Madeira na míru

Cestovatelský balíček na klíč včetně auta s řidičem

Mám zájem

Madeira na míru je určena pro lidi, kteří milují svobodu při cestování, chtějí soukromí a nechtějí se vázat na skupinu. Zároveň chtějí naplnit program a způsob cestování podle svých představ, ale nechtějí ztrácet čas přípravou cesty, zajišťováním rezervací letenek a obstaráváním informací a dalších nutných záležitostí. Nabízíme vám široké spektrum programů na Madeiře od turistiky v horách či na levádách, přes poznávací okruhy až po nejrůznější aktivity, počínaje plavbou na moři za velrybami až po různé sportovní a adrenalinové aktivity.

Do svého programu můžete zařadit i poznávací aktivity, jako je například objevování Funchalu, umění a historie nebo návštěva botanické zahrady a trhů nebo výlet na pirátskou loď, která je replikou vlajkové lodě Kryštofa Kolumba. Pokud máte trochu adrenalinového ducha, můžete si vybrat i outdoorové aktivity, jako je surfování, cyklotraily, plavání s delfíny nebo například coasteering (dobrodružné plavání s využitím míst, která se objevují s odlivem či přílivem podél pobřeží) nebo kaňoning. Na základě vašich očekávání vám připravíme detailní cestovatelský manuál včetně podrobných map a navigace.

Součástí balíčku a velkou výhodou je i auto s řidičem. V případě Madeiry opravdu doporučujeme tuto variantu, protože naprostá většina turistických tras podél levád i v horách vždy vede z bodu A do bodu B a netvoří okruh. Svému řidiči můžete také v průběhu dne zavolat nebo napsat SMS a svou trasu zkrátit, prodloužit či změnit a řidič vás jednoduše bude očekávat jinde. Váš řidič je vždy rodilý Madeiřan s angličtinou, který zná perfektně celý ostrov včetně všech zákoutí a tajných míst. Rád vám poradí nebo vás vezme na místa podle vašeho přání. Řidič se samozřejmě umí po ostrově dobře pohybovat, což vám ušetří mnoho času a do jisté míry se může stát i vaším osobním průvodcem.

Standardně nabízíme v rámci 8 denních zájezdů auto s řidičem na 5 dní, protože velmi často realizujeme v rámci programu i další aktivity, ke kterým auto nepotřebujete. Je samozřejmě možné objednat auto s řidičem i na všechny programové dny. Nemusíte se obávat ani neznalosti jazyka. Váš “Cestovatelský manuál” je samozřejmě v češtině a zahrnuje vše, co potřebujete. Řidič od nás předem dostává veškeré detaily v angličtině.

Nemusíte ztrácet čas a přitom si svou cestu sami vytvoříte podle svých představ. Zajištění a obstarání veškerých informací, stejně jako telefonická podpora v případě naléhavých situací, bude na nás. Na Madeiře máme osvědčeného partnera, který věci s předstihem zajišťuje a v případě naléhavých situací je možné obrátit se v angličtině i přímo na něj.

Prohlédněte si celou nabídku zájezdů na Madeiru na našem specializovaném webu Madeiřan.

Na co se můžete těšit

 • Volnost a svoboda cestování podle vašich představ
 • Východ slunce v nejvyšších horách ostrova
 • Nejkrásnější horské treky na Madeiře
 • Levády i třetihorní vavřínový prales
 • Koupání ve slavných lávových bazéncích
 • Kaňoning, potápění, plavba na jachtě a další sportovní aktivity
Mám zájem

Cena zájezdu zahrnuje

 • Ubytování v 3* nebo 4* hotelu zpravidla s bazény
 • Transfery z letiště a na letiště
 • Pronájem auta s řidičem po dobu 5 dní v rámci programu
 • Detailní zpracování “manuálu zájezdu”, t.j. návrh itineráře se všemi podrobnostmi
 • Veškeré potřebné mapy, navigace a velmi detailně zpracované informace
 • Zajištění veškerých cestovatelských služeb v rámci balíčku

