La Palma

Poznávací zájezd s relaxací u moře

Mám zájem

La Palma, přezdívaná „Isla Bonita“ či „Krásný ostrov,“ je kombinací dramatických sopečných vrcholků, hustých pralesů a azurových vod Atlantiku. La Palma je malý ráj, dosud ukrytý před masovým turismem, který vás okouzlí svým autentickým šarmem a bohatstvím kulturního dědictví. Pro milovníky přírody nabízí ostrov mnoho turistických stezek, odkrývajících krásu horských hřebenů a malebných kaňonů. La Palma se pyšní titulem UNESCO Biosférické rezervace.

Přestože ostrov nabízí klidné útočiště pro odpočinek, nechybí zde ani široká nabídka aktivit pro dobrodružné duše. Večery můžete trávit pozorováním hvězd na nebi bez světelného znečištění nebo navštívit tradiční festivaly. Náš poznávací zájezd na La Palmě spojuje relaxaci, objevování a pohodové výlety v okouzlující přírodě. Nechte se unést tímto jedinečným ostrovem, který překvapuje na každém kroku.

Nadchla vás La Palma? Toužíte vyrazit na kouzelný ostrov jen ve společnosti svých blízkých? Pak právě pro vás připravíme originální program La Palma na míru.

Na co se můžete těšit

 • Ostrov divoké přírody, bujné vegetace a skvělého vína
 • Magická krajina sopek
 • Vulkanický kráter Caldera de Taburiente pokrytý borovicovými lesy
 • Koupání v moři a v bazénech Piscinas de Fajana
 • Možnost volby náročnosti programu dle vlastního uvážení
 • Ideální místo bez světelného šumu - pozorování hvězd
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Ubytování ve 4* hotelu se snídaní, s bazénem a klimatizací, vzdálenost od pláže je cca 200 m
 • 1 noc v Los Cristianos na Tenerife ve 3* hotelu se snídaní
 • Veškerou dopravu mikrobusem
 • Česky hovořícího průvodce s dokonalou znalostí celého ostrova
 • Zajištění veškerého programu podle itineráře
 • Pojištění CK pro případ úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře
 • Vstupy: návštěvnické centrum Roque de los Muchachos (15 Eur/os, studentské a důchodcovské slevy), návštěvnické centrum Fuencaliente (8 Eur/os), lávový tunel a vyhlídky (8 Eur/os), plavba lodí (53 Eur/os)

Itinerář

1. den

Přílet na Tenerife, přejezd do hotelu v Los Cristianos. Koupání, procházka po promenádě, informační posezení u sklenky dobrého vína.

2. den

Krátký přelet na ostrov La Palma. Autobusem až k nejvyššímu vrcholu La Palmy, procházka na 2 – 3 vyhlídky. Panoramatické výhledy z nejvyšší hory ostrova. Mezinárodní astronomická observatoř, prohlídka Návštěvnického centra Roque de los Muchachos. Názorné ukázky, co všechno lze vidět skrz nejlepší dalekohledy/teleskopy světa, pozorování slunce a planet. Přejezd do hotelu, ubytování a relax na pláži.

3. den

Vyhlídka na kráter sopky Tajogaite, která vybuchla na podzim 2021 a na obrovské lávové pole s rozlohou 1200 ha. Muzeum se spoustou aktuálních videí, možnost nahlédnout i do lávového tunelu a další atrakce. Oběd v Puerto de Tazacorte. Odtud vyplujeme na moře (plavba cca 3 hodiny). Během plavby lze pozorovat velryby i rybářské vesnice. Perličkou je proplouvání jeskyní. Alternativní program je den v Santa Cruz nebo v Puerto de Tazacorte na krásných plážích, které jsou vyhlášené klidným mořem bez velkých vln.

4. den

Krátká procházka soutěskou Cascada de los Tilos osvětleným tunelem až k vodopádu. Návštěva malé sýrárny Quesería, kde chovají 250 koz. Zajímavé lokální způsoby výroby a uzení sýrů (možnost nákupu). Přírodní lávové bazénky Fajana, koupání s výhledem na útesy. Prohlídka destilérky rumu Aldea a neomezená ochutnávka místních rumů z cukrové třtiny.

