vám zajistíme u pojišťovny ERV.)
 • Příplatek za obsazení kajuty jednou osobou činí 70 % z ceny zájezdu.

Itinerář pro inspiraci

1. den

Odpoledne odletíme z Prahy na ostrov Guadeloupe, přesuneme se do mariny v Pointe-à-Pitre. Po přivítání s kapitánem a brífinku nás čeká krátká plavba do chráněné zátoky, kde strávíme noc.

2. - 3. den

Objevování Guadeloupe a divoké tropické přírody nabízí nekonečné možnosti. Můžete si vychutnat skvělé šnorchlování či potápění s místními potápěčskými centry v rezervaci Jacques Cousteau, nebo se vydat na výlet do tropického národního parku Parc National de la Guadeloupe. Další možností je jedinečná túra na sopku La Soufrière, nejvyšší vrchol Malých Antil.

4. den

Přeplavba na ostrov Dominika se zastávkou na nádherných ostrovech Terre-de-Haut a Îles des Saintes je zážitek spojený s prozkoumáním souostroví s asi desítkami ostrovů a ostrůvků, které jsou známé svými úchvatnými plážemi a malebnými západy slunce.

5. - 7. den

Jedním z nejpůsobivějších výletů je Waitukubuli National Trail, který zahrnuje cestu k Boiling Lake přes údolí Valley Desolation, kde si můžete dopřát koupání v termálních pramenech. Alternativně můžete podniknout výstup na vrchol sopky Morne Diablotin a vychutnat si úžasné výhledy. Případně můžete relaxovat a šnorchlovat na pláži Champagne, pojmenované podle vyvěrání řetízků mnoha bublinek sopečného plynu, vytvářejících dojem, že se koupete v šampaňském.

8. - 9. den

Přeplavba podél východního pobřeží Dominiky na ostrov Marie-Galante je skvělou volbou. Zde naleznete úžasné pláže a skvělá místa na šnorchlování s minimem lidí.

10. den

Návrat do mariny Pointe-à-Pitre, vylodění a transfer na letiště.

11. den

Přílet do Prahy.

Poznámka k programu

Přesná trasa plavby a navštívená místa záleží na počasí a povětrnostních podmínkách, může se s ohledem na bezpečnost a komfort posádky změnit. O trase plavby rozhoduje kapitán, který dbá na bezpečnost posádky. Změna trasy plavby z důvodů počasí a podmínek na moři není důvodem k reklamaci zájezdu.

Doplňující informace

Ideální termín a klima

Přestože se počasí v Karibiku liší ostrov od ostrova, v rámci daných ostrovů jsou teploty většinou stabilní, s pouze malými sezónními odchylkami. Stálé pasátové větry přinášejí ke Karibským ostrovům ze severovýchodu teplý vzduch zahřívaný množstvím slunečních paprsků. V období listopad až duben bývá počasí stabilní s velkým podílem slunečního svitu. Teploty vzduchu se pohybují v rozmezí 26–31°C. Teplota vody se obvykle pohybuje mezi 27–29°C. V srpnu a září bývá tato oblast často zasažena tropickými bouřemi, které většinou trvají několik dní.

Stravování

Na lodi je vždy vybavená kuchyně s lednicí, vařičem a veškerým potřebným nádobím. Tato plavba zahrnuje polopenzi, při níž kapitán připravuje bohaté snídaně a večeře pro celou posádku. Nicméně, vzhledem k tomu, že kapitán má ještě mnoho dalších povinností, jsme vděční za pomoc posádky při mytí nádobí a společném úklidu lodě.

Naši kapitáni

Kapitán vám bude průvodcem, mentorem, instruktorem a osobou, na kterou se můžete kdykoli se vším obrátit. Naši kapitáni jsou velitelé jachet námořní plavby minimálně stupně B (yachtmaster offshore), jmenovaní Ministerstvem dopravy ČR, a jsou zkušenými „mořskými vlky“. Všichni jsou prověřeni v náročných podmínkách jak na moři, tak na souši. Jsou to profesionálové na slovo vzatí, jsou empatičtí, námi prověření a se zkušenostmi v těch nejnáročnějších podmínkách.

Realizace plavby

Plavby realizujeme v konkrétně vyhlášených termínech, pokud se nám přihlásí dostatečný počet zájemců. Ceny garantujeme v případě včasné objednávky 6 měsíců předem. V tomto termínu také poskytujeme slevu First minute ve výši 4 %. Při pozdější rezervaci si vzhledem k rostoucím cenám v přibližujícím se termínu plavby vyhrazujeme možnost upravit cenu na základě objednávky konkrétní lodě. Vždy garantujeme zapůjčení lodí od ověřených charterových společností, které nabízejí kvalitní jachty. Pro ucelené skupiny realizujeme plavby na přání. Navrhneme ideální termín, trasu a loď odpovídající velikosti skupiny a požadavku na komfort plavby.

Velikost skupiny

Minimální počet je 6 účastníků.

Termíny

17. 10. - 28. 10. 2024

Cena:
78 840 Kč /os.

84 990 Kč/os.

Sleva First minute pro 1 os. ve dvoulůžkové kajutě

27. 3. - 7. 4. 2025

Cena:
78 840 Kč/os.

84 990 Kč/os.

Sleva First minute pro 1 os. ve dvoulůžkové kajutě

17. 10. - 28. 10. 2025

Cena:
78 840 Kč/os.

84 990 Kč/os.

Sleva First minute pro 1 os. ve dvoulůžkové kajutě

Mám zájem

Život na katamaránu

Plavba na katamaránu

Katamarán nabízí v porovnání s jedno-trupou plachetnicí podstatně více prostoru a komfortu. Konstrukčně je tvořen dvěma spojenými plováky a nemá tedy při jízdě žádný náklon. Proti plachetnici je pomalejší, ale je také vybaven plachtami a využívá větru, někdy v kombinaci s motorem.

Vnitřní uspořádání katamaránu

V plovácích jsou umístěny čtyři ložnice přímo spojené se samostatnými koupelnami, uprostřed lodi je společenská místnost, na zádi je další podobně velké sezení. Kapitánský můstek je umístěný nad salónem.

Společenská místnost

Společenská místnost – tzv. salón s gaučem a sedačkami, velkým stolem a panoramatickými okny. Součástí je i dobře vybavená kuchyně včetně lednice, mrazáku, trouby. Dostatečně velký prostor pro celou posádku, místo setkávání.

Ložnice

Dvoulůžkové ložnice jsou dostatečně velké a pohodlné. Při teplém počasí je možné nocovat i na palubě nebo ve velké síti na přídi. Loď v noci zpravidla kotví v přístavišti nebo v romantických zátokách.

Vlastní koupelna

Zpravidla má každá ložnice i vlastní spojenou koupelnu s teplou sprchou a splachovacím WC.

Odpočinek na čerstvém vzduchu

K odpočinku na čerstvém vzduchu slouží zadní část lodě.

Průvodce

Průvodce

Mám zájem