Cena zájezdu nezahrnuje

 • Letenku (doporučíme konkrétní let s nejnižší cenou a na přání zajistíme)
 • Pojištění storna (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Pojištění léčebných výloh (na vyžádání zajistíme u pojišťovny ERV)
 • Aktivity a program nad rámec uvedeného itineráře – zejména další objednané aktivity

Itinerář pro inspiraci

Jihozápadní okruh

Cesta po jižním pobřeží do Prazeres. Cesta po levádě kulturní krajinou s malebnými výhledy do typických madeirských vesnic. Přejezd na nejzápadnější mys Madeiry Ponta do Pargo. Dechberoucí výhledy na bouřlivý Atlantik. Přesun do mekky zdejších surfařů, následně zastávka na krátké koupání.

Údolí Jeptišek

Cesta na vyhlídku Pico dos Barcelos s hezkým panoramatickým výhledem na Funchal. Následně přesun panoramatickou silnicí nad vesnicí Curral das Freiras a návštěva poutního kostelíka Nossa Senhora da Monte a jízda na proutěných saních.

Pico Ruivo z vrcholu Pico do Arieiro

Výstup na nejvyšší horu Madeiry Pico Ruivo z vrcholu Pico do Arieiro, který je poměrně náročný, zároveň se ale jedná o jednu z nejúžasnějších horských túr na celém ostrově.

Levada Caldeirao verde

Jedna z nejhezčích levád na ostrově vůbec, dobrodružná cesta třetihorním pralesem s několika tunely, vodopády a výhledy na divoké severní pobřeží. 

Ponta de Sao Lourenco

Netradiční túra polopouštní krajinou bizarních barevných útesů. Po cestě zpět koupání na písečné pláži Prainha.

Výlet za pozorováním delfínů a velryb

3-hodinová plavba s mořským biologem u jižního pobřeží. Možnost plavání s delfíny v jejich přirozeném prostředí. Garance spatření kytovců, nebo další výlet zdarma.

Santa Maria

Plavba replikou Kolumbovy lodě pod třetí nejvyšší útes na světě Cabo Girao, možnost koupání.

Plavba lodí

Výlet lodí na odlehlé pláže pod majestátním útesem (jízda lanovkou), koupání a následně cesta zpět soukromou lodí do Funchalu při západu slunce.

Orchidejová zahrada

Prohlídka soukromé orchidejové zahrady s výkladem majitele, domácí občerstvení, posezení s krásným výhledem.

Golf

Můžeme využít  dvě zajímavá golfová hřiště (Santo da Serra, Palheiro Golf), případně golfového hřiště na ostrově Porto Santo a vytvoření plnohodnotného golfového programu.

Surfování

Na severním pobřeží je možnost surfování nebo využití služeb surfařské školy.

Kaňoning

Na Madeiře najdete výtečné podmínky pro kaňoning s profesionálními  instruktory v hornatém vnitrozemí i na severním pobřeží.

Potápění

Na jižním pobřeží je možnost vynikajícího potápění v podmořské rezervaci a několika dalších místech.

Náročnější trekking

Přechody centrálního masivu nebo treky v méně známých oblastech Madeiry.

Projížďka džípy

Projížďka na off road s průvodcem do odlehlých míst divoké přírody.

Degustace

Možnost sestavení gastronomického programu ve vybraných restauracích s místní kuchyní doplněného degustací madeirského vína, případně je možná i návštěva některého místního vinařství.

Doplňující informace

Letenka

Cenu letenky nezahrnujeme do ceny zájezdu. Letenku si můžete objednat současně se zájezdem, v takovém případě vám zajistíme cestu přímým leteckým spojením Praha – Funchal ( cca 4,5 hod. letu). Letenky zakoupené prostřednictvím CK Inspira vždy garantujeme i pro případy zrušení letu. V takovém případě vracíme 100 % ceny letenky i 100% ceny zájezdu, nebo vás na vlastní náklady dostaneme do Funchalu. Detailní informace ohledně cen letenek vychází z aktuálních cen letenek v čase nákupu a bližší informace vám sdělíme vždy pro konkrétní zájezd ve chvíli objednávky. Ceny letenek se zvyšují s přibližujícím termínem odletu.