5. den

Návštěva kostela Panny Marie Sněžné nad městem. Společná procházka po centru hlavního města. Volno na koupání, fakultativně návštěva námořního muzea, nakupování na hlavní třídě, restaurace a bary s místními specialitami.

6. den

Vydáme se do návštěvnického centra informujícího o vzniku ostrova a o sopkách. Procházka na hranu kráteru a na vyhlídku San Antonio. Přejezd mikrobusem k moři a společná prohlídka salin. Možnost občerstvení v restauraci nebo koupání. Návštěva vinařství, krátký výklad a ochutnávka 3 výborných vzorků včetně vyhlášené Malvasie.

7. den

Návštěva La Cumbrecita, která patří k nejkrásnějším vyhlídkám na ostrově. Pro zájemce společný 3 kilometrový okruh s vyhlídkami. Přejezd do Los Llanos – největší město na ostrově, krátká procházka po centru. Playa Charco Verde – jedna z mála písečných pláží na západním pobřeží s výbornou dostupností, koupání.

8. den

Transfer na letiště a odlet na Tenerife a zpět do Prahy.

Doplňující informace

Doprava na La Palmu

Nejlepší variantou je přímý let z Prahy na Tenerife a odtud krátký přelet na ostrov La Palma. Počítáme s příletem na Tenerife v podvečer, přenocováním v Los Cristianos a ranním odletem na La Palmu. Tento způsob dopravy vám můžeme zajistit a garantovat. Další varianty jsou lety na La Palmu s přestupem v Evropě. Obvykle znamenají delší čekání při přestupu nebo nocleh v místě přestupu.

Místní doprava

V průběhu zájezdu budeme mít k dispozici mikrobus, který zajistí letištní transfery a dopravu po celou dobu zájezdu.

Ubytování

Ubytováni budeme v 4* hotelu ve dvoulůžkových pokojích v těsné blízkosti moře. Součástí hotelu je několik bazénů, sauna a velká restaurace. Hotel nabízí řadu fakultativních aktivit. Předpokládáme, že někteří účastnící zde mohou relaxovat, pokud se rozhodnou vypustit nejnáročnější túru. První noc na Tenerife strávíme v 3* hotelu v Los Cristianos nedaleko pláže a promenády. Příplatek za jednolůžkový pokoj činí 6 300 Kč.

Stravování

V hotelu je zajištěna kontinentální snídaně (v ceně zájezdu) a případně lze doobjednat i večeře (nejsou zahrnuty v ceně). Předpokládáme, že na večeře společně vyrazíme do města a nabídneme „gurmánskou“ část programu.

Klima

Průměrné teploty se zde pohybují mezi 18 až 24°C. Nejteplejší období v roce je červen – listopad. Pokud je vaším cílem hlavně plávání a koupání v moři, doporučujeme vyrazit od června do prosince. Více srážek očekávejte v období leden – duben.

Program

Program se zaměřuje především na poznávání ostrova a zahrnuje nenáročné procházky a výlety. Nejdelší pěší trasa má 3 km. Program si můžete podle svého uvážení přizpůsobit a některý den vyměnit za relaxaci v bazénech, na pláži a v moři. Očekávaná velikost skupiny je 16 účastníků.

Termíny

Číslo zájezdu: 90224

4. 10. - 11. 10. 2024

Cena bez letenky:
25 940 Kč

Mám zájem

Zajímavá místa

Observatoř Roque de los Muchachos

Observatoř se nacházející ve výšce asi 2400 metrů nad mořem, což poskytuje astronomům vynikající podmínky pro pozorování vesmíru. Na místě se nachází řada teleskopů, které umožňují vědcům studovat širokou škálu nebeských těles, včetně hvězd, galaxií a dalších astronomických jevů. Observatoř je důležitým centrem pro mezinárodní spolupráci v oblasti astronomie.

Vyhlídka La Cumbrecita

Vyhlídka Mirador de la Cumbrecita nabízí pohled na impozantní sopečný kráter Caldera de Taburiente. Místo je výchozím bodem několika turistických tras, které vedou do nitra kaldery. Díky své výšce a čistému ovzduší je Mirador de la Cumbrecita vhodným místem pro pozorování hvězd.

Průvodce

Mám zájem