Island

Mám zájem

Island, země ohně a ledu, kde tisíce vodopádů oživují drsnou měsíčnou krajinu téměř nedotčenou lidskou rukou. V Evropě není místo, které by nabídlo takovou rozmanitost krajiny. Na jednom místě tak můžete procházet mezi aktivními sopkami, brodit divoké řeky, obdivovat ohromující vodopády nebo relaxovat v početných horkých přírodních termálech.

Kromě jedinečné přírody objevíte krásu nejsevernějšího hlavního města světa Reykjavík, kde se moderní sofistikovanost snoubí s vikingskými kořeny. Prozkoumáte proslulý Zlatý trojúhelník, pokladnici geologických zázraků, včetně ikonického národního parku Thingvellir, vybuchujícího gejzíru Strokkur a majestátního vodopádu Gullfoss.

Vydejte se za jedinečným dobrodružstvím do okouzlující říše Islandu, destinace, která vás uchvátí svou neobyčejnou přírodní krajinou a mytickým půvabem.

Na co se můžete těšit

  • Okruh po nejhezčích atrakcích -  tzv. „Zlatý trojúhelník“
  • Slavnostní Vikingská večeře
  • Výstup na sopku Esja nad Reykjavíkem
  • Pozorování velryb
  • Koupání v Modré laguně
Mám zájem

Itinerář

1. den

Dopoledne odlet z Prahy, přílet na letiště v Keflavíku
Transfer do hotelu, ubytování
City tour busem (vila Höfdi, kostel Hallgrímskirkja, nábřeží)
Procházka Reykjavíkem a večeře v centru

 

2. den

Celodenní výlet autobusem po nejznámějších místech jižního Islandu –  tzv. „Zlatý trojúhelník“

  • nejstarší parlament světa Thingvellir
  • neustále činný Geysir
  • vodopád Gullfoss

Oběd v oblasti Geysir a večeře v Reykjavíku

 

3. den

Vyjížďka na koních
Výstup na horu Esja (nenáročný výšlap severskou přírodou na sopku nad Reykjavíkem)
Slavnostní Vikingská večeře – luxusní večeře o mnoha chodech, včetně místních specialit, jako je např. shnilý žralok

 

4. den

Pozorování velryb – výlet lodí v zátoce s pozorováním velryb
Koupání v Modré laguně – v termálech uprostřed lávového pole
Relaxace, léčivé bahno, unikátní kosmetika
Závěrečná večeře v rybí restauraci v Reykjavíku

 

5. den

Transfer do centra Reykjavíku s možnosti nákupů
Přejezd na letiště a odlet do Prahy

 

Doplňující informace

Kalkulace zájezdu

U zájezdů na míru, které připravujeme individuálně pro firmy na objednávku, cena finální nabídky vychází z požadavků klienta a zohledňuje délku zájezdu, charakter a míru komfortu ubytování, způsob dopravy, počet osob, stravování, zvolené aktivity a atraktivitu termínu. Vliv na cenu má i čas objednávky, ceny služeb, zejména letenek, s časem rostou.

Vstup do země

Island není součástí Evropské unie, ale je v Schengenském prostoru a v Evropském hospodářském prostoru, což znamená, že můžete cestovat na občanský průkaz nebo na pas.

 

Celní předpisy

Na Island je dovoleno dovézt jen omezené množství alkoholu.

Je dovolen bezcelně dovoz na osobu starší 20 let (možnosti)
1 litr lihovin a 0,75 litru vína a 3 litrů piva nebo
1 litr lihovin a 6 litrů piva nebo
3 litry vína a 6 litrů piva nebo
1,5 litru vína a 12 litrů piva nebo
18 litrů piva

 

Polární záře

Polární záři je možné pozorovat od září do půlky dubna, kdy jsou tmavé noci. Ideální místa pro sledování polární záře jsou odlehlá místa mimo osvětlená města. 

 

Mám zájem

Zajímavá místa

Vodopád Gullfoss

V překladu znamená “Zlatý vodopád”, je jedním z nejikoničtějších a nejmajestátnějších vodopádů na Islandu. Vodopád na řece Hvítá, která vytéká z ledovce Langjökull. Řeka se řítí dolů dvoustupňovým, přibližně 32 metrů vysokým stupněm do hlubokého kaňonu. Vodopád má dvě části – horní stupeň s výškou přibližně 11 metrů a spodní s pádem přibližně 21 metrů.

 

Velký Geysir a Strokkur

Geysir je známá geotermální oblast, proslulá svými úchvatnými horkými prameny, gejzíry a dalšími geotermálními jevy. Slovo “geysir” znamená “tryskat”. Velký Geysir, podle něhož jsou pojmenovány všechny ostatní gejzíry, už není tak aktivní jako dříve. Poprvé vystříkla vroucí voda do výšky kolem šedesáti metrů v roce 1294. Jeho soused Strokkur je nejaktivnějším gejzírem v oblasti a proráží přibližně každých 5-10 minut, dosahujíc výšek až 30 metrů.

 

Parlament Thingvellir

V desátém století, vznikla na ostrově potřeba zavést zákony. Na pláních nedaleko jezera Thingvallavatn od roku 930 parlament zasedal a je tak nejstarším parlamentem světa. Thingvellir (islandsky Sněmovní pláně) je dodnes posvátným místem všech Islanďanů. I když dnes Althing zasedá v Reykjavíku, jde-li o něco mimořádně důležitého, vyrážejí poslanci po vzoru předků na Thingvellir ke Skále zákonů.

 

Modrá laguna

Je umělé jezero na poloostrově Reykjanes, vytvořené uprostřed lávového pole. Je proslulé mléčně bílou barvou vody a vysokou koncentrací solí. Silný přítok vody obmění celý objem laguny asi za 40 hodin. Jezero je napájeno vodou o teplotě 37 – 39°C z nedaleké geotermální elektrárny Svartsengi.

 

Mám zájem