Ubytování

Standardně nabízíme ubytování v 3* hotelech zpravidla s bazénem a vždy se snídaní a klimatizací. Za příplatek 4 800 Kč vám nabídneme ubytování v 4 * hotelu s bazény a wellness. Příplatek pro jednotlivce za jednolůžkový pokoj je 7 800 Kč. Příplatek za auto pro jednotlivce je 7 500 Kč.

Termín a délka programu

Program Madeira na míru si můžete objednat v jakémkoli období, zpravidla doporučujeme zájezdy na 8 dní.

Flexibilita programu

Vzhledem k tomu, že jde o balíček cestovatelských služeb, dostanete k dispozici detailně zpracovaný „Cestovatelský manuál“ s maximem informací, detailních map a doporučení. Díky němu budete zažívat velkou volnost a naprostou svobodu cestování. Budete mít k dispozici auto s řidičem a bude tedy záležet již na vaší domluvě s řidičem, kde vás vysadí a kde na vás zase počká. Ačkoliv budete mít doporučené trasy, program si samozřejmě můžete jakkoliv modifikovat.

Klima

Madeira je garancí relativně teplého “jarního” počasí během celého roku a návštěva je tedy možná v jakémkoliv ročním období.

Zahájení a ukončení zájezdu

Letiště Funchal (přílet z Prahy), kde vás vyzvedne po příletu vůz s řidičem a po ukončení cesty vás zase dopraví na letiště k vašemu odletu.

Pojištění

Pojištění není zahrnuto v ceně zájezdu. Pokud budete mít o pojištění zájem, nemusíte se o nic starat a zprostředkujeme vám ho u ERV pojišťovny. Nabízíme Single trip za cenu 440 Kč (pojistná částka 10 mil. Kč), Single Comfort za cenu 560 Kč (pojistná částka 20 mil. Kč), Single Premium za 740 Kč (pojistná částka 30 mil. Kč). V ceně je zahrnuto: asistenční služby, odpovědnost za škodu, pojištění osobních věcí, opatrovník, úraz a v případě Comfort a Premium i zpoždění zavazadel.

Dále nabízíme za částku 3% z ceny zájezdu pojištění storen se spoluúčastí 20 %, nebo za částku 5% z ceny pojištění z ceny zájezdů pojištění storen bez spoluúčasti. Za 190 Kč pojištění cesty letadlem.

Cena pro 2 osoby:
23 540 Kč/os.

Cena pro 3 osoby:
22 940 Kč/os.

Cena pro 4+ osob:
22 540 Kč/os.

Mám zájem

Zajímavá místa

Laurisilva - vavřínové lesy

Tento „les pralesovitého typu“ se dochoval pouze v oblasti Makaronézie, kterou kromě Madeiry tvoří ještě Azorské, Kanárské a Kapverdské ostrovy. Právě na Madeiře se laurisilva zachovala v největší míře. Jedná se o stále zelený les, který pokrývá zejména severní svahy ostrova v nadmořských výškách mezi 300 – 1600 m. Jak už název napovídá, tvoří ho různé druhy vavřínů (zejména vavřín azorský), ale i celá řada dalších rostlin. Mnohé z nich jsou endemické druhy, jinde na světě se nevyskytují. Madeirský vavřínový les je navíc přísně chráněný a od roku 1999 je součástí světového dědictví UNESCO.

Domečky v Santaně

Nejvýraznějším rysem domů v Santaně jsou jejich trojúhelníkové střechy vyrobené ze slámy nebo rákosu. Taková konstrukce poskytuje izolaci proti teplu i chladu a zároveň chrání před častými dešti v regionu. Architektura je rovněž přizpůsobena tak, aby odolala náročným povětrnostním podmínkám regionu. Tyto jedinečné domy jsou významnou součástí kulturního dědictví Santany a staly se symbolem Madeiry.

Mám zájem