Luxusní gurmánské a vinařské Burgundsko

Mám zájem

Burgundsko je proslulé jako region umění a historie, známý svým románským dědictvím a výjimečnými víny. Je jednou z hlavních vinařských oblastí Francie, dobře známou pro svá červená i bílá vína, většinou vyrobená z hroznů Pinot noir a Chardonnay. Kromě vynikajících vín Burgundsko skrývá mnohá další překvapení.

Za návštěvu stojí středověké městečko Brancion, dále římské památky v nedalekém Autunu. Při degustaci vín nelze vynechat nejdražší vinohrad světa Romanée-Conti. Výjimečným zážitkem je večerní plavba po kanálu de Bourgogne s večeří na lodi.

Díky excelentním surovinám je Burgundsko proslulé také gastronomií. Masný skot Charolais, pasoucí se na zelených loukách, volně pobíhající kuřata z Bourg-en-Bresse s křehkým masem, krmená kukuřicí, šneci, holoubata, křepelky, pernatá a srstnatá zvěř a v neposlední řadě i sladkovodní ryby – to vše lze najít na místních jídelníčcích. Chybět nebudou ani guisses de grenouille, žabí stehýnka, proslulí  burgundští hlemýždi, delikátní paštiky, teriny, sýry, klobásky a čerstvá zelenina. A k tomu proslulá dijonská hořčice z hlavního města regionu – Dijonu.

Umění žít je zkrátka v Burgundsku pozdvihnuto na úroveň filosofie.

Na co se můžete těšit

  • Půvab francouzského venkova
  • Degustace v nejdražším vinohradě na světě
  • Světová gastronomie
Mám zájem

Itinerář

1. den

Odlet z Prahy do Lyonu.
Prohlídka opatství Fontenay poblíž Montbardu, které patří k francouzským architektonickým skvostům.

2. den

Návštěva přírodního parku Morvan pěšky nebo na kolech, včetně vesničky Vézelay, která je architektonickým klenotem na seznamu UNESCO.
Pro zájemce experimentální stavba hradu Guédelon s použitím středověkých stavebních postupů.

3. den

Prohlídka historického města Beaune, včetně místního hospice, ruiny kostela Saint Baudele z 5. století a kostela Notre Dame.
Návštěva nejdražšího vinohradu na světě Romanée-Conti.

4. den

Celodenní výlet na lodi po burgundských kanálech. Možnost vyzkoušet si loď řídit nebo program kombinovat s koly, které je možné vzít si na palubu.

5. den

Prohlídka Dijonu – chrám Sv. Michala a palác burgundských vévodů, tržnice, krámek s pravou dijonskou hořčicí.
Přejezd do Lyonu a odlet zpět do Prahy.

Doplňující informace

Kalkulace zájezdu

U zájezdů na míru, které připravujeme individuálně pro firmy na objednávku, cena finální nabídky vychází z požadavků klienta a zohledňuje délku zájezdu, charakter a míru komfortu ubytování, způsob dopravy, počet osob, stravování, zvolené aktivity a atraktivitu termínu. Vliv na cenu má i čas objednávky, ceny služeb, zejména letenek, s časem rostou.

Klima a doporučené období

Jaro a podzim představují díky mírným teplotám ideální období k návštěvě regionu . Léto je vrcholnou turistickou sezónou v mnoha částech Francie, včetně Burgundska a Lyonu. Počasí je teplé a konají se zde mnohé festivaly a venkovní události. Očekávejte tedy větší návštěvnost, zejména v populárních turistických destinacích. Pro milovníky vína je vynikajícím obdobím pro návštěvu podzim – sezóna sklizně hroznů obvykle probíhá v září.

Mám zájem

Zajímavá místa

Vinohrad Romanée-Conti

Je jedním z nejprestižnějších a nejvyhledávanějších vinohradů na světě. Vína z Romanée-Conti dosáhla mezi nadšenci a sběrateli vína kultovního statusu, jsou velmi žádaná na aukcích a jejich cena může dosáhnout astronomických výšin. Exkluzivita, spolu s vynikající kvalitou, přispívá k legendárnímu postavení této vinice. Půda je bohatá na vápenec, což zajišťuje vynikající odvodnění a obsah minerálů. Kombinace půdy, klimatu a správy vinice přispívá k unikátním charakteristikám vyrobených vín. Romanée-Conti produkuje převážně červené víno z hroznů odrůdy Pinot Noir. Produkce je extrémně omezena, což z těchto vín činí jedna z nejvzácnějších a nejdražších na světě.

Dijon

Město Dijon má bohatou historii sahající až do římských dob. Ve městě se nachází mnoho dobře zachovalých historických budov, včetně vévodského paláce a kostela Notre-Dame. Je proslulé svou architektonickou krásou, spojující prvky gotiky, renesance a středověkých struktur. Sídlí zde jeden z nejstarších a nejprestižnějších obchodů s hořčicí na světě s názvem “Maille”, horčice se zde vyrábí od roku 1747. Návštěvníci mohou ochutnat různé příchuti hořčice a dokonce si z tradičních pump naplnit vlastní sklenice . Hořčice z této prodejny je známá pro svou vysokou kvalitu a jedinečné chutě, což přispívá k pověsti Dijonu jako hlavního města hořčice.

Mám zájem